2 Mart 2010 Salı

Unics Kazan: 92 - G.Saray Cafe Crown: 89 (Maç Formalite, Mücadele Harika)

Geçen hafta Valencia deplasmanında uzatmalarda alınan mağlubiyetin ardından tur umutlarını rafa kaldırmıştı sarı kırmızılılar. Aslında gruplar belli olduğunda hemen hemen hepimiz bu kadroyla bu grupta yola devam etmenin zor olduğunu biliyorduk. Tahmin edemediğimiz nokta ise oyuncuların göstermiş olduğu insanüstü mücadele oldu. Bu insanüstü mücadelenin tek bir galibiyete dönüşememiş olması ise tamamen kadro darlığı ile alakalı bir durum. Öyle ki elendiği kesinleşen G.Saray Cafe Crown'da bugün 30 ve üzerinde dakika kalan dört isim var: Jasaitis, Rancik, Wilkinson, Washington. Dördü de takımın as oyuncuları. Toplam 17 dakika süre alan Eren Beyaz - Fatih Solak - Caner Topaloğlu üçlüsünü de dahil edersek toplam dokuz kişilik bir rotasyon.

Bugün de dahil olmak üzere oynadığı beş karşılaşmayı da kazanabilirdi G.Saray Cafe Crown. Birini uzatmalarda olmak üzere, hepsini son beş dakikalık periyotlarda kaybettiler. Bu maçların dördünde son çeyreği geride kapatmalarının altını ise iyi okumak lazım. Önde kapatılan tek son çeyrek, Abdi İpekçi'de 20+ farktan dönülen Valencia maçı. Son on dakikada piller bitiyor, buna yapacak birşey yok mevcut kadro dahilinde. Belki de her iki pota altını da oynayabilen, atletik, hoplayan zıplayan bir uzun transferi başlangıçta G.Saray Cafe Crown'a hiç şans vermediğimiz bu gruptaki kaderi değiştirebilirdi diye de düşünmeden edemiyor insan.

Evren Büker'in ayağındaki sakatlık nedeniyle dinlendirildiği karşılaşmada Darius Washington'ın 9/12 ikilik, 3/3 üçlük, 5/8 serbest atış ile 32 sayı üretip, bunların yanına 7 asist 5 ribaund 2 top çalma eklemesiyle son ana kadar oyunun içerisinde yer almayı başardı G.Saray Cafe Crown. Washington bu sezon daha önce 31 sayıyı görmüştü Eurocup'da, son iki maçta da 26 ve 29 sayı ile oynamıştı, zirve yapmış oldu bugün. Saha içi tavırlarından anladığım Avrupa'da daha rahat oynadığı. Üstelik daha derli toplu oynuyor ve gereksiz zorlamalar yapmıyor ligde olduğu gibi. Bu yüksek yüzdesi de bunun göstergesi zaten. Herşeye rağmen bu oyununun galibiyete dönüşmemesi ise can sıkıcı. Son beş dakikaya önde girmeyi başaran ve maç boyunca rakibinin her atağına cevap veren G.Saray Cafe Crown, Rancik'in hızlı hücuma çıkarken pas vermek yerine topu belinin arkasından geçirmesiyle top kaybına dönüşen hücumun ardından yine Rancik'in yaptığı steps ile gardını düşürdü ilk kez. Bu aralığı Popovic'in iki üçlüğü ile değerlendirdi Unics Kazan fakat Cem Akdağ'ın molasından bir kez daha iyi döndü sarı kırmızılılar. Bu farkı da eritmeyi başardılar fakat Can Akın'ın serbest atış çizgisinden 1/2 atması, takım halinde ise 17/26'da kalınması, maçın da galibini belirlemiş oldu. Verilen 15 hücum ribaundu ile birlikte. Ki en önemli anda Terrell Lyday'ın hücum ribaundu sonrası bulduğu kolay basket kapıyı kapattı.

Haftaya Abdi İpekçi'de Hapoel Jerusalem ile kapatılıyor bu sezonluk Eurocup defteri. Sıralama açısından bir anlam taşımayacak olsa da şu mücadelenin galibiyet almadan grubu tamamlaması yazık olur gerçekten.

Unics Kazan (92): Terrel Lyday 13 (3 ribaund), Marko Popovic 22 (3 ribaund- 5 asist), Igor Zamanskiy 11 (5 ribaund), Petr Samoylenko 1 (3 asist), Kresimir Loncar 16 (6 ribaund), Saulius Stombergas (1 ribaund- 1 asist), Vladimir Veremeenko 10 (4 ribaund- 2 asist), Maciej Lampe 19 (10 ribaund- 3 asist)

G.Saray Cafe Crown (89): Darius Washington 32 (5 ribaund- 7 asist), Caner Topaloğlu, Murat Kaya 9 (1 asist), Mike Wilkinson 11 (5 ribaund), Radoslav Rancik 15 (5 ribaund), Can Akın 6 (1 asist), Simas Jasaitis 13 (5 ribaund- 3 asist), Eren Beyaz 3 (1 ribaund)

3 Yorum Yapılmış:

anti_dejavu dedi ki...

mücadele :D

Adsız dedi ki...

ne oldu anti dejavu neye güldün ?

eren dedi ki...

anti dejavuya yan masadan yanarlı dönerli meyve söylemişlerdir, kafa güzel nede olsa amcanın..