4 Mart 2010 Perşembe

Teknosa Türkiye Kupası 8'li Finali Bandırma'da

Erkeklerde Teknosa Türkiye Kupası geçtiğimiz ay Adana'da düzenlenmiş ve kazanan finalde Mersin BŞB'i mağlup eden Fenerbahçe Ülker olmuştu. Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası'nın nerede düzenleneceği sorusu ise son günlerde dillendirilmeye başlanmıştı. 8'li finallerin gerçekleştirileceği yer bugün belli olmuş. 26-27-28 Mart tarihlerinde Bandırma'da düzenlenecek olan organizasyonun ev sahipliğini Kara Ali Acar Spor Salonu üstlenecek. Her fırsatta Bandırma'daki güzel basketbol ortamından ve seyircisinden bahsederken, gayet yerinde bir tercih olmuş. Ligin ilk yarısını ilk sekiz içerisinde tamamlayarak bu sene kupa için mücadele etmeye hak kazanan takımlar ise şu şekilde: Fenerbahçe - Mersin Büyükşehir Belediyesi - Galatasaray - Beşiktaş Cola Turka - Ceyhan Belediyesi - Panküp Kayseri Şeker - Samsun Basketbol - İstanbul Üniversitesi.

Devre arasında yaptıkları transferler ile yükselişe geçen ve yakaladıkları galibiyet serileri ile yukarılara tırmanmaya başlayan Panküp Kayseri Şekerspor ile Tarsus Belediyesi tatlı bir sürpriz peşinde olacak Bandırma'da. Kadro yapıları da müsait buna. Beşiktaş Cola Turka, Samsun Basketbol ve İstanbul Üniversitesi üçlüsünün ise daha öncelikli sorunları var şu an için. Yine de Mersin BŞB'nin yaptığı sürpriz buraların her sonuca açık olduğunu hatırlatmalı bizlere bir kez daha. Ligin tepe üçlüsü Fenerbahçe - Mersin BŞB ve Galatasaray ise buranın da ağır 'ablaları' durumunda. Fenerbahçe'nin son altı yıldır kupayı kazanarak bunu bir gelenek haline getirmesi, ligde sadece bir yenilgi alan Mersin'in sezonu Fenerbahçe karşısında oynadığı dominant oyunla kazandığı Cumhurbaşkanlığı Kupası ile açması, Galatasaray'ın Tamika Catchings'li kadrosu ile yavaş yavaş form tutmaya başlaması ve ligden önce burayı kazanmayı çok istemeleri kupayı çekici kılmaya yetip de artan gelişmeler. Bu üçlü arasında oynanacak maçları izlemek büyük keyif olacak bizler için. Hem burada hem de lig play-off'larında.

Maçlar D-Spor'dan canlı olarak yayınlanmasının haricinde Adana'da denenen ve ufak aksaklıklar dışında geçer not alan web tv'den de yayınlanacakmış. Fakat bu kez TBF'nin anasayfasından değil de www.teknosaturkiyekupasi.org adresinden yayınlanacakmış karşılaşmalar.

3 Yorum Yapılmış:

kenz dedi ki...

Fb-Samsun
Gs-Mersin
Bct-Panküp
Ceyhan-İstanbul

Rumeras dedi ki...

cahilliğime ver salsa , ışıl alben'in durumu nedir ? son ameliyattan sonra tekrar döndü mü ?

dejavu dedi ki...

@Rumeras;

Kaptan bu sezonu oynamadan geçirecek büyük ihtimalle.