21 Mart 2010 Pazar

O.Renault: 74 - Aliağa Petkim: 72 (Kayıp Kaptan Sahnede)

Ligin alt tarafını yakından ilgilendiren maçta son 2 haftada çok kritik 2 galibiyet alıp kümede kalma yolunda dev adımlar atan Oyak Renault, galibiyet serisine Aliağa Petkim karşısında da devam etti. İkinci çeyreğin ortasında 16, üçüncü çeyreğin başlarında ise 15 sayılık farklara ulaşan Bursa ekibi, McClinton & Hosley ikilisiyle toparlanan Aliğa Petkim karşısında tıkandı ve son çeyreğin ilk yarısında skora denge geldi. Sonrasında üstünlüğü de eline geçiren Aliağa Petkim'e karşı son haftaların formda isimlerinden Alex Scales'in basketi geldi ve bitime 34 saniye kala skora yeniden denge geldi. Hosley'nin isabetsiz şutunda ribaundu alan bu yılın kayıp isimlerinden kaptan Ufuk Kaçar, faul çizgisinde hata yapmayınca ve son topta Ceyhun'un üçlüğü başarısız olunca maç skoru da 74-72 olarak belirlenmiş oldu. Skoru netleştiren Ufuk olsa da asıl aslan payı Scales ve Famutimi'ye ait. Nedim Dal'ın 8 ribaundu, Ahmet Erdoğan'ın 7 asisti de yine dikkat çekici ekstra istatistikler. Hosley'nin triple double civarında gezinen performansı ise kaçırdığı kritik şut sonrasında biraz gölgede kalıyor ister istemez. İlk 21 haftada biri hükmen olmak üzere toplam 5 galibiyet alabilen Renault'nun son 3 haftada 3. galibiyeti oldu bu. Aliağa'da ise son 4 haftada galibiyet yok. Hem Renault ve Kepez'in galibiyetleri, hem de Mersin'in mağlubiyeti ile alt tarafta durum garip bir hal almaya başladı. Aliağa 9, Mersin 8, Renault 8, Kepez 7 galibiyetle art arda sıralanıyorlar. G.Saray Cafe Crown'u bu yarışın dışına alıyorum izninizle, birkaç haftaya kalmaz çıkacaklardır buralardan. Bugün Bursa'da kaybeden Aliağa'da tek sevindirici durum ikili averajda rakibin üstünde kalmış olmaları olsa gerek. Gerçi ilk maçı 20 farkla alıp ciddi bir avantaj sağlamışlardı ama daha 15 dakikada 15 sayı farka ulaşmış bir maçta yeteri kadar strese kapılmışlardır tahminimce.

Oyak Renault (74): Ahmet Erdoğan 9 (3 ribaund- 7 asist), Alex Scales 20 (3 ribaund- 5 asist), Ufuk Kaçar 7 (4 ribaund), Olumuyawa Famutimi 18 (2 ribaund- 1 asist), Nedim Dal 10 (8 ribaund- 1 asist), Josh Heytvelt 8 (12 ribaund- 3 asist), Mutlu Demir 2 (3 ribaund),

Aliağa Petkim (72): Jack McClinton 15 (3 ribaund- 1 asist), Quinton Hosley 20 (9 ribaund- 6 asist), Vladan Vukosavljevic 6 (5 ribaund- 1 asist), Ceyhun Altay 14 (7 ribaund- 1 asist), Kaan Üner (5 ribaund- 4 asist), İsmail Çevik, Lorenzo Gordon 17 (6 ribaund), İlkay Okay (1 ribaund)

1 Yorum Var:

dejavu dedi ki...

Üçte üç ile gereken anda gereken ivmeyi yakaladı yine Oyak Renault. Bu yolda fikstür ve buraları daha önce pek çok kez oynama avantajı bulunduklarını konuşmuştuk zaten. Üç hafta sonra içerdeki Kepez maçı düğümü çözecektir onlar adına.