16 Nisan 2010 Cuma

F.Bahçe Ülker: 87 - Aliağa : 76 (On Beş Dakikalık Oyun Yetti)

Haftanın açılış karşılaşmasında Akatlar mağlubu F.Bahçe Ülker, son yedi maçında yalnızca bir galibiyet alarak ligin dibindeki ateşi halen fazlasıyla hisseden Aliağa Petkim ile karşılaştı. Elindeki sakatlığı nedeniyle oynayamayan Roko Ukic ve yönetim tarafından cezalandırılan Ömer Aşık'ın yanı sıra yine yeni yeniden sakatlanan Gordan Gricek tribünden izlediler karşılaşmayı. İdmanlarda neler oluyor bilmiyorum ama parkeden çok saha kenarında izliyoruz iki yıldır Gricek'i. İki takımın da üç sayı çizgisinin gerisinden sadece birer isabet bulabildiği (1/8 ve 1/7) devreyi 36-34 önde tamamladı F.Bahçe Ülker. Geçen hafta derbideki motivasyonsuzluğu aynen devam eden sarı lacivertlilerin, ikinci devrede savunmada biraz olsun kıpırdanmaları maçı koparmaya yetti. İkinci devrenin ilk onbeş dakikasının skoru 44-25 F.Bahçe Ülker lehine oluştu. Nispeten iyi savunma yaptıkları bu dönemde hücumda bu seriyi oluştururken tam altı adet üç sayılık isabet buldu ev sahibi takım. Söz konusu dönemde 6 asist/1 top kaybı ile oynarlarken rakiplerinden de dört top çaldılar. Bu on beş dakikaya 13 sayı 4 asist sığdıran Greer ile aynı sekansda 9 sayı 5 ribaund ile oynayan Oğuz Savaş maçı F.Bahçe Ülker'e getiren isimler oldular.

Son iki haftadır olduğu gibi maça yine İsmail Çevik ile başladı Halil Üner. İlk üç dakikada hiç dış atış kullanmadan tüm topları içeriye Mirsad - Vidmar ikilisine indiren F.Bahçe Ülker'in skorda 10-2'lik üstünlük sağlamasının ardından önce Ceyhun Altay'ı oyuna aldı koç. Daha sonra da Vladan'ı dahil etti oyuna ve devrenin sonuna kadar oyunun içerisinde tutmayı başardı takımını bu hamleyle. Devreyi kenardan gelerek 8 sayı 5 ribaund ile tamamlayan Ceyhun'un da büyük payı vardı elbette bunda. Üçüncü çeyreğin ilk beş dakikasında yaptıkları hücum faullerle önce Vladan ardından Mcclinton üçledi ve Aliağa'nın gardı da ister istemez düştü. Faul problemine bir de düşük şut yüzdeleri eklenince (3/13), otuzbeşinci dakikada skorbordda 80-59'u gördük. F.Bahçe Ülker bu galibiyetle birlikte ikincilik koltuğundaki yerini matematiksel olarak da garantilerken kalan iki maç öncesinde Aliağa'yı ateşin içinde bırakmaya devam etti.

Maç öncesinde Cenk Renda'nın, Tanjevic'in sabah şut idmanına geldiğini ve idmanı yaptırmasa da takımın yanında bulunduğunu söylemesi de mücadele ve heyecan dozajı düşük bu maçın en önemli olayıydı. Aliağa Petkim'li oyuncuların maça Tanjevic'e geçmiş olsun dileklerini bildiren bir pankartla çıktıklarını ekleyerek bitirelim postu.

F.Bahçe Ülker (87): Mirsad Türkcan 8 (9 ribaund- 3 asist), Ömer Onan 6 (1 ribaund), Semih Erden 5 (2 ribaund- 1 asist), Gasper Vidmar 8 (4 ribaund), Lynn Greer 15 (2 ribaund- 5 asist), Oğuz Savaş 13, Tarence Kinsey 10 (4 ribaund), Emir Preldzic 11 (3 ribaund- 1 asist)

Aliağa Petkim (76): Paul Mc Clinton 15 (2 ribaund- 4 asist), Engin Bayav 6, Vladan Vukosavljevic 8 (7 ribaund), Ceyhun Altay 11 (7 ribaund), Kaan Üner 2, İsmail Çevik (1 ribaund), Lorenzo Gordon 17 (6 ribaund- 3 asist), İlkay Oktay (2 asist)

2 Yorum Yapılmış:

bonzo dedi ki...

şu ana kadar, fenerbahçenin bu maşına hiç yorum yapılamamsı bile takımın ve camainın içinde bulunduğu garip durumu açıklıyor bence..Bir an önce kendiliğinden (play off'lar sayesinde olabilir bu) ya da gerekli önlemler alınarak bu ataletten çıkılmalı. Camia sanırım bu sene voleybol'da gelen başarılarla bu yöne odaklandı biraz.

Bapsteba dedi ki...

Gelecek sezonun hazırlıklarına şimdiden başlanmalı.Zira bu hava ve bu kadro ile finale çıkılsa bile Efes Pilsen'e rakip olunabileceğini sanmıyorum.Özellikle yabancı oyuncularının çoğunluğunu değiştirip(sadece Ukiç ve Preldzic tutulabilir)türk oyunculardan da Mrsiç ve Rasim ile de yolları ayırıp,Euroleaague kalitesine yakışır bir kadro kurmanın zamanı geldide geçiyor bile.2010 yılında final-four hedefi ile yola çıkıldığını ve verilen sözleri hala unutmadık.