14 Nisan 2010 Çarşamba

Murat Didin Röportajı (Spormax - Mola)

Haftasonunda lig kupasını 76-75 ile Brose Basket'e kaptıran Murat Didin, yayıncı kuruluş Spormax'te Salı akşamları yayınlanan Mola programını ağırlamış final maçının hemen ardından. Pazar günü gerçekleştirilen yaklaşık yirmi beş dakikalık röportajın ilk kısmında Almanya'daki spor kültüründen, ligin genel yapısından, yeni sezondaki Beko sponsorluğunun yansımalarından bahsetti koç. Özellikle salona gelen taraftarlar ile ilgili olarak anlattıklarına imrenmemek mümkün değil. Kendi takımı özelinde ise ligin önemli sponsorlarından birine sahip olmalarına karşın bunu sportif başarıya çevirememe noktasında oldukça muzdarip koç. Yönetimde saha içinden çok saha dışındaki sosyal aktivitelere önem verildiğinden ve yapılacak ufak bir hamleyle takımın sınıf atlaması mümkün iken bunun yapılmamasından da şikayetçi aynı zamanda. 'Almanya'nın Partizan'ı olabiliriz.' diye açıklıyor koç bunu. Finansal vizyon anlamında yönetimle aynı paralelde olmadığını okumuştuk zaten geçtiğimiz günlerde.

Bunların akabinde beklenen soru geldi Gökhan Abdik'den. Gündemdeki Telekom flörtü dedikosuna karşılık, ' Resmi bir görüşmem olmadı şu an için, zaten sezon ortasında da bunlar olmamalı.' şeklinde beklenen bir cevap geldi Murat Didin'den. Küçük oğlunun okulunun devam ettiğini ve Almanya'daki okulunun Türkiye'de tek bir denk okulu olduğunu, İstanbul Alman Lisesi, da ekledi koç. Bu kısım bir soru işareti bıraktı tabii kafalarda. Bir hazırlık var gibi sanki dönüş için. Pazar günü yapılan röportajın ardından pazartesi günü istifasını veren Murat Didin'in, bu röportajından sezon sonunda ayrılacağı intibası fazlasıyla oluşuyordu zaten. İstifanın ardından telefonla katıldı yayına Murat Didin. Yönetimle konuşup, biraz sorunlu da olsa yolları ayırmışlar. Hukuki prosedürü sıkıntısız atlatabilmeyi uman koç, stüdyo davetinin gelmesi üzerine oğlunun okulunun Temmuz ayında biteceğini de ekledi bu tele- röportaj esnasında.

Röportajın pembe tablolu genel çerçevesine karşın Didin'in takımdan ayrılacağını kestirmek güç değildi. Sezon sonunda duruma göre oturup konuşuruz, Mayıs ayı gibi bir karara varırız diyordu koç. Sezon sonunda olması beklenen hamle birkaç ay erkene alınmış oldu bu kararla. Bu röportajın benim penceremden gözüken ikinci açısı ise koçun Türkiye'de çalışabilme ihtimalinin oldukça fazla oluşu. Bu konuda net bir cevap vermekten kaçınsa da aralık bir kapı bıraktı Murat Didin. O aralıktan girip, yeniden ligimizde yer alması kesinlikle ayrı ve önemli bir renk katar lige.

3 Yorum Yapılmış:

dfn05 dedi ki...

bende izledim ve hepinize katılıyorum gökhan abdike asırı meleksi tavırları da ayrıca sinir bozucuydu ..

dejavu dedi ki...

Arkadaşlar basketbol odaklı yorumların hepsine sonuna kadar açığız ki bu işin en zevkli kısmı da burası zaten. Bu geri dönüşlerle oluşan interaktif ortam bizi mutlu kılan. Fakat yorumların boyutu saha içinden çok saha dışına kaydığında olayların öznesi konumundaki kişiler de fazlasıyla üzülüyorlar bu yorumlara. Mümkün olduğu kadar, saha içinde kalalım yorumlarımızı yaparken. Parke dışı odaklı yorumları hiçbirimizin canının sıkılmaması adına kaldırıyorum, anlayışınız için teşekkür ediyorum.

Çağlar

emireri dedi ki...

yeniden beşiktaş diyorum, ama bu sefer tam yetkiyle bütçe tamamen ona verilerek..