4 Nisan 2010 Pazar

Taşlanmış Harlemci McClinton

Dün Erdemir - Aliağa Petkim maçından galibiyet çıkararak hayati bir 2 puan kazanan Aliağa'da koç Halil Üner'in maç sonunda Erdemirli bir taraftar ile girdiği diyalog hayli keyifli:

Taraftar: Hocam bu McClinton çok iyi oyuncuymuş. Harlem'den mi getirdiniz bunu?
Halil Üner:
(Gülerek ve göz kırparak) Bu taşlanmış Harlemci.


Detay için maçı yerinde izleyen Efesliler'den Burhan Gökalp'e, fotoğraf için de Haydar Özsu'ya teşekkürler. Aliağa'da Vladan'ın Erdemir'in iki uzununu denize dökmesi ve İsmail, İlkay, hatta Kaan gibi yerlilerden beklenmedik katkıların gelmiş olması çok önemli. Ancak böyle olursa galibiyet alabilirlerdi, şimdi ilaç oldu bu galibiyet. Kümede kalmayı büyük ölçüde garantilediler bile diyebilirim. Renault'ya tam +3 galibiyet gerekiyor en basiti Aliağa'yı geçebilmek için. Üçlü averajda falan da üstün Aliağa. Halil Üner'in üstünden büyük bir yük kalkmıştır herhalde dün akşam.

4 Yorum Yapılmış:

roland deschain of gilead dedi ki...

Bu maçta görüldüğü kadarıyla Erdemir uzunlarının savunma yapmaya pek niyetleri yok, Vladan ın bu kadar skor çıkarması için zorlanması bile gerekmedi.

Ayrıca maça Hakan, Erdal la başlayan Erdemir de Alex ne yapacağını bilmiyor. Yedekten girip 1 oynuyor 2 hücum sonra 2 ye kayıyor 3 hücum sonra tekrar 1 ondan sonra oyundan çıkıyo zaten. arada geçen sürede de takımın ne yapmaya çalıştığından pek haberi yok.

Fanatik Basket dedi ki...

aliağa 5'te 0 yapar, halo dayıyı 2.lige uğurlarız diyen arkadaşların da hevesi kursağında kalmış oldu.

kerim can dedi ki...

İlginçtir dün Mc Clinton u en iyi savunan adam Erdemirde çoğu kez süre alamayan Melih Yıdız oldu.

burnovic dedi ki...

@Kerimcan

Gerçekten çok önemli bir noktaya değinmişsin. Melih bu performansını devam ettirirse daha önemli süreler alacaktır, bu da Erdemir'i rahatlatır.