2 Mart 2010 Salı

Ve Antalya BŞB'de İlk İdman Boykotu Geldi

Bu hafta arası için bir Antalya BŞB yazısı yazmayı planladığımı söylemiştim ama şartlar yazının asıl fikrini biraz değiştirdi. Sezon başından beri yaşanan onca para sıkıntısına rağmen takımın bir kez bile idman boykotu yemediğini, koç Altar Tunçkol'un bırakın 10 galibiyet almasını, bu takımı bir arada tutmasının bile başlı başına takdir edilmesi gereken bir detay olduğunu yazdığımız Antalya BŞB'de oyuncular bu sezon ilk kez idmana çıkmadılar.

Güney ekibinde yaşanan para sıkıntısını bilmeyen yok. 'Bugün ödendi, yarın ödenecek' diye geçiştirilen maaşlar en sonunda oyuncuları pes ettirmiş durumda. Zaten sezon başından beri tek bir ay dahi düzenli maaş alamayan yerli oyuncuların alacakları şu anda 3 ay 12 güne ulaşmış durumda. Tabii teknik heyetin de. Sezon başından beri sadece 4 maaş alabildi Antalya BŞB çatısı altındaki türk isimler. Oyuncusundan tutun, koçuna, menajerinden tutun kondisyonerine kadar. Yabancıların durumu daha parlak elbette. Onların sadece 12 günlük birikmişleri var, ancak onlardaki sıkıntı da menajerlerden kaynaklanıyor. Türk menajerlere ödenmesi gereken komisyonlar ödenmeyince, bu işin piri menajerler cozurduyorlar haliyle. Oyuncuları idmana çıkarmamakla tehdit ediyorlar vesaire. Kulübün durumu kötü, sponsor And1'a ödenmesi gereken paralar dahi ödenemiyor, geçen yıldan kalan primler zaten hak getire, federasyondan gelen paralara el konmuş durumda. Ve bu takım 20 maçta 10 galibiyetle ligin 10. sırasında. Play-Off yarışının tam göbeğinde.

Peki insan düz bir mantıkla, kontratlarındaki tek prim seçeneğinin Play-Off oynamak ve Play-Off'ta tur atlamak olan oyuncuların olur da Play-Off oynarlarsa kulübe durduk yere biraz daha yük olacağını, haliyle kulübün ligde kalma başarısıyla yetinmesinin hayli olası olduğunu düşünemez mi? Düşünür, hem de bal gibi düşünür.

Allah kolaylık versin tüm yerli isimlere. Bir düşünün, kendinizi o insanların yerine koyun, anlayacaksınız ne demeye çalıştığımı. Profesyonellikten uzak bir durum bu yaşananlar. Sadece Antalya BŞB'de değil ki, çoğu TBL takımında var aynı sıkıntılar. Bu sıkıntıları aşmış takımlara büyük bir iş başarmış gözüyle bakılıyor ülkemizde. Matah bir şey yapılmış gibi. Halbuki olması gereken bu. Ama gel de anlat bunu profesyonel (!) kafalara.

1 Yorum Var:

erkut dedi ki...

yazık cok yazık ...basketbola boyle yonetıcıler yakısmıyor.Bırde forma reklamlarında rıxos gıbı turkıyenn en onemlı markası,saha dısı reklamlarında sun express gıbı kurumsal fırmalar var.Federasyonun yerınde olsam hemen kulup yonetıcılerıne agır maddı cezalar verırım.Takımdakı oyuncuların aclıktan nefesı kokacak ve sen 3.5 aydır turk oyuncuların maaşlarını vermıyorsun.

bu yonetıcıler Antalya Büyüksehırden maaslarını tıkır tıkır alıp bırde sponsor bulabılıyorlarda seneye hangı oyuncuyu bu kafa yapısı ıle nasıl ANTALYA'YA getırecekler? en buyuk suc basketbolcular ve teknık ekıpde ama cunku maaslarını duzenlı odeyen ERDEMIR-MERSIN-OYAK -TOFAS gıbı kluplere kotu ornek oluyorlar cunku bu takımın yonetıcılerı bı gun dıyecek kı kaybettıklerı mac sonrası ....Bak Antalya'ya 4 aydır maas alamıyorlar ama tıkır tıkır oynuyolar bızde maasları vermeyelım!!!!!!!turgay demırel cok konusacagına bu sorunları cozsun