18 Nisan 2010 Pazar

Mehmet Okur Sakatlandı

Dün başlayan NBA play-off'larında Denver Nuggets - Utah Jazz serisinin ilk maçında aşil tendonundan sakatlanarak parkeyi terketmek zorunda kalmış Mehmet Okur. Sol ayağında zaten problemleri olduğunu biliyorduk, dünkü maçta bu ayağının üstüne düşmüş ve o esnada bir ses duyduğunu söylemiş Mehmet. Aşil tendonunda yırtık mı var yoksa kopma mı gerçekleşti, bu daha sonra belli olacak fakat her iki durumda da NBA sezonu kapandı Mehmet Okur için. Ses duyduysa şayet, muhtemelen kopma vardır diye tahmin ediyorum. En yakın örnek, geçen sezonun play-off yarı finalinde aynı şekilde sakatlanan ve ayağından bir ses duyduğunu söyleyen Işıl Alben. Sakatlığın kopma şeklinde olması durumunda kadroda kesinlikle yer alacağı açıklanan şampiyonayı da kaçıracak Mehmet Okur. Kocaman geçmiş olsun diyelim kendisine, umarız sadece ufak bir yırtık vardır ve şampiyonaya yetişebilir.

3 Yorum Yapılmış:

dfn05 dedi ki...

ömer aşıka yapılanlar geldi gene aklıma .. mehmet okurdan sonra kabul edelim ki suan en büyük pivotumuz o ve suan düstügümüz durumu üzülerek izliyoruz .. gecen gün gene haber cıktı ömer aşıkı 'makamına 'çagırıp yapacagını yapmıs gene aziz beyefendi .. bkz http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/14430336.asp?gid=373

murat ozen dedi ki...

Milli takım için eğrisi doğrusuna gelmiştir. Kısaca ne milli takım secici kadrosu okur'u gönülden çağıracaktı, ne de mehmet milli takıma gönülden gelecekti. Hatta bana göre takım içindeki dengeleri bile bozacaktı. Zaten milli takım seçici kadrosu okur'u 5 numarada oynatmayı düşündüğü bir gerçek. Mehmet ise bu pozisyonda verimsiz olacağını söylüyordu. Ayrıca ağır kamp idmanları da vücüdunun kaldıramayacağını falan söylüyordu.

Kısaca, milli takım seçici kadrosu normalde seçmek istemiyecekleri ama dünya şampiyonasının ülkemizde gerçekleşecek olması ve diğer tesilerin etkisinde kalarak kadroya çağıracakları okur'u çağırmaktan kurtulmuş oldular.

Ayrıca milli takım kaptanı birkaç ay öncesinde " mehmet takıma büyük katkılar sağlayabilecek bir oyuncu ama o yokken de biz bir "takımız"" mealinde bir şeyler söylemişti.

Not: Yaptığım yorumdan mehmetîn sakatlanmasına sevindiğim anlamını çıkarmayın. Ben sadece düşündüklerimi söylüyorum.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Of :S Hem Utah için hem Millî Takım için :(