18 Nisan 2010 Pazar

Memo En Az Üç Ay Yok

Mehmet Okur'un dün gece Denver maçında sol ayak aşil tendonundan sakatlandığını söylemiştik. Yapılan detaylı tetkiklerin ardından aşil tendonunda yırtık olduğu tespit edilmiş. Genel menajer Kevin O'Connor'ın açıklamalarına göre, 3-6 ay arası bir süre veriliyor parkelere dönüşü için. Ki üç ay oldukça iyimser bir tahmin gibi duruyor. Salı günü bıçak altına yatacakmış Memo. Sıkıntılı bir sakatlık hele ki Mehmet gibi 30 yaşını da geçmişseniz, etkisi normalden daha fazla oluyor genellikle bu tür sakatlıkların. Bu nedenle ameliyat sonrasında tekrar yorumlamak lazım geri dönüş süresini. Ortalama dört ay kadar olduğunu düşünsek sakatlık evresinin, tam performansıyla şampiyonada forma giymesi zor gibi sanki. Geçmiş olsun diyelim yeniden Mehmet'e, olabildiğince kısa sürede sağlığına kavuşur umarım.

6 Yorum Yapılmış:

sannti dedi ki...

Aşil tendonunun dizle bir alakası yok ki. Topuktan başlayan baldırın arka kısmındaki bağlara aşil tendonu deniyor. Memo'ya geçmiş olsun bu arada. Yine Semih denilen yarmaya kaldık Dünya Şampiyonası'nda.

EmreKSK dedi ki...

zaten mıllı takıma gelırım pota altında oynamam, savunmada yapmam, gelırse ucluk atarım dememıs mıydı. nba de oynuyom kamp ta neymıs, oyle dag bayır gezemem dıyordu. uzulmemek gerek. o uzulsun, adının hakkını veremıyor, yazık.

tarski dedi ki...

@emreksk
mehmet'in milli takima bakisini ben de elestiriyorum dedigin sebeblerden. ama bunu elestiriyorsan takima almazsin olur biter. sakatlaninca kendi uzulsun demek ne alaka?

ayrica gunah yani, adam ziyan olmus, ciddi bir saglik problemi soz konusu, bir sporseverin boyle bir durumda gecmis olsun bile diyememesini cok yadirgiyorum.

lembo dedi ki...

gelmesin, daha iyi.. gelip oynamamasından, gelmemesi evladır.. boşa yer işgal etmesin. sakatlığı geçince nba'e hazırlansın beyimiz. seneye ondan maç başına 10 üçlük denemesini bekliyorum.

Fanatik Basket dedi ki...

TV'de Haftanın Basketbol Ekranı
http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=474

EmreKSK dedi ki...

tarski, yanlıs anlasıldım sanırım, mıllı takım ıcın uzulmeye gerek yok onu soylemıstım. mıllı takıma bakısı zaten bozuktu. yoksa sakatlıgı ıle ılgılı bırsey soylemedım. tabı kı gecmıs olsun.