18 Nisan 2010 Pazar

Fenerbahçe Namağlup Lider

Bayanlarda fikstürün son haftasında Akatlar'a konuk oldu Fenerbahçe. Maçın favorisi açık şekilde Fenerbahçe idi ama bugün gelecek bir galibiyetin anlamı derbi galibiyeti olmasının yanı sıra normal sezonu namağlup tamamlamalarını sağlayacak olması açısından daha farklıydı. Yarım devre direnebildi siyah beyazlılar. İkinci yarıda oyunu çözmeyi başardı Fenerbahçe ve ligdeki 22. maçından da galibiyetle ayrılarak normal sezonu tulum çıkararak tamamlamış oldu. Daha önce 2003-2004 sezonunda da aynı başarıyı göstermişlerdi. Onun daha öncesine gidecek olursak da, 90'ların sonunda Galatasaray'ın iki sezon üstüste ligi yenilgisiz tamamlama serileri vardı. Takvimleri biraz daha geriye alacak olursak da, yedi sezon maç kaybetmeden şampiyonluklar kazanan 'Yenilmez Armada' Galatasaray dönemi çıkıyor karşımıza.

Bu sezon Türkiye'de sadece iki maç kaybetti sarı lacivertliler. Bu iki mağlubiyet neticesinde de iki kupa kaybettiler. Namağlup tamamladıkları normal sezonun ardından bu kez hata yapmadan kupayı kazanmak isteyeceklerdir. Normal sezonun tamamlandığı bayanlar liginde play-off çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu:

Fenerbahçe-Ceyhan Belediye
Mersin BŞB-Beşiktaş Cola Turka

Galatasaray-Tarsus Belediye

Botaş-Panküp Kayseri Şeker


Bütün seriler ev sahibi takımların 1-0 üstünlüğü ile başlıyor. İlk maçlar 21 ve 22 Nisan'da oynanacak. Pek zaman yok gibi arada ama, eğer zaman bulabilirsem seriler öncesi ufak bir değerlendirme de yapabiliriz belki.

Henüz Yorum Yapılmamış