26 Mart 2010 Cuma

Mehmet Okur'un Açıklamaları (Sansürsüz)

Çarşamba gecesi Mehmet Okur ile Hidayet Türkoğlu'nu karşı karşıya getiren Türk gecesinde gülen taraf, maçı 16 sayı 8 ribaund ile tamamlayan Mehmet Okur'lu Utah Jazz olmuştu. Amerika'da yaşayan Türkler'in gerçekleştirdiği organizasyonun yanı sıra, Türkiye'den de misafirler varmış maça. Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay karşılaşmayı yerinden izlemişler. Onun öncesinde de Ersan İlyasova ve eşi ile yemek yemişler hatta. Akkaş ve Erdenay, Mehmet Okur ile de görüşmüşler maçın ardından. Milli oyuncu Mehmet Okur'un maç sonundaki görüşleri şu şekilde yer bulmuştu kendine federasyonun resmi sitesinde dün. Haberde kaynak olarak gösterilen Deseret News'in internet sitesindeki haber ise şurada.

'Dürüst olmak gerekirse ben artık 18 yaşında değilim. 30 yaşındayım ve ben %100 hazır olarak Milli Takımda yer almak istiyorum. NBA'de sezon öncesi hazırlık karşılaşmaları dahil 100'e yakın maç oynuyorum' diyor Mehmet Okur, TBF'nin resmi sitesine göre. Evet, açıklamaların bu kısmı doğru. Fakat eksik. Deseret News'de bu açıklamaların devamında: 'Dışarda koşmak, dağda hoplayıp zıplamak gerçekten zor. Çünkü burada sezon öncesi, normal sezon dahil 100'den fazla maç oynuyorum. Bunu söyledim teknik ekibe. Benim %100'ümü istiyorlarsa, bu konuda bana güvenmeliler' diye de ekliyor Mehmet Okur. Bu kısım sansüre uğramış resmi sitede. Haber kaynağını yazıp da açıklamaların önemli kısmını kırpmak ilginç bir tercih gerçekten. Mehmet Okur'un açıklamaları gibi tıpkı.

9 Yorum Yapılmış:

anti_dejavu dedi ki...

adam biraz haklı...

Osman dedi ki...

Bugün Mete Aktaş'ta yazmıştı bunu Habertürk'te. Federasyon ne yapmaya çalışıyor anlamak mümkün ddeğil. Yalan dolanlarla bizi mi kandıracaklar? Ha bu arada Memo zaten o tempoda 100 maç değil 50 maç oynuyor saysın kendini. İzlediğim her maçında iki 3 sayı çizgisi arasında jogging temposunda gidip geliyor. Valla benim oynadığım takımda bu tempoda oynadığımızda bizim coach canımıza okuyor. Sloan Memo'nun bu temposuna nasıl dayanıyor?

basketçi dedi ki...

biraz değil baya haklı
bu kadar cebelleşecekse rolü hakettiği yıldız oyuncu rolü olmalı
uyduruk semih erden rolü değil

KskHyTr dedi ki...

Anlamadığım bir nokta var cebelleşiyorda sanki babasının hayrınamı cebelleşiyor?? Dünya para kazanıyor niye daha fazla ayrıcalık istiyorki?? Zaten ayrıcalığı aldığı kontrat ve dünya kadar para... birde ben idmana gelmem kampa gelmem maça çıkarım demek ne kadar doğru??
Böyle oyuncular takımı takım olmaktan çıkarır çağırılmasın istemiyorsa bence...

oscar dedi ki...

sonucta tr liginde oynayan bir oyuncu ile nba'de oynayan bir oyuncuyu ayni kefeye koyupta herkesten ayni seyleri yapmasini beklemek cok dogru degil cunku mac trafikleri ve zorluk derecesi oldukca degisik. ancak memo'da kendinden bekleneni yapmali nasil krilenko rusya'da yaptiysa.

mozlu dedi ki...

http://sporingen.blogspot.com/2010/03/mehmet-okur-pasa.html

yalçın dedi ki...

Dışardan 3'lük atmaya gelecekse bence hiç gelmesin yine kampa felan katılmayacağını ima etmiş bu kafadaki Mehmet'i takıma çağırmak Ömer,Oğuz,Enes,Semih ve Kaya'ya büyük haksızlık olur.

KlavyeSporu dedi ki...

Türkiye'de yapılacak olan bir Dünya Şampiyonasından bahsediyoruz. Artık bu noktada kimsenin ayrıcalık isteme lüksü yok. İdman temposu vs. hepsi kamp döneminde ayarlanır gerekirse oyuncuya göre. Sonuçta bir sağlık ekibi var, mutlaka herkesin fiziksel durumunu, sakatlık risklerini değerlendireceklerdir. Daha Mart ayında basına açıklama yapıp şartlar öne sürenler alınmasın bence kadroya. Hadi bu şartları kabul etti diyelim teknik heyet; sırada ne var, "ben yedek başlamam", "en az 30 dakika oynarım" mı?

Cem Salih Yıldırım dedi ki...

ayrıca haberin verildiği sitede birisi çok doğru bir yorum yapmış.''eğer yoğun tempo amerikalılar için ve nbade oynayan diğer oyuncular için sorun oluşturmuyorsa mehmet için de olmamalı.'' çok yerinde bence...yıldız statüsüne gelince,yıldız gibi oynarsa yıldız değeri görür.geçen sene hidonun yaptığı gibi...