4 Mart 2010 Perşembe

Telekom Piyangosu Kime Çıkacak?

Dün açıklanan Ricky Davis hamlesi sonrasında cevap bekleyen bir soru daha oluştu Telekom kanadında. Kris Lang, Demond Mallet ve Lamayn Wilson üçlüsünün yanına gelen Ricky Davis ile birlikte takımdaki Amerikalı sayısı dörde yükselmiş durumda. Sezon başında Türk statüsüne geçirilen Erwin Dudley ile birlikte beş Amerikalı aslında. Bu topraklarda beş Amerikalı oyuncuyu bünyesinde barındırıp da başarıya ulaşan takım var mıdır acaba? Benim yaşım itibariyle hatırlayabildiğim kadarıyla yok. Zaten mevcut Telekom kadrosunun bu yönde bir umut verdiği de yok da, öyle bir yoklayalım hafızaları dedik biz. Neyse devam edelim asıl konumuza.

Ricky Davis'in gelişi ile birlikte başkentteki Amerika'lılardan biri tribüne çıkacak ya da takımdan gönderilecek. Zira bu dört isim arasında Avrupa pasaportu bulunan bir oyuncu yok. Boyalı bölgedeki alternatifsizlikten dolayı bu ismin Kris Lang olmasının çok çok düşük bir ihtimal olduğunu ve piyangonun Demond Mallet - Lamayn Wilson ikilisinden birisine vuracağı tahmin etmek de güç değil. Ligin sona ermesine 10 hafta kalmış ve eldeki tek hedefiniz de play-off'lar iken +1 Amerikalı ile oynamanın mantıklı bir tercih olmayacağı da kesin. Kaldı ki bunun sezon başında da akilane bir tercih olmadığını gördük Mersin özelinde. Merih Çakıroğlu'nun görevi devralmasıyla daha çok iki numaraya kayan ve orada daha verimli olan Mallet'i kadroda tutup, bir saniye dahi düşünmeden Wilson'ı yollarım ben olsam. Tribüne hiç uğratmadan, direkt ülke dışına hatta. Bakalım Telekom cephesinden nasıl bir karar çıkacak?

Ricky Davis hamlesi yapılırken bunlar düşünülmüştür elbette. Zira eldeki kadronun ihtiyacı olan isim Ricky Davis değildi. Her ne kadar ismi heyecan yaratsa da. Saymaya başlarsak rahatlıkla akşamı bulacağımız açıklarını bir anda kapatması mümkün değil tabii ki Telekom'un ama Avrupalı bir görev adamı ile bu yolda ilk adım atılabilirdi rahatlıkla. Tamam bu kadar da kesin konuşmayalım Türk Telekom söz konusu iken ama belki de düşünülmüştür yani bunlar transfer öncesinde, bilemeyiz. :)

6 Yorum Yapılmış:

CaRtMaNtR dedi ki...

Telekom planlama ve planlı hareket etme aynı cümle içinde geçince yüzümde bir sırıtma oluşuyor vallaha :)

Ricky Davis'i jet hızı ile bir Avrupa ülkesi vatandaşı yapsalar şaşırmam :)

Aslında kafa yapısını düşünce direk kendisinin laz olduğundan şüphelenmiyor değilim :)

Fanatik Basket dedi ki...

gönderilmesi gereken adam kesinlikle lamayn wilson'dır. bırakın telekom'da, bbl'de hiçbi takımda oynayabilecek kapasitede bi adam değil wilson.

basketbol iqsu sıfırın altında, bana göre tb2l seviyesinde bi adam. geçen sene trabzonda oynayan tyrus boswell'dan pek bi farkı yok bence:)

savunma yapmaz, takım arkadaşlarıyla yardımlaşmaz, asist yapmaz, hücum setlerine bağlı kalmaz, dengesiz şutlar kullanır, bencildir. bu adam kalsa ve her maç 20 sayı atsa ne olur?

Gürkan Alkan dedi ki...

Salsa\Dejavu, konu disi bir sorum olacak: Chatman ile ilgili bir gazetede sozlesme uzatilacagini okudum. Inanmak istiyorum bu habere tabi ki ama bilginiz var mi bu konu hakkinda?

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Telekom'a LeBron, D.Howard gelse gene bir halt olmaz onlardan..

basketçi dedi ki...

senin yaşın derken??
zaten senin yaşından önce böyle birşey olması imkansızdı :))

Sheed dedi ki...

wilson ismine katılmaktayım, ama bahse konu telekom olunca lang gitse de şaşırmam.. hayır, umrumda da olmaz..