17 Mart 2010 Çarşamba

Pınar Karşıyaka: 82 - Efes Pilsen: 109

Sekiz maç üç saat içine sıkıştırıldığı için tamamını izleyemedim maçın, ara ara bakabildim. 32-30 Karşıyaka üstünlüğü ile tamamlanan ilk çeyrek bu sezonun bir periyottaki en yüksek rakamı olabilir, bakmak lazım. Devredeki 47-63'lük skora da bakmak gerekecek tabii bu anlamda. Savunmaların gözlerle yapıldığı, oldukça yüksek yüzdelerin olduğu bir devre izledik iki takım adına da. İkinci çeyrekte Efes Pilsen'in savunmada biraz kıpırdaması yetti ve ikinci çeyreğin ardından maçı koparmayı başardılar.

Boki Nachbar'ın kesik yediği Efes Pilsen'de Charles Smith 24 sayı ile takımının en skoreri olurken, 22 sayı ile maçı tamamlayan Igor Rakocevic'in bu performansı dahi tek başına maçın normal şartlar altında oynanmadığını gösteriyor aslında. 5 dakika oyunda kalan Dusan haricinde süre alıp da skor üretmeyen isim yok Efes'de. Üç sayı çizgisinin gerisinden 12/21 ile isabet buldukları da not düşelim. Son üç aylık dönemde en fazla can yakan kısım olmuştu dış atışlar onlar adına. Aliağa maçının ardından bugün de farklı şekilde kazanmayı başardılar.

Karşıyaka cephesinde ise en değerli istatistik Furkan Aldemir'in 16 sayı 15 ribaundu(10'u hücum). Bir buçuk çeyrek kadar direnebildi Karşıyaka, yüksek şut yüzdesiyle başladığı maçta. Onun haricinde söylenebilecek fazla da birşey yok aslında, 'E normal abi' demekten başka. Zira bütçe farkının doğrudan tabelaya yansıdığı bir maç oldu bugün. Maçın tamamını izleyemediğimi ekleyeyim yeniden, salondan geri dönüşleri de bekliyoruz bu anlamda. :)

Pınar Karşıyaka (82): Corey Brewer 4 (2 ribaund), Orhun Güngören, Birkan Batuk 3 (5 ribaund- 3 asist), Ryan Toolson 24 (5 asist), David Holston 8 (3 riband), Furkan Aldemir 16 (15 ribaund- 2 asist), Valentin Pastal 2, Alper Saruhan 3 (3 asist), Kzell Wesson 22 (5 ribaund- 2 asist)

Efes Pilsen (109): Mario Kasun 4 (3 ribaund), Charles Smith 24 (1 ribaund- 4 asist), Igor Rakocevic 22 (1 ribaund- 4 asist), Preston Shumpert 10 (3 ribaund- 1 asist), Kerem Tunçeri 3 (2 asist), Bootsy Thornton 7 (3 ribaund- 1 asist), Kaya Peker 15 (4 ribaund- 1 asist), Dusan Cantekin (1 ribaund), Ermal Kurtoğlu 8 (4 ribaund- 2 asist), Sinan Güler 9 (3 ribaund), Ender Arslan 7 (3 ribaund- 2 asist)

2 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Şimdi salondan geldim istatistiklere baktım efes pilsen yüzde 69 ile hücum etmiş sanırım acaba idmanlarda boşken bu kadar yüzdeli atıyorlarmı merak ettim zira maçın efes için şut idmanından farkı yoktu.... hakan demiride tebrik ediyorum el göstermeyin dedi sanırım savunmada rahat atsınlar diye heleki bir ilk yarı skoru var euroligde çoğu maç skoru daha azdır sanırım 63 sayı?!... Zira birde bizim takıma pas fundamentali idmanları gerekiyor malesef altyapılardaki gibi... rahat 10 topu direk efeslilerin kucağına attılar ve çoğu fast break sayı oldu direk potaya... Ben açıkcası 2 uzun rotasyonuyla oynadığımız maçta içeride perişan olacağımızı bekliyordum ama tam tersi oldu saolsun ergin ataman rakip içerde eksik ordan zorlarsak ayıp olur diye düşündü sanırım?? onuda ayrıca tebrik ediyorum:) Çağlarında dediği gibi karşıyaka cephesindede furkan(16 sayı 15 ribaund) dışında değinilecek oyuncu yoktu merak ediyorum Tanjevic çağıracakmı milli takıma furkanı? Birde son 5 dakika fark 23 sanırım oyuna 35lik brewerı alıyor hakan hoca kenardan maçımı çevircek brewer? bari serkan, orhun falan girse biraz tecrübe kazansa daha iyi değilmiydi altyapısıyla öğünen bir klup olarak hakan hoca ??

Bitirmeden birde hakemlere iki çift sözüm var Efes pilsenin size ihtiyacı varmı Karşıyakayı yenmek için?? Efesliler yanlış anlamasın zaten farklı kazanacak bu maçı efes ama o sahadaki rezalet hakem üçlüsü nedir?? Hele bir tanesi çocuk resmen titriyor düdük öttürürken aman tepki almayayım Efes cephesinden diye korkuyor sanırım başka bir sebeb bulamıyorum o kadar alakasız pozisyonlardan fauller çıkardiki komedi tam... Yeni yeni erşan kartallarmı yetişiyor diye düşünmeden edemiyor insan?

Sonuç olarak Efes pilseni kutluyorum idman oldu onlar için...

emre dedi ki...

09-10 un bir periyottaki en yüksek toplam sayısı;
15. hafta: efes-erdemir, 3. çeyrek, 64 sayı

en yüksek 1. devre sayısında 11. haftadaki beşiktaş-banvit maçının 110 sayısı ile birlikte ilk sırada bu maç.