22 Nisan 2010 Perşembe

Kerem Gönlüm'ün Cezası 1 Yılda Kaldı

FIBA Kerem Gönlüm konusundaki kararını açıkladı ve bizim burada verilen 1 yıllık cezanın yeterli olduğunu belirtti. Böylece cezası 9 Ağustos'ta bitecek olan Kerem Gönlüm'e de Milli Takım ve Dünya Kupası yolu da açılmış oldu. Turgay Demirel'in yoğun lobi çalışmaları sonucunu verdi ve 2 yıla çıkması beklenen (kurallar gayet açık çünkü) ceza 1 yılda kalmış oldu. Milli Takımımız ve Kerem Gönlüm için oldukça sevindirici bir haber tabii ki. Efes Pilsen de bu karara çok sevinmiştir, bu yıl çektikleri 'Çabuk ayaklı uzun' sıkıntısının mevcut şartlardaki tek çözümü Kerem Gönlüm'dü zira.

16 Yorum Yapılmış:

Furkan Zengin dedi ki...

kerem için bu kadar uğraşan federasyon'un , eli mahkum o formayı giymek zorunda olan cermal için'd aynı çabayı göstermesini bekleriz yani...

Runaway1907 dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Sarıkaya dedi ki...

Valla Turgay Demirel'in yoğun lobi çalışması asıl ; Chatman türü vakalarda 3 haftada açıklanan cezanın Kerem Gönlüm'de 8 haftada açıklanmasıdır. Mesela, neden Chatman türü vakalarda Hacettepe'nin verdiği rapor kabul edilir de, sadece Kerem Gönlüm olayında numuneler Köln'e gönderilmiştir? Hayır yani, nasıl olsa bu aralar Bab-ı tellide sadece duyumları, ispatsız tespitsiz duyumları dillendirmek moda, ben de o yüzden şe'eettirdim.

Valla bi' de, Popoviç'in Efes'e transferine yeşil ışık yakan ULEB mafya. "Kurallar gayet açık çünkü" iken Kerem'e 2 yıl ceza vermeyen FIBA, her türlü lobi faaliyetine her yanı ile müsait. NCAA desen, elle tutulur tarafı yok. Bari söyleyin şu sütten çıkmış ak kaşığı da, yoğurdumuzu onunla yiyelim.!:))

serdar dedi ki...

bana ilginc gelen tabii ki kerem Gönlüm iyi bir oyuncu ama bu ilgi alaka neden tüm oyuncular için gecerli değil.1 yıldır mac yapmayan oyuncuları milli takımda da yeri neden garanti?!!!benim bildiğim o sezon nasıl oynadıysa formuna bakılır hakeden cağrılır birazda gecmişe tecrübesine bakılır.ama henüz ne durumda olduğu bilinmeden neden bu oyuncular için milli takım kesin gözüyle bakılıyor diğer ter doken oyuncular biraz haksızlık gibi geliyor.tabi ki kerem de ömer de takımda olmalı ama???

BaHa dedi ki...

Bende Furkan Zengine katılıyorum, Cemal Nalgaya verilen ceza hiçde adil değil ...
Sonuçta onu bu suça azmettirenler var ve bunlar asıl cezalarını çekmesi gerekenlerdi ve çekiyorlar. Profesyonel sözleşme imzalamış bir oyuncu, teknik heyetin tasarruflarından cezalandırılamaz. Tufan ersöze verilen ceza ise evlere şenlik bari mazlemeciyede verseydiniz 2 sene hak mahrumiyeti!
Turgay Demirel bu federasyondan gitmeden basketbolumuz hiçbiryere gitmez.
Galatasaraydan silinen ve yenildikleri halde 20-0 hukmen galip sayılan oyak, erdemire avantaj sağlanmış oldu.

Bence bu sene play-out senesi olabilir.

Oğuz dedi ki...

