16 Nisan 2010 Cuma

Gelişim Koleji - Hacettepe Üni. (Video)

TB2L'de çeyrek finalin ikinci ayağında İzmir'de oynanan maçın son periyoduna 58-39 ile 19 sayı önde giren Gelişim Koleji, periyodun hemen başında kaptığı topu hızlı hücumla sonlandırararak 60-39 ile tam 21 farkı yakalamış son dokuz buçuk dakika öncesinde. Ve geri kalan dokuz buçuk dakikada yalnızca 12 sayı üretip kendi potasında tam 34 sayı görünce sahadan 73-72 mağlup ayrılan taraf olmuş. 34-14'lük skorla gerçekleşen bu geri dönüşü izlemek isteyenleri şöyle alalım.

Skorun 62-43'den 62-55'e taşındığı bölümde 3/3 üçlük ile oynayıp, hızlı hücumda Özgür Adıgüzel'i bularak dördüncü üçlüğü de ona attıran isim Berent Kavaklıoğlu. Son dokuz dakikaya 4/5 üçlükle 14 sayı 4 asist sığdırmış. Farkın kapatan üçlükleri attıktan sonra, en kritik anlarda da takım arkadaşlarını sokmuş devreye. Bitime 01.20 kala Sercan Ergin'in takımını öne geçiren basketinin asistini de yapmış aynı zamanda. Özgür Adıgüzel 73-70 ile bitime saniyeler kala üç marjı elde etmelerini sağlarken, Gelişim Koleji'nin mola dönüşünde topu fazlaca tutup iki sayılık baskete yönelmesi de epey ilginç bir tercih olmuş. Gerçi bu sekansda oyundan koptukları da ortada. 3 kez tam süre dolarken şut kullanmışlar, iki kere de yarı saha ihlali yapmışlar farkın kapandığı dönemde. Fark bire inerken bitime sadece iki saniye varmış ve Özgür Adıgüzel ikinci serbest atışı kaçırarak süreyi bitirmiş. Son dönemde izlediğim en iyi geri dönüşlerden biri, tavsiye olunur.

1 Yorum Var:

hücumribaundu dedi ki...

bahsedilen hızlı hücumda üçlüğü bulan kaptan Kemal Tunçeri değil yine Özgür Adıgüzel.. Özgür de bu periyotta attığı 3 üçlük, bir de ayağı çizgide 2'lik ile muhteşem bir dış isabet yüzdesiyle Berent'le birlikte maça damga vuran oyuncuydu..