15 Nisan 2010 Perşembe

Dördüncü Takım Bekleniyor

TB2L'de dün oynanan çeyrek final karşılaşmalarının ardından final four biletlerinden üç tanesinin sahibi belli oldu. Hacettepe Üniversitesi, Gelişim Koleji deplasmanında son çeyreğin başında 21 sayı geriye düşmesine karşın dokuz dakikada ürettiği 34 sayı ile galibiyete uzanıp seriyi 2-0 ile noktaladı. Normal bir galibiyetten daha fazla etki yaratacağı kesin bu galibiyetin. 31 dakikada 39 sayı atıp, 21 sayı geriye düşmüş iken dokuz dakikada 34 sayı atıp maçı kazanmak önemli bir olay gerçekten. Çeyrek finalin ilk karşılaşmalarındaki tek deplasman galibiyetini alan Hasan Özmeriç'li Torku Selçuk Üniversitesi, ikinci maçta FMV Işıkspor'u son çeyrek performansıyla geçmeyi başardı. Antonio Meeking'in Konya'daki 26 sayı 11 ribaundu final four'un ikinci takımı yapmaya yetti onları. Gökhan Taştimur'lu Olin, Manisa deplasmanında %63 ikilik, %40 üçlük yüzdeleri ile 17 sayılık bir galibiyet elde ederek beklenildiği gibi final four'un yolunu tuttu yeniden. Bir kez daha birinci lige yaklaştırdı çalıştırdığı takımı Gökhan Taştimur.

Son biletin sahibi ise 17 Nisan Cumartesi günü Trabzon'da oynanacak Trabzonspor - Genç Telekom maçının ardından belli olacak. Çok zor gözüküyor şu an için ama şayet elerse rakibini Genç Telekom, pilot takımlar bazında son dönemin en büyük başarısı olur sanırım. Ama dediğim gibi dünkü güzel oyun ve neticesinde gelen haklı galibiyete rağmen pek mümkün gözükmüyor Trabzon'dan bir galibiyet çıkartabilmeleri. Olursa büyük sürpriz olur, bir Ankara'lı olarak en çok da beni mutlu eder sanırım final four'da iki Ankara takımının yer alması.

4 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Bir Ankara'lı olarak bende Hacettepe'nin Beko 1. Ligine çıkmasını dört gözle bekliyorum.Bu arada 4 lü finallerin zamanı ve herhangi bir yayın kuruluşu ile anlaşma bilgileri varmıdır ?

dejavu dedi ki...

@ Tayfun Yurdagül;

TB2L’de Final Grubu çift devreli lig usulüne göre yapılacak. İlk Final Grubu mücadelesi 30 Nisan- 1 ve 2 Mayıs 2010 tarihlerinde Yozgat’ta oynanacak. İkinci Final Grubu maçlarına ise 7-8-9 Mayıs 2010 tarihlerinde İstanbul'daki Sinan Erdem Salonu ev sahipliği yapacak. Final Grubu’nda ilk sırayı alan takım 2009-2010 sezonu TB2L şampiyonu olurken, ilk iki sırayı alan takımlar TBL’ye yükselecek.

Geçen sezon Skytürk yayınlamıştı maçları. Bu sezon da yayınlayabilirler belki, net bilmiyorum ama öğreniriz onu da.

Sevgiler..

Çağlar

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Bilgiler için saolun...

emireri dedi ki...

maddi anlamda 1.lige çıkmaya aday diğer takımlara oranla çok daha fazla güçlü olan trabzonsporun 1.Ligde yer alması benm tercihim, tabi birde trabzonda yaşıyor olmamın etkisi var:) ligde hiç karadeniz takımı yok, buralarda basketbolun gelişmesi için trabzonun bu ligde yer alması şart.