11 Nisan 2010 Pazar

Aliağa: 73 - Banvit: 90 (Ateş Aliağa'yı Çağırıyor)

Geçen hafta Ereğli deplasmanından çıkardığı galibiyet ile ligde kalma yolunda büyük bir adım atan Aliağa, pazar gününün son maçında lig üçüncülüğü neredeyse garantileyen Banvit ile karşılaştı. Ceyhun Altay'ın sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadığı karşılaşmada tıpkı geçen hafta olduğu gibi İsmail Çevik'i ilk beşe çekerek başladı koç Halil Üner. Orhun Ene ise Barış Özcan'ı benchde başlatırken Yunus Çankaya'yı dahil etmişti ilk beşe. 4/7 ikilik, 7/10 üç sayılık isabet yüzdeleri ile oynadığı ilk çeyrekte tam 32 sayı üretti konuk Banvit. Bu 32 sayının 15'i 5/6 üçlük isabeti ile Yunus Çankaya - Keith Simmons ikilisine aitti. Banvit fırtınası karşısında çaresiz kalan Aliağa'da ise üretilen 11 sayının üçünün serbest atış çizgisinden gelmesi ve on dakikayı asist yapamadan tamamlamaları farkın 21 sayı olmasını doğrulayan faktörlerdi. Takım halinde yalnızca iki faul yaptılar bu çeyrekte. Bu da epey ilginçti.

İkinci çeyreğe geçen hafta önemli bir performans gösteren İlkay Okay'ın iki üçlüğü ile başladı Aliağa fakat Banvit, farkın tek haneye inmesine izin vermedi hiç. 15 sayılık bir farkla gittiler soyunma odasına(47 - 32). İlk çeyrekte yakaladığı 20 sayılık marjı kullanma niyetinde olan Banvit'e üçüncü çeyrekte 51-44 ile en fazla yedi sayı kadar yaklaşabildi Aliağa. O geri dönüşe de beş dakikada yakaladığı 18-5'lik bir seri ile cevap verdi Banvit. Bu sekansdaki 14 sayı yerli oyunculardan gelirken, listenin başında da 7 sayı ile Barış Ermiş geliyordu. Söz konusu dönemdeki beş Aliağa sayısının üçünün de serbest atış çizgisinden geldiğini ekleyelim. İlk fırtına da 21 sayıyı gören Banvit, üçüncü çeyrek sonundaki bu beş dakikalık dönemdeki oyunuyla final periyoduna 20 sayı önde girerek rahat bir galibiyet almış oldu.

Banvit'in 19. galibiyeti oldu bu. Halen matematiksel olarak kaybetme şansları bulunsa da üçüncülük koltuğunu bırakmaları için büyük çaplı mucizeler gerekiyor. Chuck Davis - Lance Williams ikilisinden 34 sayı 14 ribaundluk bir oyun gelirken, uzun zamandır suskun olan Yunus Çankaya da 15 sayı ile ses verdi bugün. Aliağa ise Kepez'in kaybettiği haftada kazanıp rahatlayabilirdi ama bu şansı teptiler. Üç zorlu maç daha bekliyor şimdi onları. Aliağa cephesinde uzun zamandır kadrodışı bırakılan Berkay Sahillioğlu az da olsa oynamış bugün, onu da ekleyelim unutmadan.

Aliağa Petkim (73): Berkay Sahillioğlu (2 asist), Murat Tanış, Jack Paul Mc Clinton 7 (2 ribaund- 3 asist), Hazer Avcı (2 ribaund- 1 asist), Quinton Robert Hosley 20 (5 ribaund- 6 asist), Engin Emre Bayav 4 (1 ribaund), Vladan Vukosavljevic 5 (8 ribaund), Efe Kızılkaya, Fahri Kaan Üner 7 (1 ribaund- 1 asist), İsmail Çevik (3 ribaund), Lorenzo Gordon 19 (7 ribaund- 2 asist), Mustafa İlkay Okay 11 (3 asist)

Banvit (90): İbrahim Yıldırım, Barış Ermiş 13 (1 ribaund- 5 asist), Lance Williams 16 (8 ribaund), Charles Edward Davis 18 (6 ribaund- 3 asist), Yiğitcan Turna 6 (5 ribaund- 2 asist), Barış Özcan 5 (1 ribaund- 3 asist), Barış Hersek 4 (3 ribaunt- 1 asist), Keith M Simmons 9 (2 ribaund- 1 asit), Goran Cakic 2, Yunus Çankaya 15 (3 ribaund- 4 asist), Erkan İnan 2

Henüz Yorum Yapılmamış