23 Mart 2010 Salı

Özhan Canaydın'ı Kaybettik

Uzun zamandır tedavisi zor bir hastalıkla mücadele ediyordu Özhan Canaydın ve bu sabah saatlerinde öldüğü şeklinde haberler düştü ajanslara ilk olarak. Daha sonra yalanlama geldi Bursa Acıbadem'den ve Galatasaray.org'dan. Basının haberi önce biz verelim telaşında iken böylesine hassas konularda insani duyguları tamamen gözden uzak tutmasını tartışırken bol bol dua ettik başkan için. Dayan, cumartesi günü yaşayacağımız bir seçim pazar akşamı da bir derbi daha var dedik. Ama olmadı. Yaklaşık yarım saat önce geldi kötü haber, kaybettik Özhan Canaydın'ı. Süleyman Seba ile vücud bulmuş anlayışın son kalesiydi benim görebildiğim yıllarda. Zor gelir bir daha O'nun gibisi derler ya hani bazı ölümlerin ardından, mevcut ülke sporu ahlakında ne yazık ki gelmiyor artık O'nun gibiler. Başkanlık yaptığı dönemde kendisine sesimizin ulaşabildiği heryerde meramımızı iletmemizi büyük bir olgunlukla dinleyip cevaplar veren Özhan Canaydın, cennet olsun mekanın. Başımız sağolsun.

4 Yorum Yapılmış:

Bülent Kıyışkan dedi ki...

Önce ailesi, Galatasaray, sonra da Türk spor camiasının başı sağolsun. Çok büyük bir beyefendi geçti bu dünyadan. Allah rahmet eylesin...

tarski dedi ki...

tabii daha cok baskanligi ile hatirlaniyor ama bu sitede eski basketbolculugu da hatirlatilsa hos olurdu. sonucta milli bir basketbolcuydu Ozhan Canaydin. Tum yakinlarinin basi sagolsun.

serpil dedi ki...

ALLAH RAHMET EYLESİN.. SEVENLERİNE SABIRLAR DİLERİM..

KskHyTr dedi ki...

Allah rahmet eylesin... Yazıdada verildiği gibi mevcut spor ahlakına fazla iyi geldi malesef...