@ Sarıkaya,
Ağzınıza sağlık.. tam içimden geçenleri ifade etmişsiniz.

işlerine gelmeyen her konuyu kirli işlere masa başı düzenbazlıklarına bağlar bunlar. biraz olsun iğneyi kendinize batırın, ıııh hayır. sizden ala sütten çıkmış ak kaşık olmaz zira..

bir postta hem T.Demirel yalakalığını hem de Efes Pilsen kindarlığını çok iyi ortaya koymuşsun Salsa.. Bu adam hala federasyon başkanı iken, seni de federasyon yazarları arasına alsa da artık rahata ersen !!!

Ahmet Karadag dedi ki...

Kerem Gönlüm, Milli Takim ve Efes icin sevindim bu karara. T. Demirel'in son haftalarda/aylarda bu konu ile alakali yapmis oldugu aciklamalari hatirlarsak, pek de Kerem icin "lobi" yaptigini söyleyemeyiz. Herneyse, @Sarikaya abimiz yine turnayi gözünden vurmus :)

saLsa dedi ki...

@Ahmet Karadağ

Turgay Demirel'in son dönemde yaptığı açıklamalar Kerem Gönlüm'den ziyade Efes Pilsen'e yönelikti. Ki normali de oydu zaten. Kerem'in yaptığı 'Ben takım arkadaşlarımdan farklı hiçbir şey almadım' açıklamaları bir anda Efes'ten alınan garanti parayla kesiliverdi, olayın üstü kapatılıverdi, yoksa Kerem de biliyor olayın ne olduğunu ve konuşacaktı zaten. Ama bir şekilde susturuldu, herşeyin bir maliyeti olduğu gibi bunun da bir fiyatı vardı ve susuldu. Turgay Demirel'in derdi Kerem'le değil Efes'le yani. Yoksa 1 yıl ceza verecek diye, aman Kerem Dünya Kupası'na yetişsin diye kıçıkırık bir kararı aylarca bekleten, sonra saçma sapan nedenlerle kitapta yazan kuralları bile maymun eden bu Turgay Demirel federasyonundan başkası değildi.

Bir de Oğuz nickli arkadaş kalkmış bana Turgay Demirel yalakası demiş ya pek bir koptum yahu. Cidden güleceğim yoktu hiç, ama güldüm. :)

saLsa

KskHyTr dedi ki...

O değilde Keremin sol kola hayran kaldım fotodaki ince uzun kaslar... Furkanda böyle kollara sahip olsa içerde daha bir terör estirir:) Umarım wesson abisi onu çalıştırıyordum düzgün bir şekilde...

onur dedi ki...

Hadi FIBA nezdindeki yunan, ispanyol, italyan, sırp, rus ve musevi lobilerini anladım da şu Efes lobisi nasıl oluyor bir "Türk" lobisi yokken ve Aziz Yıldırım dururken?

Bapsteba dedi ki...

Onu bunu bırakın da,şu Milli Takımın Dünya şampiyonasına az bir zaman kala ne halde olduğuna dair bir tartışma yapalım.

Kadroda kimler olmalı-olmamalı?Tanjeviç'in takımın başında olup-olamayacağı,takımın iskeletini oluşturan oyuncuların yerlerde sürünen performansları,bu sezon göstermiş oldukları performansla nihayi kadroda yer almayı sonuna kadar hak eden Evren Büker ve Furkan Aldemir görmezden gelinip gelinmeyeceği.İspanya'nın Ricky Rubio ve Serigo Rodriguez gibi 2 yeteneği 18 yaşında sahaya sürebilme cesaretini biz Enes Kanter ile gösterebilecek miyiz?

TBL Play-Off'na kalacak son takımın kim olacağından çok bu konuya eğilsek daha iyi olur gibime geliyor.Yumurta kapıya dayanınca iş yapan malum türk zihniyetimiz aşama kaydetmemizi yeterince engelledi.

