14 Mart 2010 Pazar

Jackson Rekora Ortak Oldu: 10 Top Kaybı

Antalya BŞB'nin 26 top kaybı yaparak 86-73 mağlup ayrıldığı Erdemir deplasmanında 10 top kaybı ile bu istatistikte başı çeken isim olan Aaron Jackson'ın bu performansının ardından bunun sezonun en yüksek rakamı olabileceğini yazmıştım. Maçı 23 sayı 10 top kaybı ile double double yaparak tamamlayan Aaron Jackson'ın bu maçın ardından maç başına top kaybı ortalaması 3.6'a yükselmiş durumda. Peki dörtte üçünü geride bıraktığımız normal sezonda çift haneli top kaybı sayısına ulaşan başka isim var mı? Ligin ilk haftasında Karşıyaka deplasmanından 89-68'lik mağlubiyetle ayrılan Bornova Belediyesi'nde Joshua Shipp'in 10 top kaybı yaptığı çıkıyor karşımıza. Shipp'i İstanbul'da kaybettikleri Daçka maçında 9 top kaybı yapan Hosley izliyor. Tempolu oyunu tercih ederek, pozisyon sayılarında diğer takımların üstüne çıkan bu iki takımda bu rakamların ortaya çıkması çok şaşırtıcı değil elbette. Tofaş'lı Brandon Bowman 12. haftada Bursa'da Antalya BŞB'e 59-65 kaybettikleri karşılaşmada yaptığı 8 top kaybı ile üçüncü sırada. Jermareo Davidson, Ahmet Erdoğan ve Hakan Köseoğlu da yedişer top kayıpları ile listenin devamında yer alan isimler.

Erdemir karşısında yapmış olduğu 10 top kaybı ile Shipp'in rekoruna ortak olmuş oldu Aaron Jackson. Bakalım sezon sonuna kadar bu rakamı geliştirebilen çıkacak mı ? :)

1 Yorum Var:

Fanatik Basket dedi ki...

aaron jackson çok iyi bi oyuncu aslında. el üstünden şut sokabilen, içeri yüklenerek sayı bulabilen, gerektiğinde top getirebilen bi adam, bunların yanında aynı zamanda iyi bi savunmacı.

antalya'yı tek başına sırtlamak ve herşeyi kendisi yapmak zorunda kaldığı için top kayıpları fazla görünüyor. dünkü maçta da takımın hücumda en önemli, hatta tek skor opsiyonu olduğu için sürekli ikili sıkışıtırmalar ve baskıya maruz kaldı ve çok kaybetti.

bu ncaa sonrası profesyonel olarak basketbol oynadığı ilk sene. aaron jackson'ın ilerleyen yıllarda kendini daha fazla geliştireceğini ve euroleague seviyesinde bir takımda oynayabileceğini düşünüyorum.