18 Nisan 2010 Pazar

Cimbom Rövanşı Farklı Aldı

Tekerlekli Sandalye Basketbolu denildiğinde akıllara gelen tek takım olan Galatasaray'ın Ocak ayının başında Türkiye'deki tek yenilgisi aldığı Saran Anadolu ile rövanşı vardı bugün. Galatasaray'ın 74-70 kaybettiği ilk maçın ardından konuşulanlar ne yazık ki bu alanda dahi parke dışı faktörlerdi. Bugüne kadar bu branşta hiç görülmemiş nitelikteki hakem kararlarından, teknik faullerin fazlalığından ve maç bitiminde sahaya inerek oyunculara küfrettiği iddia edilen Sadettin Saran'ın irrite edici tavırlarından hareketle pek çok polemik dönmüştü o günlerde. Bugün kendi evinde, ciddi bir taraftar desteği ile birlikte 101-57 mağlup etti rakibini Galatasaray. Ve Türkiye'de bu alanda rakipsiz olduğunu gösterdi bir kez daha. Galatasaray televizyonunun maçı canlı olarak yayınlaması da daha sık görmek istediğimiz hareketlerden biriydi kesinlikle.

Avrupa şampiyonluğu ünvanını güncellemek için ay sonunda Roma yollarına düşecek Engel Tanımayan Aslanlar. Alıştırdılar bir kere, bekliyoruz yeni zaferleri.

edit: Ömer hatırlattı, sağolsun. Beşiktaş'lı engel tanımayan yürekler de 22-26 Nisan tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek olan Andre Verguwen şampiyonasına katılacaklarmış. Atlamalayalım onu da. Yolları açık olsun, yeni bir kupayı da onlar kapıp getirir inşallah.

5 Yorum Yapılmış:

dfn05 dedi ki...

koçlarım =) çok güzel maçtı oturdum izledim çok keyifliydi =) tebrikler

oscar dedi ki...

rezalete bak sakatlara hayat asilamak icin yapilan organizasyonda bile yoneticiler sahaya giriliyor ve kufurler ediliyor demekki.

lembo dedi ki...

sadettin saran'ı arıyor gözler.. ayrıca ilk maçı şampiyonlar ligi finali edasıyla kutlayan, yandaş medya radyo spor.. neredesiniz ? siz kimsiniz ?

Ömer dedi ki...

Yazının sonuna keşke İspanya'ya gidecek Beşiktaş da eklenseymiş.

Ömer dedi ki...

Ve Besiktas finalde...