10 Nisan 2010 Cumartesi

Ligin Kaderini Çizecek Cumartesi

Bu haftasonunun önemi bizim için çok çok ayrı zira Mr. & Mrs. Salsa uzun yıllardır devam eden mutlu birlikteliklerini artık resmi kağıda da dökmek arzusunda olduklarını söyleyerek, bu mutlu gün için 11 Nisan'ı belirlediler. Ve bu mutlu sonun son hazırlıkları için de şu son dönemde epey bir zaman & efor harcadılar. Bir kez de buradan mutluluklar dileyelim herşeyin en iyisini hak eden bu güzel çifte.

Ve devam edelim 27. haftanın hareketli Cumartesi programından. Dört karşılaşma, iki güzel canlı yayın tercihi bekliyor bizi bugün. Öncelikle bir teşekkür yollayalım yayıncı kuruluşa zira bugünkü Mersin BŞB - Pınar Karşıyaka ve Oyak Renault - Kepez Belediyesi maçlarından çıkacak sonuçlar sadece bu takımları değil ligin alt sıralarında yer alan tüm takımları yakından ilgilendirdiği için izlenilmesi gereken maçlardı. Son yedi maçından beş galibiyet çıkartan Mersin BŞB, bu sekansda iki deplasman mağlubiyeti aldı. Bunlardan ilki Bandırma deplasmanında uzatmalarda geldi, ikincisi ise geçtiğimiz hafta G.Saray Cafe Crown karşısında son beş dakikada kaybedilen maçtı. Mersin'de oynadıkları son üç maçı da kazandılar. Pınar Karşıyaka ise altıncılık koltuğunda en yakın rakibinin iki galibiyet önünde oturuyor ve daha önce de dediğim gibi Banvit'i gözlerine kestirmiş durumdalar bence. İki takipçisi Erdemir ve Bornova Belediye birbirleri ile oynarken kazanıp rahatlamak isteyeceklerdir. Fakat Hakan Demir'e rahat yok bu sezon. Hafta başında idmanda Serkan'ın ayağına basarak ayağını burkan Toolson'ın durumu kritik bugünkü maç için. Mersin ise ayrım yapacak durumda değil, onlar için şu son dönemde kritik olmayan birşey yok parkede.

Hafta arasında Bornova'nın iki yabancısının yaşadığı talihsiz olaydan bahsetmiştik. Frank Elegar'ın kaburgasında ezik varmış. Nagys'in durumu ise biraz daha ciddi, kafasında sekiz dikiş varmış Litvanya'lının. Frank Elegar kadroda yer alacaktır diye tahmin ediyorum. Nagys'in durumu ise dediğim gibi biraz daha ciddi, oynamayacaktır muhtemelen. Leon Williams - Mohamed Kone - Ümit Türkoğlu ile fazlasıyla kullanacaktır orayı Ahmet Çakı, bu muhtemel senaryoda. Shipp ve Tyler Smith ikilisine çok daha fazla iş düşeceği kesin. Günün bir diğer maçında maddi sorunlarla boğuşan Antalya, geçen hafta Daçka'ya yenilerek bir anda dikkatleri çeken Tofaş'ı ağırlayacak. İki takım da play-off yarışında gözüküyor tablo itibariyle ama ikisinin de pek niyeti yokmuş gibi geliyor bana. Bilmem belki de yanılıyorumdur.

Günün ve belki de haftanın en önemli karşılaşması 18.00'da Bursa'da oynanacak: Oyak Renault - Kepez Belediye. Son üç sezondur buraları defalarca oynamış Yücel Platin ve öğrencileri, bunu bir kez daha başarmak için çıkacaklar sahaya. Koç Aziz Bekir ile çıktığı son yedi maçın beşini kazanarak, ben daha ölmedim diyen Kepez ise Bursa'da da kazanıp biraz olsun rahatlamak isteyecektir. Antalya'daki ilk maçı 72-71 kazanan Oyak Renault ise bu maçı da kazanması halinde oldukça önemli bir avantajı koyacak cebine. O maçı 20 sayı farktan dönüp kazanmaları üzerine çok daha değişik hikayeler de çıkabilir tabii, gelişmeler bu yönde olursa şayet. Tüm sezonun tek maça sıkışmış olması can sıkıcı elbette ama kazanan çok şey kazanacak yarın, kaybedenin çok şey kaybedeceği ölçüde. Yarın akşam bu maçların ardından, ligin kaderi tamamen değişik bir boyuta evrilmiş olabilir. Bekleyip görelim.

3 Yorum Yapılmış:

saLsa dedi ki...

Hoş jestin için teşekkürler Çağlar'ım..

saLsa

kerim can dedi ki...

hayırlı uğurlu olsun salsa bende dün akşam 5. yıldönümümü kutladım:)

Kapkan dedi ki...

mrs ve mr salsa kimler oluyor pek anlayamaıdım..? detaylı bilgi lütfen