17 Mart 2010 Çarşamba

Türk Telekom: 87 - Kepez Bld.: 75 (İki İleri Bir Geri)

Haftasonunda Mersin'e yenilerek önemli bir avantaj kaybeden Kepez Belediyesi, Telekom deplasmanındaydı bugün. Marcus Hall kadroda yoktu, sakatlığı mı vardı yoksa başka sebeple mi sahada değildi, onu öğreniriz daha sonra. Telekom cephesinde de yabancı kontenjanından dışarıda kalan isim Mallet olmuş bugün. Wilson sahadaydı. Maça oldukça iyi başlayıp, ilk on dakikayı 27-17 önde kapatmayı başardılar. Jovo Stanojevic, Barış Güney ve Ersin Görkem'in sayıları ile skoru sürükleyen Kepez, tepe grupta yer alan takımlar içerisinde en kolay sürklase edebileceği takım ile oynadığının farkındaydı sanırım ama bu performans sadece on dakika sürdü. Önce devrede 43-43 ile eşitliği sağladı Türk Telekom, üçüncü çeyrek sonunda da farkı açmaya başladı. 27-17'lilk ilk çeyreğin ardından kalan otuz dakikanın skoru 70-48 Telekom lehine oluşunca, sahada galip ayrılan taraf da 87-75 ile Türk Telekom oldu.

Son haftaların formda ismi Ümit Sonkol, 24 dakikada istatistik kağıdına yazdırdığı 25 sayı 4 ribaund 3 asist ile galibiyetin mimarı. 7/8 ikilik,2/3 üçlük, 5/5 serbest atış. 4/8 üçlükle Bekir'in 20 sayısı ve 3/8 saha içi isabeti ile 8 sayı üretip 6 asist yapan Ricky Davis de diğer dikkat çekici notlar maça dair. Türk Telekom'un ribaundlar kurduğu 33-19'luk üstünlük ve Soner'in 10 asisti de bunlara eklenebilecek diğer rakamlar.

İki ileri bir geri devam ediyor Telekom, bu şekilde tamamlayacaklar artık sezonu. Kepez ise Renault ile giriştiği çetin yarışta her geçen hafta biraz daha elini zayıflatıyor. Gerçi Renault elini güçlendiriyor demek daha doğru olur ya.

Türk Telekom (87): Kris Lang 6 (6 ribaund, 1 asist), Lamayn Wilson 14 (6 ribaund), Bekir Yarangüme 20 (4 ribaund, 1 asist), Tutku Açık (1 ribaund, 1 asist), Mutlu Akpınar (1 ribaund, 1 asist), Ricky Davis 8 (3 ribaund, 6 asist), Soner Şentürk 4 (1 ribaund, 10 asist), Ersin Dağlı 10 ( 7 ribaund, 1 asist), Ümit Sonkol 25 (4 ribaund, 3 asist),

Kepez Belediyesi (75): Erdem Türetken 6 (1 ribaund), Jovo Stanojevic 8 (1 ribaund, 1 asist), Levent Bilgin 2 (3 ribaund, 1 asist), Andrius Mazutis 13 (3 asist), Altay Özurgancı 6 (2 ribaund, 2 asist), Nikolay Padius 2, Barış Güney 13 (1 ribaund, 8 asist), Ersin Görkem 19 (2 ribaund), Mesut Ademoğlu (2 ribaund, 2 asist) , Brad Buckman 6 (6 ribaund)

5 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

@dejavu
"Kepez ise arkasındaki Oyak Renault'a duacı olacak gibi geliyor bana" yazmışsın ama reno kepez'in arkasında değil, üstünde.

şu an reno'nun maç eksiğine rağmen galibiyet sayıları eşit ve ikili averajda reno üstün. ilk maçı reno deplasmanda 71-72 kazanmıştı, aralarındaki 2. maç bursa'da olacak. yani kepez reno'yu deplasmanda yenmeden galibiyet sayısında da, ikili averajda da öne geçemez. reno'yu yenmeden ligde kalmaları da çok zor bence..

Yağız dedi ki...

renonun yenmesiyle işler bizim için kötü hale geldi ama bu takım beşiktaşı kendi sahamızda yener sonra aliğa(D) bornova oyak(D) erdemir ligde kalmamız için sırasıyla bu maçlardan 5 de 4 kesin yapmalıyız...

dejavu dedi ki...

@Fanatikbasket;

Sezon sonu için kafamda oluşturduğum tablodan hareketle yazdım onu. Şimdiki zaman olarak düşünme. Bugünkü galibiyetler çok şeyi değiştirir elbette ama düşüncelerim bugün özelinde değil, yedi haftanın ardından oluşacak tablo için.

serdar dedi ki...

bugün gerekten seyir zevki güzel olan bir maç izledim.top kayıpları beni çıldırtsa da iyiydi.bu takımda ümit mutlaka oynamalı attığı sayıdan ziyade 24 dk da 25 sayı muhtesem ama bundan önemlisi yaptığı savunma engellediği sayılar cok daha önemliydi benim için savunmasını hırsını izlerken keyif aldım.bekir son haftalarda cok formda adına yakısır oynuyor.12 sayı yenilirken aradaki farkı lehimize ceviren oyuncular bunlar.soner de yaptığı 10 asistle takımını atesledi.her takıma lazımlar. ligin alt sıraları kaynarken üst sıralarda da kaynama var orda da bir sıralama yarısı var hadi bakalım kolay gelsin Ankara mıza..

Yağız dedi ki...

Tamam anlıyorum seni ama bizim ligde kalmamız ewet sakata girdi ama ligde kalabilecek güçtebi takımız oyunculara güvenim sonsuz istediklerimi bu takım ligde kalır ama istemeleri lazım...