17 Nisan 2010 Cumartesi

Darüşşafa CT: 59 - Antalya BŞB: 71 (Antalya Galibiyeti Hatırladı)

Matematiksel olarak ligden düşmesi kesinleşen ilk takım olan Daçka, son yedi maçında yalnızca bir galibiyet alabilen ve ciddi sorunlar ile boğuşan Antalya BŞB ile karşılaştı Ayhan Şahenk'de. Quincy Douby ve Jermareo Davidson'sız bir Daçka'nın, Antalya karşısında fazla bir şansı yoktu aslında maç öncesinde. Mujezinovic ve etrafındaki gençlerle çıktı sahaya Daçka. Üç Amerika'lısının elinden bulduğu 7-0'lık bir seri ile maça başlayan Antalya, kırk dakika boyunca çift haneli farklarla önde götürdü oyunu ve sahadan 69-58'lik skorla galip ayrılan taraf oldu. Antalya'nın 13 hücum ribaundu çekip, serbest atış çizgisine rakibine nazaran 18 kez daha fazla gidişi ve Daçka'nın tam 35 kez dış atış denemesinde bulunması maça dair söylenebilecek ender rakamlardan. Greene 16 sayı ile takımının ve maçın en skoreri olmuş.

Darüşşafaka CT (59): Melih Mahmutoğlu 11, Orhan Hacıevra 2, Uluğ Kaçaniku 13, Yunus Emre Sonsırma 2, Burak Selen 2, Ömer Özcan, Cevat Özcan (3 ribaund), Polat Kaya 13 (2 ribaund- 1 asist), Haris Mujezinovic 8 (7 ribaund- 3 asist), Can Özcan 8

Antalya BŞB (71): Brian Greene 16 (7 ribaund- 3 asist), DJ Thompson 10 (1 asist), Serkan İnan 9, Aaron Jackson 12 (6 ribaund- 3 asist), Patrick Femerling 2 (2 ribaund), Önder Külçebaş (2 ribaund- 1 asist), Caner Şentürk 8 (4 ribaund), Salih Uğraşan 3, Umut Yenice 11 (5 ribaund- 1 asist)

5 Yorum Yapılmış:

youla dedi ki...

Ligden düşmesi kesinleşmiş takımların kadrolarını sıfırlayarak kalan maçları oynaması ve ligin diğer kaderine tesir etmesi hiçte etik değil !
Darüşşafaka gibi bir camiada bunun yaşanması hele hele Efes destekli bir takımın ligden düşmesi herşeyin para olmadığının da bir işareti olsa gerek...( Bkz: Alpella )

HErşey doğruda burda etik eksik diyenlerde olabilir çünkü onlarda haklı :)
Kısacası basketbolumuzun direksiyonunda miadı dolmuş kişiler var. FEderasyonun kurullarının yaş ortalamalarına bakarsanız bunu rahatça görürsünüz.

Utku61 dedi ki...

Daçkaa neden acaba diğer yabancılar oynamadı.

Serdar dedi ki...

Utku

EFes Pilsen Galatasarayın 8. olmasını istemiyor :) Bornova yerine Antalyayı yada TOFAŞ ı 8. sokmaya çalışıyorlar

dfn05 dedi ki...

kim galatasarayı isterki suan =D sampi oluruz be girebilsek su playoffa =D hala aklım banvit macında yedigimiz 3lükte ya benim =( o olmasaydı =(

dfn05 dedi ki...

resmen 71 sayı atmıs antalya !! saka !! gs giremicek sanırım playoffa =( olsun aslanlarımızın bu cabası yeter =(