20 Mart 2010 Cumartesi

Nachbar Sportando'ya Konuştu: Ayrılmak İstediğim Doğru

Santiago'dan sonra Efes'ten gönderilen ikinci yabancının Nachbar olduğu yazılmıştı bir İspanyol blogunda. Önce Efes Pilsen kulübünden bir yalanlama geldi konuyla ilgili, 'Daha kararımızı vermedik' dediler. Son olarak ise Nachbar konuşmuş. Tabii bizim basına değil, çoğu zaman olduğu gibi yine dışarıya. Açıklamaların Türkçe metni şöyle:

'Söylentiler doğru değil. Hala buradayım. Geçen aydan beri eğişen hiçbir şey yok. Hatta daha demin idmandaydım.

Ayrılmak istediğim bir sır değil ama bir orta yol bulamadık. Bunun en büyük sebebi de takım içindeki rolüm. Koçla ne iyi ne de kötü hiçbir ilişkim yok. Gitmeme izin vermediler, çünkü rakip takımlara gitmemden korktular. Kontratıma saygı duymak zorundayım ve sadece kendim istiyorum diye takımımdan ayrılamam. Durum hayli kötü. Bazı takımlar hala kadrolarını güçlendirebilmek için oyuncu arıyorlar, bu nedenle kolayca takım bulabilirim. Efes'le gelecek sezon için de kontratım var. Yazın göreceğiz neler olacağını. Öncelikli olarak Efes kulübünün teknik kadro hakkındaki kararını bekleyeceğim.'

Boki de farkında yani Ergin Ataman'ın koltuğunun sağlam olmadığının. Belki de ona da 'Bekle' denmiştir birileri tarafından. Ya da 'Sabret, seneye koç gidecek, sen de rahatlayacaksın' mesajı fısıldanmıştır kulağına. Belli mi olur?

1 Yorum Var:

oscar dedi ki...

herhalde ergin ataman'da kovulmayi bekliyor.