12 Nisan 2010 Pazartesi

Yine Yeni Yeniden Spartak

Bayanlar Euroleague'de son üç yılın senaryosunu 2010 yapımıyla bir kez daha izledik. Final four'un ilk gününde Ekaterinburg'u 87-79 ile geçtiler. 7800 seyirci ile rekorun kırıldığı İspanya'daki final four'un finalinde de ev sahibi Ros Casares'i 87-70 geçmeyi başardılar. Ve üstüste dördüncü kez Avrupa'nın en büyüğü oldular. 28 dakikada 29 sayı 6 ribaund ile oynayan Diana Taurasi de bir kez da finalin en değerli oyuncusu ödülünü aldı. Son günlerin moda konusu 'Messi' iken, bayan basketbolunda da aynı durumun Diana Taurasi özelinde yaşandığını söylemek lazım. Seneye Türkiye'ye gelebilme ihtimali dillendiriliyor ki bu ihtimal bile fazlasıyla heyecanlandırıyor insanı.

Fenerbahçe'nin grubunda yer alan ve bu sezon en fazla zorlandığı maçlardan birini Caferağa'da yaşayan Spartak Moskova takımı kupaya uzanırken, Galatasaray'ın grubunda yer alan Ekaterinburg ve Ros Casares'in de dörtlü finalin diğer ayaklarını oluşturması da dikkatlerden kaçmaması gereken bir detay. Önümüzdeki sezon doğru yapılanmalar ile orada olabilmek çok da zor değil. Wisla Can-Pack'in mevcut durumundan çıkarılacak derslere iyi çalışmak kaydıyla elbette.

2 Yorum Yapılmış:

tanju dedi ki...

Wislanın başarısını ben şansa bağlıyorum biraz da. Hatta baya şanslılar diyebilirim, kura şansı çok önemli bu turnuvada ki eğer Fenerbahçe grubu 2.değil de 3.bitirseydi çeyrek finalde Wisla ile eşleşip finalfourda Wisla'nın yerini alırdı, grupta 2.olup gidip çeyrek finalde en güçlü takımı çekmek şanssızlıktan başka bir şey değil.

Adsız dedi ki...

Fenerbahçe bu takımı f4e çıkan takımlardan daha çok zorladı.Keşke spartak gibi şanssız bir kura çekmeseydi FB play-off da.