26 Mart 2010 Cuma

Tanjevic'ten Son Haberler

Kolon kanseri teşhisi konulan ve bu haberle tüm basketbol camiasına üzüntüye boğan Bogdan Tanjevic'ten gelen son haberler oldukça pozitif. Dün başarılı bir ameliyat geçiren koçun bağırsaklarındaki kanserli iki nokta başarıyla alınmış. Artı olarak, ileride sıkıntı yaratabileceği öngörülen bazı kısımlar da lazer ile yakılmış. 24 saat yoğun bakımda tutulması gereken Tanjevic, bugün yoğun bakımdan çıkıyor. Problemin yaşandığı yer bağırsak olduğundan sıkı da bir diyet (yağsız, şekersiz, tuzsuz, bol lifli gıdalar yenmeli) yapması gerekiyor. Bunun için 6-7 gün daha hastanede kalacakmış. Hastane sonrasındaki safha ise 4-5 haftalık bir ev istirahati. İşine geri dönebilmesi için F.Bahçe resmi sitesinin de yaptığı açıklama gibi takribi bir 1,5 ay var kabaca.

Gördüğü destek çok duygulandırmış koçu ve ağzından 'Bu hastalık iyi ki Türkiye'de başıma geldi' cümlesi bile dökülmüş. 'Burada gördüğüm desteği ve sıcaklığı hiçbir yerde göremezdim' demiş Karadağlı koç. Hazır onun Türkiye'ye olan sevgisinden dem vuruyorken, koçun Türkiye'den bir ev satın aldığını ve hatta işlemlerinin bu hafta bittiğini de söyleyeyim.

İşin içine sağlık olayı girdiği zaman ne kadar duygusallaştığımızı ve herşeyi bir kenara bırakabildiğimizi birçok kez deneyimledik ülke olarak. Tanjevic olayında da birçok insan pozitif enerji sahibi oldu koça karşı. Bir an önce iyileşip sahalara dönsün istiyorum ben de herkes gibi. Dayan koç, keçi gibi inatçısın sen, herşeyi aştın da bunu mu aşamayacaksın.

Son olarak bir İtalyan tarafından Tanjevic için kurulmuş Facebook grubunun da linkini verelim. Şu anda 1123 üyesi var, ben de tıklıyorum ve 1124 oluyor. Salsabasket özel.

1 Yorum Var:

basketçi dedi ki...

0 yorum
neden: sevgisizlik
bogdan koç bir an önce benim ülkemi terk etsin kendi ülkesinde şifa atasın.
tanjevic bu ülke basketbolunun temeline konulmuş bir bombadır.