17 Nisan 2010 Cumartesi

Son Bilet Trabzon'un

Final Four'un son bileti için son karşılaşma Trabzon'daydı bugün. İlk maçın ardından Genç Telekom'un Trabzon'da fazla şansı olmadığını düşünenlerdendim ben de. 42-36'lık ilk devre skorunun ardından üçüncü çeyrekte savunmayı sertleştirerek yalnızca 9 sayıya izin verip Genç Telekom'un ipini çekmiş Trabzon (77-64). İlk maçın yıldızı Uğur Öğüt, 22 sayı 10 asist 5 ribaund ile yine takımının en efektif ismi olmuş fakat bu kez beklediği yardımı almamış takım arkadaşlarından. Takipte kalmakta fayda var Uğur Öğüt ismini, bir iki sene içerisinde daha fazla duyacağımıza emin olabilirsiniz. Trabzon'da ise ilk maçta da boyalı bölgede çok etkili olan Herald Jamison 19 sayı ile takımının en skoreri olmuş. Onu savunmakta epey zorlanıyordu zaten ilk maçta Telekom'un gençleri.

Bu arada sıkça soruluyor, Final Four maçlarının ilk ayağı 30 Nisan - 1 ve 2 Mayıs'da Yozgat'ta, ikinci ayak ise 7-8-9 Mayıs tarihlerinde İstanbul'daki Sinan Erdem Salonu'nda oynanacak. İlk iki sırayı alan takım birinci lige yükselmeye hak kazanacak.

11 Yorum Yapılmış:

Utku61 dedi ki...

Maç açıkcası özellikle de ilk periyotta Trabzonspor-Uğur Öğüt arasında maça döndü.Herhalde bu periyotta 14 sayı falan attı Uğur.Çocuk sahada 39 dakika kaldı,dışarıya ise sadece ilk periyotun son anlarında alındı.Onda ne var motor gücüyle mi çalışıyor bilmiyorum ama gerçekten salond herkesi kendisine ayran bıraktı. Maç sonu Telekom Hocasına hem geçmiş olsun dileklerimi ilettim hemde Uğurun yaşını sorup öğrendim.(19) Umarım Türk basketboluna uzun süreler hizmet eder. Dediğiniz gibi Uğura katkı sağlayan oyuncu çıkmadı maçta.3.periyotta çok sert savunma olduğu gibi 3 dakika falan iki takımda sayı atamadı. Jamisonu da çok sert savundular(Sertaç&Erdinç&Gökhan)ama o da yaşına rağmen iyi savaştı.Seyirci baskısı ve basketbol seyircisi olması gereken gibi verilen destek de müthişti. Sonuçta Telekom bu seride elinden geleni yaptı ama buraya kadar. Maç sonu son hucümu kullanmadan saniyleri biterdiler ve Trabzondan alkışlarla uğurlandılar. Artık işin son periyodu da bundan sona başlıyor. Ben takımımıza başarılar diliyor ve umut ediyorum ki TBL'de düdük çalan hakemlerin maçlarda görevlendirilmesidir.

Kinyas dedi ki...

Geç olsun ama güç olmasın demişler. Umarım final gruplarında başarılı olup BBL'ye yükselir Trabzonspor. Bu ligin böylesine zorlu bir deplasmana ve spor aşığı bir kente ihtiyacı var.

Utku61 dedi ki...

http://www.holigan.com.tr/v.php?n=trabzonspor-basketbol-takimi-4lu-final-grubuna-kaldi-2010-04-17

Maçtan kısa bir vidyo ve sonunda Alaeddin Hocanın açıklamaları..

tarski dedi ki...

tbl takimlari playoff'lar icin tb2l'den oyuncu transfer edebiliyor mu?

Yıldız Takımı dedi ki...

Trabzon'un maçları Kadırga Tv' den canlı yayınla verilmiyor muydu? Peki bu maç neden canlı yayında değildi? Kimse bunları sormuyor. Çok kirli oyunlar dönecekti ihtiyaç duyulması halinde. Antalya B.B. yi 1.lige çıkaranlar tekrar aynı role soyunacaklar sanırım...

ilker dedi ki...

yıldız takımı

kadırgatv normal sezon da oynanan 22 maçtan sadece 4 veya 5 maçı yayınlayabildi.

bütün maçlar yayınlanmışta şimdikiler yayınlanmıyor demeye getirip, komple teorileri üretmeyin.

bu kadar leke aramaya meraklıysanız da 4lü finalleri beklersiniz.
sonuçta bu müsabakalar 70 milyonun gözü önünde oynanacak.
o zaman içinizi dökerbilirsiniz.

Utku61 dedi ki...

@Yıldız Takımı

Klavye başından sallamak kadar güzel bir şey yoktur.Merak etme maçta en ufak bir şey olmadı. Kadırga Tv bazı maçlar verdi evet ama adamların maddi durumları iyi olmadığından kaç maçtır naklen yayın yapmıyorlar. Yani ikinci devre Hacettepe maçını bile yayınlamadılar. Ancak boş boş sallarız millet olarak. 4'lü finalleri büyük bir ihtimalle Skytürk verecek orada izler komple teorilerini tekrar bizimle paylaşırsın.

Yıldız Takımı dedi ki...

Bu kadar büyük savunmaya geçmeyin arkadaşlar. Madem bu kadar iyi bir takımınız vardı da neden Türk basketbolunun gölge adamlarından birini takımınızın başına getirdiniz. 2.devre de oynanan Hacettepe maçınız deplasmandaydı ve orada neler olduğunu benden iyi bilmeniz gerekir. Maçın gerildiği anlarda Doğan Hakyemez' in sahanın içinde ne işi vardı? Hangi sıfatla girebiliyor sahaya? Ve hakemler neden kendisini sahadan çıkaramıyor? Maçta en ufak bir şey olmaması gerekiyor zaten ben neden merak edeyim böyle bir konuyu. Amaç sporsa zaten farklı yollardan sonuç aramamak gerekiyor. Bu konuda size en güzel cevap Gelişim Kolejinin İtü' ye verdiği ders olsa gerek. 4' lü finallerde nelerin olduğunu hep beraber göreceğiz bu da çok doğru ama umarım utanmak zorunda olanlar sizler olmazsınız..

Utku61 dedi ki...

Bizim utanılacak bir şeyimiz yok. Terbiye sınırlarını zorlama. Gelişimin İtü ye yaptığı bizim camiamızı değil İTÜ yü ilgilendirir.

mıchael dedi ki...

genç telekomu başarısından dolayı kutluyorum.gerçekten yazık oldu.gönül isterdi ki bu gençleri 4 lü final maçlarında da seyredebilseydik.aslında çok uzak bir ihtimal de değildi.keşke uğur ögüt'e yardımcı olabilecek birkaç arkadaşı olabilseydi.bence en büyük eksikleri;şutu ve penetresi olan 2,lig seviyesinde forvetlerinin olmamasıydı ki bunun eksikligini bütün sezon boyunca yaşadılar.

emireri dedi ki...

trabzonda yaşayan bir beşiktaşlı olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki maçın yayınlanmaması ile kirli işlerin uzaktn yakından alakası yok. ben maçın yarıda kesildiğini, yerine başka bir programın başladığını bile gördüm kadırgada.. adamlar o derece profesyonel yani:)