9 Nisan 2010 Cuma

Cemal Nalga Röportajı (Gökhan German)

Sezonun olay adamı Cemal Nalga ile Berlin'de bir röportaj patlatmış Gökhan German. Olayların ardından ilk kez bu kadar açık açık konuşurken gördüm Cemal'i. Olayın soğumuş olmasının da etkisi var bunda elbette. Almanya'da Tufan forması ile oynaması söylendiğinde hayır diyemeyişini, olayın ortaya çıkışını ve akabinde yaşadıklarını şu cümlelerle anlatmış :

'İstanbul’da diskalifiye olmuştum. 5 maç ceza almıştım. Mahçuptum çok. Buradaki ilk maçta da diskalifiye oldum. Artık kimsenin yüzüne bakacak halim yoktu. Ne Okan Çevik’in, ne Mert Uyguç’un, ne Koray Mincinozlu’nun. İnsanlar sana güveniyor. diyorlar, sen kalkıp ilk maçta bir daha diskalifiye oluyorsun. Bir de bir sürü sakat oyuncu vardı. ‘Böyle bir olay bir daha olmasın’‘Ne yapalım, ne edelim’ diye kendi aralarında düşündüler, formayı verdiklerinde de ben de ‘hayır’ diyemedim.' diye anlatıyor yaşanan forma skandalının başrolünde yer alışını. 'Bir Hüseyin Beşok, bir Haluk Yıldırım tecrübesi olsa ‘Sen ne yapıyorsun’ der, ama o an diyemiyorsun. Mahcupsun çünkü.' diye de ekliyor. 'Düşünüyorum da, ne mantıkla yapmışlar böyle bir şeyi anlamış değilim. Yani 7 numarayı verdiler. Mert abi geldi söyledi. ‘Neden abi’ dedim. ‘Neden Tufan’ın formasını giyiyorum’ dedim. ‘Bugün Tufan oynamıyor, giyeceksin. Ceza aldın. Kendi formanla oynama’ dedi. Ne diyebilirim ki. Herkes oradaydı. diyerek de topu Okan Çevik ve Mert Uyguç ikilisine bir güzel paslıyor Cemal. Olayın öğle saatlerinde ortaya çıkışını ise, 'Arkadaşlarımla dışarıdaydık. Galibiyeti kutluyorduk. Telefonla haber geldi. ‘Cemal duydun mu’ haberi diyorlardı. Ben yıkıldım o an. Rakıyı fondip yaptım. ‘Gittik’ dedim içimden.' cümleleri ile anlatmış.

‘Döndüğünde kapımız sana açık’ dediler. Ama sorumlulardan kimse aramadı. Okan abi hatta ‘Ne gerekiyorsa yapacağım senin için. Çıkıp konuşacağım’ dedi. Ama ortalıktan kayboldu. Hiçbir şey yapmadı. Ne kadar basit olduklarını gördüm. Antrenörüm, menacerim diye saygı duyuyorsun. Ama bir görüyorsun avukatlık bürosunda savunmalar yazılıyor, herkes kendi şeyini kurtarma peşinde. Oraya buraya koşturuyorlar. Koray abi diyor ki sekretere, “Yaz kızım ben altyapı antrenörüyüm. Bu olaylarla ilgim yok” diyor. Öteki başka bir şey söylüyor. Dönüp bakıyorsun, “Hakikaten ne kadar basit insanlarmış diyorsun.” Bu yani.' diye de epey sitemkar şekilde bitirmiş röportajı.

Almanya'da İstanbul'dan uzakta yalnızlık çektiği, ligde oynanan hızlı oyuna alışmakta zorlandığı ve burada iyi başladığı bir sezonda 44 dakika oynayıp kazandıkları bir Fenerbahçe derbisinin ardından yaşadıklarının üzüntü verici olması da röportajın alt metinleri. Cemal'in bu açıklamalarının ardından olayın diğer kahramanları da sanıyorum ki konuşacaklardır. Bekleme modunda kalmaya devam edelim.

3 Yorum Yapılmış:

Osman dedi ki...

Yanlız Anıl abi Habertürk gazetesi Cemal Malga ile röprtaj yapalı epey bir zaman oldu. Sanırım sen kaçırdın...

http://www.ataryemez.com/gazete/cemal-nalga-haberturk-gazetesi-alba-berlin/

Cengizhan dedi ki...

adam yakında milli takıma seçilir her şey unutulur ne güzel istanbul :)

ako dedi ki...

Yazık valla adama. Bok yoluna gitti.Bu sene iyi bir çıkış yapabilirdi.