12 Nisan 2010 Pazartesi

Başkentte Kritik Hesaplar

Galatasaray Cafe Crown'un üstüste almış olduğu altı galibiyetin ardından, taraftarın son dönemde dillendirdiği play-off beklentisi daha da artmış durumda. Bu dönemde parkede gösterilen oyunun yanı sıra play-off yolundaki rakiplerin de almış oldukları sonuçlar bu karanlık yolda önemli bir ışık tuttu sarı kırmızılılara. Öyle ki bugün kazandığı taktirde dokuzunculuğa kadar yükselecek G.Saray Cafe Crown. Koç Cem Akdağ play-off kelimesini kullanmaktan imtina ederek maç maç düşündüklerini ve kazanmaktan başka çareleri olmadığını söylüyor. Fakat işler pek de istenildiği gibi gitmiyor Florya'da. Can Akın ve Caner Topaloğlu'nun sakatlıklarına bir de son dönemin en iyi altıncı adamı Washington'ın sakatlığı eklenmiş durumda. Bu akşam Türk Telekom karşısında sahada olamayabilir Amerika'lı oyuncu. Onun olmaması durumunda oluşması muhtemel skor açığını birşekilde kapatması gerekiyor G.Saray Cafe Crown'un, kazanmak için.

Sakatlıklar haricinde bu maçla ilgili önemli bir not daha var ki o da iki takım arasında oynanan son 21 karşılaşmanın 18'ini Türk Telekom'un kazanmış olması. Ankara'daki son 10 maçta da 9 galibiyet ile mutlak bir üstünlüğü bulunuyor Telekom'un. Boddicker'lı, Jacobson'lı, Arda Vekiloğlu'lu bir Galatasaray galibiyeti hatırlıyorum Ankara'da sadece.

Başkent cephesinde ise uzun süren sakatlıklardan dönen Tutku Açık ve Hüseyin Beşok oynayabilecek durumdalarmış. Kazanıp, ligi dördüncü sırada bitirebilmek için Beşiktaş Cola Turka'nın tökezlemesini bekleyecekler kalan üç haftada. Zira 1-0 geride başlayacakları eşleşmede saha avantajını alabilmek için çok çok önemli bu. İkili averajda da siyah beyazlılar önde olduğu için en az bir galibiyet fark gerekiyor Telekom'a. Tabii bu hesaplara girebilmek için önce bugün kazanmaları lazım. Bakalım bu kritik hesaplar altında oynanacak haftanın kapanış karşılaşmasında gülen taraf kim olacak.

2 Yorum Yapılmış:

kontragelen dedi ki...

http://contrabasketball.blogspot.com/2010/04/turk-telekom-gs-mac-oncesi.html

EmreKSK dedi ki...

tesekkurler caglar, son dakıka okudum yazını ve yuklu gırdım telekoma. ıyı geldı tesekkurler