2 Mart 2010 Salı

Ricky Davis Telekom'da

Serkan Erdoğan'ın İspanya'ya transfer haberini verirken ismini anmıştık Ricky Davis'in. Gran Canaria maçının devre arasında oyuncuyu basına tanıtarak bu söylentilere noktayı çok kısa sürede koymuş oldu Türk Telekom yönetimi. Serkan Erdoğan'ın gidişinden saatler sonra bu hamlenin açıklanması ve Ricky Davis'in Ankara'ya getirilmesi de arka planda çalışmaların olduğunu gösteriyor zaten. Bu çalışmalar kapsamında bir yabancı daha alabileceklerini eklemiş ayrıca başkan Celalettin Dinçer.

Bu dönemde Telekom ve ligimiz için önemli bir transfer olduğu kesin. Birkaç kez izlediğim ve bugün öğlenden bu yana okuduğum Ricky Davis profillerini birleştirdiğimde Telekom için biçilmiş kaftan bence. Triple double yapmak için topu kendi potasına atıp ribaundu alan bir oyuncu neticede, tam Telekom'un kalemi yani. Atmak var tutmak yok. :) Lamayn Wilson - Mallet - Hüseyin Beşok - Ricky Davis arasında toplar nasıl paylaşılacak orası da ayrı bir soru işareti tabii. Bunu da sahada göreceğiz artık, hayırlı olsun.

7 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Ben yorumumu serkan erdoğan postunda yazmıstım dejavu da bana katılmış burda:) ben asıl kaan kuralın yorumunu bekliyorum telekom yönetimi ve davis hakkında zira çok sever davis i:)

kontragelen dedi ki...

http://contrabasketball.blogspot.com/2010/03/telekom-transferi.html

yalçın dedi ki...

Telekomlu idarecilere birinin takım oyunu olmadan basketbolda başarı olmadığını ayrıntılı birşekilde izah etmesi gerekiyor. telekomda herkes ayrı telden çalarken böyle bir transfer pes doğrusu davis gittiği her takımda kimyayı bozduğu için kovulurken sen tut tonla para ver davis'i al yazık ki ne yazık genç telekomdan bi tane genç oyuncuyu oynatsalar daha mantıklı olurdu. kahin değilim ama bunu bilmek için gerekmez telekom play oflarda çeyrek final ötesine gitmesi mucize

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Kaan Kural bugün Vatan'da Telekom yönetimine sallamış bu adam alınırmı diye

Fanatik Basket dedi ki...

ligimize gelmiş en kariyerli 2-3 yabancıdan biri olduğu su götürmez bir gerçek. ligimize renk katacağı ve telekom maçlarının seyir zevkini arttıracağı da kesin ama telekom'a ne kadar katkı verecek, göstereceği performans maliyetini karşılar mı? orası soru işareti :)

ako dedi ki...

Maliyetini bilen yazabilir mi?

youla dedi ki...

@ako

El-Aminden pahalı olduğu kesin :)
LA Clippersdan son sezon 2.4M $ almış...