30 Nisan 2010 Cuma

F.Bahçe Ülker: 94 - Bornova Bel: 90 (Benchden Gelenler İşi Bitirdi)

Serinin ikinci maçında yine Abdi İpekçi'de karşı karşıya geldi iki takım. 25 sayıyla biten ilk maçın ardından bugünkü skora bakarak Bornova'nın F.Bahçe Ülker'i zorladığını söyleyenler olacaktır illa ki. Fakat son beş dakikaya girerken Mirsad Türkcan'ın asistinde gelen Emir Preldzic'in üçlüğü ile skorbordda 82-66 F.Bahçe Ülker üstünlüğü yazıyordu. Son beş dakikanın skoru 24-12 Bornova lehine oluştu. 35 dakikada 66 sayıya izin veren sarı lacivertli savunma yaklaşık beş dakikada tam 24 sayı yedi. Bu istikrarsızlık ve sahadaki maç seçme durumu da zaten F.Bahçe Ülker'in son dönemde kronikleşen bir problemi. Hani Bornova'nın bu sürprizi yapmaya ne niyeti ne de gücü var mevcut şartlarda ama o vurdumduymaz tavır ilginç gerçekten. Maçın başından itibaren katlanarak gelen farka güveniyor oyuncular, bunu da anlayabiliyorum bir yere kadar ama bu kadarı fazla geliyor bana. Son dakikalarda Tyler Smith sakatlanıp kenara gitmese ortalık daha da kızışabilirdi aslında.

Kenardan gelen Kinsey 7/9 saha içi isabeti ile ürettiği 25 sayı ile takımının en skoreri olurken Shipp'in düşük yüzdeyle ürettiği 26 sayı onu maçın en skoreri yaparken, Elegar ve Cüneyt Erden ikilisinden aldığı 44 sayılık katkıya rağmen sahadan mağlup ayrılmaktan kurtulamadılar.

İki takım arasındaki kadro kalitesi ve genişliği farkı kendini çok acımasızca ortaya koyuyor bu seride. Bornova takımının enerjisi ve isteği ile sarı lacivertlileri biraz olsun zorlayabileceğini düşünüyordum seri öncesinde. Fakat buna pek niyetli değil gibi gözüktüler iki maçın ardından. Belki salonun o ilginç boşluğundan play-off havasına giremediler, bilemiyorum. Play-off'larda ve üstelik deplasmanda iken sen at ben atayım modunda maç almaya çalışıyor Bornova. Bu sistemin işlerliği tartışılır zaten de F.Bahçe Ülker gibi bir takım karşısında iş yapması hiçbir koşulda mümkün değil. Bugün benchden gelen katkılarda 57 -11'lik F.Bahçe Ülker üstünlüğü var ki bu posta da noktayı koyacak bir istatistik gerçekten.

Serinin üçüncü maçı pazartesi akşamı Bornova'da oynanacak. Play-off'larda iki takım ile yer alan İzmir'de iki saat arayla play-off maçları oynatan zihniyeti de anlayabilmiş değilim. Koy bir gün sonraya, bir gün önceye. Nereye koşuyorsak böyle, hızlı hızlı. Enerjisini, isteğini kendi seyircisi önünde göstermek üzere saklamış gibi duruyor Bornova. İlk maçı Bornova alır, ikinci maçta İzmir'de seri sonlanır gibi geliyor bana. Bakalım tutturabilecek miyiz?

F.Bahçe Ülker (94): Roko Ukic 11 (1 ribaund- 5 asist), Mirsad Türkcan 13 (8 ribaund- 3 asist), Ömer Onan 6 (2 asist), Rasim Başak, Semih Erden 4 (3 ribaund- 2 asist), Damir Mrsic (1 asist), Gasper Vidmar 5 (4 ribaund), Lynn Greer 12 (1 ribaund- 1 asist), Oğuz Savaş 8 (4 ribaund- 2 asist), Tarence Kinsey 25 (4 ribaund), Emir Preldzic 10 (7 ribaund- 2 asist)

Bornova Bel. (90): Josh Shipp 26 (1 ribaund- 2 asist), Umutcan Özyıldırım 8 (6 ribaund- 2 asist), Umut Durmuş, Yalçın Azizmahmutoğulları 3 (4 ribaund), Tyler Smith 6 (2 ribaund- 1 asist), Can Terzioğlu, Çağdaş Erdoğan (1 asist), Frank Elegar 23 (9 ribaund- 4 asist), Serdar Yavuz 3 (1 ribaund- 1 asist), Cüneyt Erden 21 (3 ribaund- 6 asist)

2 Yorum Yapılmış:

ilhami Ata dedi ki...

bugün ilk maçtaki gibi salondaydım. açıkcası takımmızın savunma yapmaya pek niyeti yok gibiydi. oyuncularda da gözle görülür bir lakaydlık vardı. yapılan top kayıplarının haddi hesabı yok gibiydi sanki.
yalnız bir de damir ve oğuz konusu var. damir çok formsuz boş şutları kaçırdı yine. kendine güvenini de kaybediyor gibi bomboş bir pozisyonda şut kullanmayıp arkadaşlarını bekledi. umarım ilerleyen zamanlarda düzelir çünkü ona çok ihtiyacımız olacak. Oğuz da aynı şekilde artık savunmayala alakası kalmamış gibi sanki ipleri kafasında tamamen koparmış. eskiden vidmar'ın oguz ve semih'ten dakikalar çaldığına inanırdım ama bu maçta oğuz vidmar'dan dakikalar çaldı. maçın basında vidmar oldukça iyi başladı 2 faul alınca kenara geldi. ondan sonra son çeyreğe kadar oturdu soğudu. son çeyrek bocaladı biraz. ama müthiş savunmacı olmuş. kaderin cilvesine bakın ki seneye türk uzunlarımızın durumu belirsizken turk olmayan tek uzunumuz bizimle, o yüzden inşallah vidmar böyle devam eder.

Randis dedi ki...

Fenerbahçenin 2 uzunla oyununa karşılık bornovanın tek uzun ve 3numaralı oyuncularının diğer uzunu (Vidmar,Mirsad)savunmaya çalışmasıyla galibiyet alması, Ay da otel kurulup tatile oraya gidilmesiyle aynı yüzdede:)