6 Mart 2010 Cumartesi

Türk Telekom: 104 - Bornova Bel: 79 (Dört Oyuncuyla Gelen Galibiyet)

Hafta içinde Ankara'da Gran Canaria'ya mağlup olarak Eurocup'a veda eden ve aynı maçın devre arasında Ricky Davis transferini basına tanıtan Türk Telekom, hafta arasında Tyler Smith takviyesini gerçekleştiren Bornova Belediyesi ile karşılaştı. Cumartesi programının ilk maçına hızlı bir giriş yaparak, neredeyse tüm maçı çift haneli farklarla önde götüren Telekom'da Ricky Davis'in kadroya dahil oluşu ile tribüne çıkan isim Lamayn Wilson olmuş bugün. Piyango ona vurmuş. Maça Ümit Sonkol - Kris Lang ikilisi ile başlayan Merih Çakıroğlu, iki oyuncunun da maça yüksek yüzdeyle giriş yapmasının ardından, sakatlığını tam atlatamayan Erwin Dudley'i yalnızca 9 dakika oynatmış. Hüseyin Beşok ise hiç oyuna girmemiş. 40 dakika boyunca çift haneli farklarla önde olunca, rotasyon da genişliyor tabii. İlk beş başlayan Kris Lang - Ümit Sonkol - Bekir Yarangüme üçlüsüne 3/4 üçlükle bulduğu 15 sayıyla yancı olan Mutlu Akpınar dörtlüsünün toplam skoru 80. Bornova'nın toplam skorundan 1 fazla yani. Bu durumda tabeladaki fark da gayet anlaşılabilir bir fark.

Başkent'in yeni yabancısı Ricky Davis, 2/8 ikilik - 1/3 üçlük gibi düşük yüzdelerle 8 sayı üretirken bunların yanına yazdırdığı 6 asist 5 ribaund önemli elbette. Fakat Telekom için faydasız bir transfer olacağı görüşümün arkasındayım halen. Bir diğer yeni transfer Tyler Smith yüksek yüzdeyle ürettiği 17 sayısıyla ilk maçtan mesajı yollamış bizlere. İzmir'de kazandıracağı maçlar olacaktır, Shipp'in oyununu rahatlatacak olmasıyla beraber. Sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Kedrick Brown'ın yanı sıra uzun zamandır sakatlığı devam eden bir diğer isim Cüneyt Erden de sahada değildi bugün, not düşelim onu da.

Türk Telekom'un takım halinde yaptığı 27 asist, Kris Lang'in 12/14 saha içi isabeti ile ürettiği 27 sayı, Ümit Sonkol'un ilk beş başladığı maçta 22 sayı 13 ribaundu, Mallet'in yalnızca üç sayı üretmesine karşın 8 asisti maç sonunda dikkat çeken rakamlar. Joshua Shipp'in tam 13 kez üç sayı çizgisinin gerisinden şut kullanması da oynanan oyun hakkında genel bir fikir veriyordur sanırım. Telekom'un sevdiği bir oyun tarzı bu, ligin ilk yarısında İzmir'de oynanan maçta da 100'lü skorları görmüştü iki takım. O günden sonra ilk kez bu maçta 100 sayı barajını geçti Telekom, tesadüf olmasa gerek.

Türk Telekom (104): Kris Lang 27 (4 ribaund- 1 asist), Bekir Yarangüme 16 (3 ribaund), Tutku Açık 8 (2 ribaund- 4 asist), Mutlu Akpınar 15 (1 ribaund- 1 asist), Ricky Davis 8 (5 ribaund- 6 asist), Soner Şentürk 5 (1 ribaund- 4 asist), Ersin Dağlı (4 ribaund), Ümit Sonkol 22 (13 ribaund- 3 asist), Demond Mallet 3 (1 ribaund- 8 asist)

Bornova Belediye (79): Josh Shipp 19 (3 ribaund- 5 asist), Umutcan Özyıldırım 2 (1 ribaund), Tyler Smith 17 (2 ribaund- 3 asist), Umut Durmuş, Yalçın Azizmahmutoğulları 5, Can Terzioğlu 8 (2 ribaund- 1 asist), Çağdaş Erdoğan (1 ribaund- 1 asist), Frank Elegar 11 (13 ribaund- 1 asist), Serdar Yavuz 8 (3 sist), Thomas Nagys 9 (4 ribaund- 1 asist)

3 Yorum Yapılmış:

erkut dedi ki...

telekomu tebrık ederım. artık bır ıvme yakalamaları gerekır ama federasyon nasıl ceza vermedı ınanılmaz sasırdım bu cıfte standart fenerbahceye gecen sene 5 mac bu sene gs ye yıne aynı cezaları veren federasyon degıl mıydı??

serdar dedi ki...

bugün bambaska bir telekom vardı.turkler cok hırslıydı.bu sene 3 kez bornovaya yenilmiştik.dudley-lamayn ın oynamaması iyi mi oldu nedir?bu macın kazanmanın en büyük sebebi lamayn ın kadro dısı olması..lmayn a tesekkürler bu galibiyeti tatttırdığı için!!salsa burdan bangır bangır yazmıstı zaten piyangonun kime vurması gerektiğini.bugün savunma hücum asistler hersey vardı.lang ve ümit ikilisi oyuna müthiş katkı verdiler.bir tebrikte benden bu ikiliye.

nonstop dedi ki...

bornovada bariz bir düşüş var, gerçi 20tl lik maçtan sonra hiç maçını izlemedim ama skorlar onu göstriyor. zira kendi sahalarında mersine yenilmeleri baya sürpriz oldu benim için.