10 Nisan 2010 Cumartesi

Bornova Bel: 65 - Erdemir: 78 (Geçen Sezondan Bir Kesit)

Hafta arasında talihsiz bir trafik bir kazası geçiren ikiliden Frank Elegar ilk beşte, Tomas Nagys ise kadrodaydı bugün. Sezonun geride bıraktığımız kısmında olduğu gibi İzmir'de maça iyi başlayan taraf yine evsahibi Bornova oldu. Shipp - Elegar ve Cüneyt Erden'in elinden bulduğu 7 sayı ile hızlı bir giriş yaparak üç dakikada skoru 7-1'e getirmeyi başardılar. Bu dakikadan itibaren ise 24-12'lik bir Erdemir serisi izledik. Bu seriyi yaratan isimler ise 11 sayı ile oynayan Funk ve yedi dakikaya tam yedi asist sığdıran Hakan Köseoğlu idi. Funk'ın tüm sayılarında asistleri yapan isim olan Hakan, Erkan Veyseloğlu ve Leon Williams'ı da beslemeye başlayınca ilk çeyreği 25-19 önde tamamladı Erdemir. Hakan Köseoğlu'nun yedi asist yaptığı tek çeyrekte Bornova'nın takım halinde beş asistte kalması ise epey ilginç bir görüntü oluşturdu.

İkinci çeyreğe Alex Gordon ve Mohamed Kone'i oyuna alarak başladı koç Ahmet Çakı. Savunmada sertleşen bir Erdemir gördük bu çeyrek başında. Önce Alex'in ardından Erkan'ın elinden gelen sayılarla da maçta ilk kez çift haneli farkı yakaladı konuk takım(19-29). Yedi buçuk dakika geride kaldığında sadece bir baskete izin vererek 14-3'lük bir seri yakalayan Erdemir, farkı da yavaş yavaş 20 kapısına dayadı(22-39).Bu dönemde sahneye çıkan isim ise 7 sayı ile Erkan Veyseloğlu idi. Maç başındaki yumruğu hafif hasarlı da olsa atlatabilen Bornova, ikinci çeyrekteki bu yumruğra ise karşılık veremedi ve soyunma odasına 44-28 geride giren taraf oldu. İkinci periyotta yalnızca 9 sayı üretebildi İzmir temsilcisi.

Bu devrenin ardından ikinci yarı, sen at ben atayım modunda geçince Bornova hiç yaklaşamadı rakibine. Erdemir de rahat şekilde önde götürdü karşılaşmayı. Bu oyunun neticesinde farkın 21'e kadar çıktığı maçtan galip ayrılan taraf 78-65'lik skorla Erdemir oldu ve galibiyet sayısını 13'e yükselttiler. Leon Williams 17 sayı 16 ribaund ile double double ile tamamlarken maçı aynı rakam ile ona eşlik eden isim Nate Funk oldu. Bu 17 sayının 11'ini ilk on dakikada bulduğunu da hatırlatalım yeniden. Erkan Veyseloğlu 15, Erdal Bibo da 12 sayı ile Erdemir dişlilerini döndüren isimler oldular. Maç sonunda Bornova'nın takım halinde yaptığı 11 asiste karşılık Hakan Köseoğlu'nun tek başına 1o asisti maçın da galibini tek başına tayin edebilecek bir rakam olarak duruyor karşımızda. Hele ki Erkan Veyseloğlu, Erdal Bibo gibi isimlerin önemli katkılar verdiği bir günde. Tabii Hakan Köseoğlu - Leon Williams işbirliği geçen yıla da şöyle bir götürdü bizi. Karşıyaka'da çok sık yapıyorlardı bunu, İzmir havasında yine kendilerini bulmuş gözüküyorlar.

Bornova cephesinde ise Shipp'in 26 sayı 8 ribaundluk performansı haricinde çift haneye çıkabilen tek isim 35 dakika sahada kalan Frank Elegar. Tyler Smith'e iyi çalışmış gibi duruyor Erdemir, 2/9 ile yalnızca 4 sayısı var Bornova hücumunu üstlenen isimlerden biri olan Tyler'in. 7 top kaybı da cabası. 12'şer galibiyeti vardı maç öncesi iki takımın, bu rakamı 13'e yükselten Erdemir oldu ve olası bir eşitlik durumunda ikili averaj avantajına da sahip oldular bu galibiyetle birlikte.

Bornova Belediye (65): Josh Shipp 26 (8 ribaund- 2 asist), Umutcan Özyıldırım 9 (1 ribaund), Umut Durmuş 2 (1 ribaund), Yalçın Azizmahmutoğulları 2, Tyler Smith 4 (6 ribaund- 5 asist), Çağdaş Erdoğan (1 asist), Frank Elegar 11 (10 ribaund), Serdar Yavuz 6 (1 ribaund), Cüneyt Erden 5 (1 ribaund- 2 asist)

Erdemir (78): Nathan Funk 17 (1 asist), Erdal Bibo 12 (1 ribaund), Hakan Köseoğlu 8 (2 ribaund- 10 asist), Alex Gordon 7, Erhan Yetim 2, Mohamed Kone (3 ribaund), Leon Williams 17 (16 ribaund), Erkan Veyseloğlu 15 (4 ribaund- 2 asist)

1 Yorum Var:

kerim can dedi ki...

funk dönmüş Erdemir coşmuş