1 Nisan 2010 Perşembe

TB2L Play-Off'ta 5 Takım Çeyrek Finalde

TBL'ye yükselecek 2 takımın belli olacağı TB2L Play-Off'ları başladı. Trabzonspor Yeşilyurt'u, Selçuk Üniversitesi Akhisar Belediye'yi, Hacettepe TED Kolej'i, Vestel Uşak Belediye'yi, Olin Gençlik ise Beykoz'u 2-0 ile geçerek adlarını çeyrek finale yazdırdılar. Genç Telekom - Pertevniyal ve FMV Işıkspor - Final Spor eşleşmelerinde ise durum 1-1. Oradaki düğümleri Ankara ve İstanbul'da oynanacak olan 2 maç çözecek. Serideki 2. maçın oynanmadığı tek eşleşme ise İTÜ - Gelişim Koleji arasında. İlk maçta İstanbul'da İTÜ'yü farklı bir skorla devirerek sürpriz yapan Gelişim Koleji, bugün evinde oynayacağı maçı da alırsa seriyi 2-0'a getirip adını çeyrek finale yazdıracak, ki bu da İTÜ'nün çeyrek final turu için yaptığı aleni planların ve bilerek kaybettiği maçın tamamen anlamsızlaşmasını sağlayacak. Koç Harun Erdenay ve tüm oyuncu kadrosu için hayli kritik bir durum teşkil eden maçın başlama saati 14:30.

Bu arada dün Yeşilyurt'u İstanbul'da rahat bir skorla geçen Trabzonspor'da aldığı 18 dakikaya 18 sayı sığdıran ve onca dominant adamın olduğu takımda maçın en skoreri olmayı başaran kardeşim İlker Türel'e de ayrıca bir tebrik. Gözden uzaktasın diye gönülden de uzaksın sanma. Takipteyiz, bekliyoruz.

12 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

4 numara ilk bakista Muratcan Guler'i andiriyor.

Kinyas dedi ki...

Bizzat, aldığı dakika başına sayı sığdırdan İlker'in gülen yüzü.

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Hacettepe ve Trabzon'un çıkmasını bekliyorum ve istiyorum.Hacettepe Ankara basketboluna renk katacaktır.Maç izleyebilmek için Telekom zulmunden kurtuluruz aynı zamanda..

kerim can dedi ki...

bundan sonraki eşleşmelerin nasıl olacağını bilen var mı?

saLsa dedi ki...

@ kerim can

1) Hacettepe ile İTÜ - Gelişim Koleji galibi eşleşecek..
2) Trabzonspor ile Pertevniyal - Genç Telekom galibi eşleşecek..
3) Selçuk Üni ile Işıkspor - Finalspor galibi eşleşecek..
4) Olin - Vestel eşleşti zaten..

saLsa

BaHa dedi ki...

İTÜ garip bir takım :) bugün harunda oynar alabilirler maçı :)
İlk maçtaki istatistiklerden mustafa abinin pek formda olmadığı görülüyor. Gününde bir mustafa abi karşısında Gelişim çaresiz kalabilir.
Ha bu arada Hacettepe-Ankara Kolejliler arasındaki 2 maçıda takip ettim. Hacettepe oynadığı oyunla değil rakibinin oynamadığı oyun sayesinde 2-0 yaptı. 2 maçtada yardımcı hakemler aşırı kötüydü ( özellikle ilk maçta ) Kolejden Bensonun kadro dışı kalıp 2 maçtada oynamaması Hacettepeye turu getirdi. Bence Benson oynasaydı; belkide 2-0 Kolej üst turda olabilirdi.
Bence üst tur maçlarında A Klasmanı hakemler görev yapmalı...

Utku61 dedi ki...

Arkadaşa katılıyorum,çok kötü hakem hataları oluyor maçlarda. Artık o kadar yatırım yapmış takımların maçlarına acemice hatalarla takımların kaderleriyle oynayan hakemler değil daha üst düzey hakemler olmalı. Başta Trabzonspor olmak üzere tüm takımlara bundan sonraki turda başarılar.

kerim can dedi ki...

Bu arada İTÜ elendi

Fanatik Basket dedi ki...

gelişim koleji itü'yü 75-62 yendi ve 2-0'la çeyrek finale kalan taraf oldu. itü için bu kez 1.lig rüyası çok erkenden bitti.

cannksk dedi ki...

Gelişim maçını takip edebileceğimiz bir link var mı?

Gurcay dedi ki...

Gelişim'in de İTÜ'yü elemesiyle normal sezonda 1. Grup'un ne kadar güçlü olduğu görülmüş oldu. Grubu ilk-5 sırada tamamlayan takımlar 2-0 ile turu geçti. 6. ve 7. sıradakiler seriyi son maça taşıdılar. Şu ana kadar tek elenen 8. sırada play-offa giren Beykoz... Böyle bir gruptan açık ara ilk-2 sırada çıkan Hacettepe ve Trabzonspor'un TBL'ye yükselmeleri süpriz olmaz. Umarım TS'nin başarısını D.Hakyemez'in varlığı gölgelemez.

kerim can dedi ki...

Olin gençliğin başında Taştimur olduğunu unutmamak lazım. Adam TBL ye takım çıkartma rekortmeni. Bu maçların havasını çok iyi bilir.