Salsa;senden ricam bu konuları gündeme getirmen.

saLsa dedi ki...

@ Bapsteba

Bu konuya hafta başındaki yazımda epey bir değinmiştim, gözden kaçırmışsın herhalde.

Aşağıdaki linkten yazıya ulaşabillirsin: http://www.salsabasket.net/2010/04/4-aymz-var-peki-elde-ne-var.html

Bapsteba dedi ki...

@Salsa

Evet gözden kaçırmışım.Bu ara işler yoğundu atlamışım o kısmı :(

Tşkler

Not:Evren,Enes,Furkan,Cenk,Kaya beşlisinden en az 3ü bu turnuvada olmalı diyorum.

Sarıkaya dedi ki...

Anılcığım ;

"..Yoksa 1 yıl ceza verecek diye, aman Kerem Dünya Kupası'na yetişsin diye kıçıkırık bir kararı aylarca bekleten, sonra saçma sapan nedenlerle kitapta yazan kuralları bile maymun eden bu Turgay Demirel federasyonundan başkası değildi."

cümlesinde ciddi bir matık hatası var, bence. Kerem Dünya kupasına yetişsin diye ilgili karar aylarca bekletilmez, aksine erkenden açıklanır. Yani 8 hafta sonra değil de 3 hafta sonra açıklanır mesela.. Saat erkenden işlesin diye.

Diğer taraftan "Turgay Demirel'in derdi Kerem'le değil Efes'le yani." cümlesine harfiyen katılıyorum. Turgay Demirel'in derdi Efes ile..

İşe bu Turgay Demirel, yasaklı maddeyi nasıl aldığını açıklayamayan Kerem Gönlüm'e verilmesi gereken 2 yıllık cezayı veremeyen FIBA'nın, FIBA Avrupa'sına başkan olmaya çalışıyor.. Yakışır!.. Yakışmayan, Turgay Demirl'in yaptıklarının "lobi faaliyeti" olarak sunulması.. Maruzatım budur..

saLsa dedi ki...

Turgay Demirel hakkında pek bir olumlu düşüncem olmadığından kendisiyle alakalı yazdığın eleştirilerin altına imzamı atarım.

Ancak Kerem hakkındaki kararın açıklanmasındaki gecikme, normalde kitapta yazan kuralları değiştirme adına gerekli yerlerle görüşmeler, hem F.Bahçe'yi kırmayayım, hem Özilhan'ı karşıma almayayım gibi çeşit çeşit düşüncelerin bileşkesinde oluşmuştu. Sonra ceza açıklandı ama cezanın açıklanması esnasındaki resmi açıklamayı hatırlamıyor musun. Aziz Yıldırım yazsa o yazıyı, o kadar olurdu..

saLsa

Sarıkaya dedi ki...

Anılcığım,

Turgay Demirel'i tanımam etmem. Bugüne kadar onunla birlikte bulunduğum tek ortam 2000'de Selanik havaalanı dış hatlar terminaliydi. Selanikteki final 4 bitmiş, dönüş uçağımızı bekliyorduk. Federasyon yetkilileri ve diğer VIP kardo bizden önceki uçakla dönecekleri için önümüzden geçmişlerdi. Ama ne geçiş! Turgay Demirel elinde kocaman bi' sargı ile, ve daha sonra Abdi İpekçi'nin müdürü olduğunu öğrendiğimiz eski bir basketbolcu da ayağı sargıda, tekerlekli sandelye ile uçağa binmişti. Meğersem maç olmayan günde eski basketbolcularımız, Yunanlı eski basketbolcular ile maç yapmış!. Bizim önümüzden geçeneler de, balıkçıların Ege denizinden topladıkları imiş!:)) Ben de ayağıma kadar gelmiş bu muz ortayı değerlendirmeden edemeyip, "Diğerini tanımıyorum ama Turgay Demirel'in oyunculuğu bilirim!" diye bi' uzman görüşü bildirmiştim!:))