1 Nisan 2010 Perşembe

F.Bahçe'de Haydar Kemal Ateş'le Yollar Ayrıldı

F.Bahçe Bayan Basketbol Takımı'nda beklenmedik bir gelişme yaşandı az önce. Ligde namağlup lider olarak devam eden F.Bahçe'de G.Saray'a kaybedilen Türkiye Kupası finalinin ardından koç Haydar Kemal Ateş ile yollar ayrıldı. Resmi sitede 'Sağlık sorunları nedeniyle' diye duyurulmuş bu yol ayrımı ama bu neden artık inandırıcılığını o kadar kaybetti ki, ben şahsen cidden sağlık sorunları nedeniyle olsa dahi bu şekilde duyurmam bu ayrılığı. Geçen yıl kulübe ihanet ettiği için istenmeyen adam ilan edilen Zafer Kalaycıoğlu'na kupa kaptırılması hazmedilememiş olabilir mi kulüpte? Bilmem. Olasıdır, mümkündür, şaşırtmaz kimseyi. Takımı şimdilik yardımcı koç Aydın Uğuz çalıştıracakmış. Sonrasında ne olur, göreceğiz.

9 Yorum Yapılmış:

dejavu dedi ki...

Altyapıdaki görevlerinin ardından A takıma yardımcı koç olarak geçen Aydın Uğuz'un direksiyonu devralması beklenen bir hamleydi ama 'sağlık sorunları' kısmı inandırıcı değil elbette. Hele ki final maçında yapılan bazı bariz hataların ardından bu kararın gelmiş olması çok daha düşündücü. Varsa şayet öyle tatsız bir durum, büyük geçmiş olsun diyelim koça.

Sene sonuna kadar Aydın Uğuz devam edecektir muhtemelen. Bu ülke topraklarında bu alana yatırım yapan takımların yabancı koçlarla çalışmama geleneğini de düşünürsek, sezon sonunda tek bir isim kalıyor elde: Ceyhun Yıldızoğl. Tabii ahbap-çavuş ilişkilerinin gözardı edildiği bir varsayım bu.

bonzo dedi ki...

Kendisine teşekkür ediyoruz ancak dün başkanın diğer branşlarda da avrupa şampiyonluğuna oynayacağızın ilk hamlesi gibi geldi bana..Yerine gelecek olana bakalım anlarız.

Sarp dedi ki...

Fenerbahçe iyi bir yabancı coachla anlaşırsa ki boşta olanlar da var sanırım, kademe atlar. Bakalım, iyi değerlendirebilecekler mi bu süreci?

Unsal dedi ki...

Yalnız Haydar hocanın ciddi bir kalp sorunu geçmişi var. umuyorum haber doğru değildir de; sorunlar tekrarlamamıştır.

Adsız dedi ki...

Fenerbahçe bayan takımında başkanın da açıkladığı üzere bir revizyon olacak ve avrupa şampiyonluğuna oynayacak bir takım kurulacak -başkan transferler yapıyoruz,açıklayacağız- demişti.Bu ayrılık da onun bir parçası olabilir ilk duyunca o geldi aklıma.

serpil dedi ki...

hayırlısı olsun da duruşuyla ve oynattığı basketbolla bence çok iyi bir hocaydı.. gerçekten hasta ise geçmiş olsun..

Kapkan dedi ki...

galatasaray'a yenilmek aziz bey'in zoruna gitmiş.

dfn05 dedi ki...

keske galatasaray her spor dalında en az aziz kadar hırslı ve biliçli paralar harcayacak bi baskana sahip olsa .. futbol dısında(ki ondada gördük!) kafa tutmak üzere degil ligin ortalarında kalabilmeye oynadıgımız icin aziz haklı olarak sasırmıstır ..

Adsız dedi ki...

http://fossacimbom.blogspot.com/2010/04/bilgi-karmasasna-sk-tutuyoruz.html


Haydar Kemal Ateş'in istifası ve yaşanan bir takım gelişmeler hakkında ufak bir yazı dizisi..

Konsept dışına ilk kez çıkıyoruz bu konuda, çünkü coach hakkında saçma sapan iddialar ortaya atılıyor.