6 Mart 2010 Cumartesi

Mersin BŞB: 83 - Oyak Renault: 75 ('6 Puanlık' Galibiyet)

Alt sıralardaki ligde kalma yarışı için haftanın en kritik karşılaşması Mersin'deydi. Kazanan taraf, önemli bir avantaj elde edecekti yarıştığı rakibine karşı. Hani futbolda 6 puanlık galibiyet klişesi vardır ya, işte onun tam karşılığı Mersin'deydi bugün. Hatta daha fazlası. Mersin'de bugüne kadar Oyak Renault'a hiç maç kaybetmeyen Mersin BŞB, bu geleneğini sürdürerek üstüste ikinci toplamda ise altıncı galibiyetini almayı başardı. Oyak Renault, maç boyunca kovalayan taraftı. Son çeyrekte 56-58 öne geçmeyi de başardılar ama James Baron - Dominic James ikilisinin ikinci yarıda ürettiği 25 sayı ile galibiyete ulaşan taraf ev sahibi oldu.

Ribaundlarda 31-24'lük üstünlük kuran Bursa temsilcisi, 12 tane de hücum ribaundu çekmesine karşın bunu skorboarda yansıtamamış gözüküyor. Alex Scales'in yine 3/13 gibi çok düşük bir saha içi isabeti ile oynaması, Famutimi'nin 7/19 ile kötü bir gününde olması mağlubiyeti hazırlamış gibi gözüküyor. Bunlardan öte takımın içinde bulunduğu 'Kaybetmeye alışma' durumunun da önlerindeki engellerden biri olduğu şüphesiz. Geçen haftaki Antalya BŞB yenilgisi ise ufak çaplı bir travmaydı Bursa ekibi adına, bu çok kritik dönemde. Mersin cephesinde ise, James Baron ve Dominic James ikilisine omuz verenler kaptan İnanç Koç ve Altan Erol olmuş bugün. Kaptanın bu oyunlarına alışığız ama Altan'ın 12 sayı 2 asisti çok kıymetli Mete Babaoğlu için.

6 galibiyete ulaştı Mersin. Rakibi Oyak Renault'u 5 galibiyette bırakmak ise hepsinden önemli şüphesiz. Haftaya Kepez deplasmanına gidecek Mersin BŞB, kazanan büyük avantaj sağlayacak ligde kalma yolunda. Oyak Renault ise Bursa'da Telekom'u ağırlayacak, ardından da Akatlar'a konuk olacak. Fikstür zorlaşıyor, zaman da gittikçe daralıyor. Ve tabii işleri de hiç kolay değil artık.

Mersin BŞB(83)
: Asım Pars 6 (3 ribaund- 5 asist), Nedim Yücel 6 (8 ribaund- 3 asist), Burak Yönder, Altan Erol 12 (2 ribaund- 2 asist), İnanç Koç 19 (2 ribaund), Onur Aydın 3 (4 ribaund- 2 asist), James Baron 17 (4 ribaund), Dominic James 20 (5 asist), Goran Nikolic (1 ribaund)

Oyak Renault (75): Ahmet Erdoğan 8 (7 ribaund- 2 asist), Ufuk Kaçar 5 (2 ribaund- 2 asist), Olumuyawa Famutimi 17 (7 ribaund- 5 asist), Nedim Dal 7 (3 ribaund- 1 asist), Tufan Önen 4 (5 ribaund), Alex Scales 11 (2 ribaund- 1 asist), Josh Heytvelt 11 (3 ribaund), Mutlu Demir 12 (2 ribaund – 1 asist)

1 Yorum Var:

Selda dedi ki...

KANDEMİR oncesi ve sonrasi dersek mersin adına degisen tek sey savunmadaki direnc ve babaoglunun kurdugu yeni oyunlardaki sadelik.
kandemir in butun oyun kurgusu cok komleks idi. top cok el degistiriyor cross kosular ile rakip savunmasi altust edilmek istenmekte ama basrarili olunmuyordu. oyunlar adeta 10 bilinmeyenli denklemler gibiydi. babaoglunu bu konuda tebrik ediyorum 3 en fazla 4 topta amaca gidiliyor sayı gelıyor. hucumda pota altı yardımlasması kayda deger. ama hala ortada kandemir in de sonunu hazırlayan dominic gercegi varki yadsınamaz. adam topla potaya allah allah (jesus jesus) nidalariyla hucum etmekten ve dis atis kullanmaktan vazgecmiyor. mete babaoglu da onur aydın da ısrar ediyor. aylardır soyluyorum onur aydın ın 1. ligde oynamasi bir cok 2. lig oyuncusuna hakaret demek aslında.
oyak acısında bakacak olursak nasıl mersinin kotu kaderi dominic varsa onlarda da tek basına savasan foutimi var. o da alıp basını tek basına cemberle savasanlardan. oysa helyvet gibi uzun ve dinamik bir 5 numaraları varken ona indirmek yerine surekli don kisotluk yapıyor. bence mersin macını da bu anlamsız teke tek hucumlar yuzunden kaybetti.
oyak dusme sınırına girdi. mersin rahatladı demek ıcın deplasmanda yapacagı kepez macı kaldı.
hadi allahtan hayırlısı..
bol basketbollu gunler.