11 Mart 2010 Perşembe

G.Saray'ın Rekoruna Bir de Buradan Bakalım

Herkes biliyor artık, G.Saray Cafe Crown Salı günü oynadığı Hapoel Jerusalem maçının son çeyreğinde 44 sayı yiyerek Avrupa Kupalarında bir çeyrekte en fazla sayı yiyen takım ünvanına erişti. Kaçırılmayacak bir detaydı ve her yerde paylaşıldı zaten, basketbolun kendine fazla yer bulamadığı popüler gazetelerde bile. Sonuçta tirajik bir detaydı.

Ancak çoğu kişinin gözden kaçırdığı bir detay da (hatta detaylar silsilesi de diyebiliriz) şuydu: Top-16 turunda oynanan Eurocup maçlarının sonrasında oluşturulan en skorer oyuncu listesinin ilk 3 sırası da G.Saray Cafe Crown'lu oyuncular tarafından istila edilmiş durumda. Washington, Rancik ve Wilkinson 20+ ortalamalarıyla bu alanda tulum çıkarttırmışlar takımlarına. Diğer detaylar ise şöyle: G.Saray Cafe Crown 6'da 0 çektiği Top-16 turunda Eurocup'ın en çok sayı atan takımı (526 sayı). Ama basit bir düz mantıkla aynı zamanda da en fazla sayı yiyen takımı (568 sayı). Demek ki neymiiiiiş? Sayı atmak herşey demek değilmiş.

edit: İlk resim ranking sıralamasını gösteriyordu, o kategorinin ilk üç sırasında da G.Saray Cafe Crown'lu oyuncular bulunuyor. Yer değiştirmişler sadece. (dejavu)

6 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Tam anlamıyla atmak var tutmak yok olmuş:)

Adsız dedi ki...

zaten sorunda bu gsde üç kişi oynuyor geri kalan 9 kişi bakıyor.

mkopaw dedi ki...

fotoğrafta verilen istatisler oyuncuların mvp puanlarının ortalamalarını gösteriyor.puan sıralamasında da ilk 3 galatasaraylı oyuncularda ama o listede 2.sırada mike wilkinson var.

tankut dedi ki...

Türk oyuncularımıza bu kadar güvenen ve sorumluluk veren tüm türk takım coachlarını yazın oynanacak milli takımımıza verdikleri destekten dolayı tebrik ederim.

ako dedi ki...

Darius sezon MVPsi seçilebilir bu tabloya göre.

yunus dedi ki...

bu 3 kişi + jasaitis in sayı ortalamaları 74,5.Çoğu takım bu ortalamayla şampiyon olurken gs gruptan çıkamıyor.