29 Nisan 2010 Perşembe

G.Saray'da Cem Akdağ Kalıyor, Avrupa Vizesi de Geliyor

Bu sezon çalkantılı dönemeçten kulübün çocuğu diyebileceğimiz Cem Akdağ ve ekibi yönetiminde kurtulan G.Saray Cafe Crown'da yeni sezon öncesinde neler yaşanacağı merakla bekleniyordu. Efes Pilsen koçu Ergin Ataman'ın takımın başına geçeceği, hatta pazarlıkların bile başladığı, bütçenin Telekom desteği ile büyüyeceği dedikoduları basketbol kulislerinde gayet sesli bir biçimde konuşuluyordu. Ancak şu an için tablo pek de bu maddeleri işaret etmiyor. Çünkü bu yıl hem takımına oynattığı basketbolla hem de takımın içinde bulunduğu olumsuz ruh halinin defedilmesindeki payıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan koç Cem Akdağ'a yeni sezonda da head coach olarak kalması için teklif gitmiş. Cem Akdağ'ın da cevabı 'Evet' olmuş tabii ki. Zaten o kulübün çocuğu değil mi? Git denirse gider, gel denirse gelir. Bundan önce de yaptığı gibi. Kendi adıma bu gelişmeye çok sevindiğimi belirtmeliyim açık açık ve inşallah G.Saray yönetiminin fikrinde son dakikada bir değişiklik olmaz diye de eklemeliyim. Çünkü resmi imzalar atılmamış henüz.

İyi haberler bu kadarla da sınırlı değil sarı kırmızılı takımda. Bu yıl katıldıkları Eurocup'da kişisel istatistik kategorilerini domine eden takım olarak G.Saray Cafe Crown'un önümüzdeki yıl da 'Wildcard' alarak bu kupada oynaması durumu söz konusu. Başvuru yapılacakmış en kısa sürede, ki zaten organizasyon yetkilileriyle yapılan görüşmelerde de gayet olumlu geri dönüşler alınmış. Onlar da G.Saray gibi renkli bir takımı organizasyonda görmek istediklerini belirtmişler.

Ancak böyle güzel bir posta yakışmayacak türden bir de kötü haber var kulağıma gelen. O da bütçenin bu yılkine oranla biraz daha düşeceği yönünde. Umuyorum ki böyle olmaz, kulüp - taraftar - takım üçgeninde yakalanan bu muazzam sinerjiye yapılabilecek en kötü şey olur herhalde bu. Dediğim gibi umuyorum ki olmaz ama aldığım duyumlar bu yönde.

Bakalım yeni sezonun G.Saray'ı neleri getirip koyacak önümüze? Bütçe artacak olsa bile koç tercihinin değişmemesi gerektiği fikrimizi hala koruyoruz. Kulübün fikrinin bu yönde olduğunu ve Cem Akdağ'a teklifin gittiğini bilmek sabah sabah çok mutlu etti beni. Doğru işleri yapan insanları, doğru yerlerde görmek, onlara doğru değerlerin verilmesi.. Özlemişiz yahu şu tabloyu...Salsabasket özel haberidir.

12 Yorum Yapılmış:

Emre Yılmaz dedi ki...

hoca istikrarı ile birlikte yabancı oyuncu istikrarı da sağlanırsa gelecek sezon daha iyi bir Galatasaray izleyebiliriz.

norton dedi ki...

Bu Galatasaray ı anlamak mümkün değil böyle bir skandalın yaşandığı ve geri dönüşün de üstün bir çaba ile olduğu sezonun ardından biraz hırs yapıp şampiyonluğa oynayacak bir takım beklerken biz adamlar bütçeyi düşürmeyi planlıyorlarsa söylenecek pek bir şey yok .... neyse en azından Cem Akdağ ile devam kararı çıkmış....

KEREM dedi ki...

Demek ki bütçe artmadığı için Cem Hoca'ya teklif gitmiş. Artsaydı Ataman gelecekti. Benim anladığım bu doğru olmayabilir tabiki.

Doğuş dedi ki...

anıl abi fenerbahçe'nin gözden çıkardığı ömer aşık için galatasaray adı geçiyor? doğruluk payı nedir?

dfn05 dedi ki...

gelmez bizim kulübe ömer aşık çünkü gs basketbolda bir hiç suanda.türk telekomla birleşme olayları olursa ne ala ama şu saçma bütçe artarsa ataman azalırsa akdağ? neden ? kimki ataman gs için ne ifade ediyor ki?akdağ ise bizim çocuğumuz .. galatasarayın yıllardır övündüğümüz vefasının yerinde yeller esiyor bülent korkmaza yapılanlardan beri .. yazık ..

EKarademir dedi ki...

ne wildcard'mı? güldürmeyin beni allah aşkına..
Karşıyaka bütün sezon boşunamı bir taraflarını yırttı şampiyon olamayacağını bile bile mümkün olduğunca zirveye yakın olmak için maç kazanmaya çalıştı..
eskiden türk basketbolunu efes pilsen yönetirdi şimdilerde aziz le gs yönetiyor... tur-gay'da onların kapısında yatıyor... yazıklar olsun sizlere

KskHyTr dedi ki...

Wild kart ksk ilişkisini anlayamadım... Wild kart zaten ekstradan veriliyor bildiğim kadarıyla... Türkiyeden herhangi bir takımın yerine değil?

oscar dedi ki...

keske bu seneki ayni kadroyla oynasalar. hem daha alismis ve basarili olabilirler hem de belki sene basindaki olay olmasaydi nasi bir tablo cikabilecegi anlasilir.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

O haktan yararlanabilirlerse çok iyi olur.. Lig için de iddialı kadro kurabilirler.

dfn05 dedi ki...

@EKarademir
bir altında baska bir ksk taraftarı cevap vermiş saçmalıgına wildcard'ın prosedürünü bilmediğin kesin ayrıca gs en dipte neyi yönetiyor?elini vicdanına koy bi hazırlık maçını takip etme geregi neden duysun yönetim?bi mal koçun bu kadar zekasız bi hareket yapacagı kimin aklına gelir?bizim aldıgımız cezalar hangi kitapta var?(-5 puan nedir ya?)ayrıca özel maçta cezayı çekebilir gibi bi saçmalıgı söyleyen federasyonun kimseye ceza vermeye yüzü bile olmamalı.. sizin kulübün basına gelse böyle mi derdin acaba??insanca düşün renklerinle değil bence ..

tarski dedi ki...

http://www.basketdergisi.com/ataman-ve-asik-geliyor.html

Bu ne ki simdi? Gs-telekom birlesmesini istemiyorum ama basket dergisi zaytung spor servisi birlesmesi pek ala olabilir.

brs dedi ki...

önemli degil eyvallah