3 Mayıs 2010 Pazartesi

Antalya BŞB, Antalyaspor'a mı Devrediliyor?

Haftasonunda yapılan Antalya BŞB olağan genel kurulunda, belediye başkanı Mustafa Akaydın'ın önerisiyle Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Antalya BŞB takımının Antalyaspor'a devredilmesi konusu gündeme getirilmiş. Başkanın bu fikrinin arkasındaki görüşü ise Antalya ilinin spordaki markasının Antalyaspor olduğu ve bu isimle yola devam edilmesini gerekli görmesi. Mevcut kulüp başkanı Recep Tokgöz bu öneriye karşı çıkıyor ve hazır ellerinde bir marka varken bunu Antalyaspor adlı potada eritmek istemiyor. Ama kongre üyelerinden bazıları Akaydın'ın önerisine sıcak bakıyor. Karşılıklı tartışmaların sonucunda bu konunun artılarını ve eksilerini analiz etmek için bir komisyon kurulmasına karar verilmiş. Çalışmalar bu hafta başlayacakmış, devrin olup olmayacağı ise bu çalışmaların tamamlanmasının ardından netleşecekmiş. Tabii ayrıca kulübün mevcut borçların (ki 2 milyon dolar gibi bir rakam telaffuz ediliyor) ve yine Belediyespor'a ait sabit gelirlerin ne olacağı konusunun da netleşmesi gerekiyor aynı şekilde.

Bu arada genel kurulda mevcut başkan Recep Tokgöz yeniden başkanlığa seçilmiş.

6 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

Başkanı, yönetimi ayrı olsun. İşleyişini de bu başkan ve yönetim belirlesin. Ancak kulübün ismi Antalyaspor olsun.

Belediye takımlarına karşı oynamaktansa, Süper Lig'de rakibim olan takımları TBL'de görmeyi yeğlerim.

nonstop dedi ki...

antalyaspora devredilirsede durum değişmez kanımca, antalyaspor daha öncede 1. ligte mücadele ediyordu ama küme düştükten sonra bir daha görünmedi ortalıkta. türkiyede spor kulübü olmak zor, her şey futbola endeksli, daha önce voleybol takımları olan bursaspor ve kocaelispor futbolda işler kötü gidince ilk iş voleybol takımlarını ligten çektiler, antalyasporda futbol kötü giderse ne olacak peki? sponsor bulamazlarsa ilk akla gelen basketbolu kapatmak olur.

youla dedi ki...

2 milyon dolar borcu olan bir takımın yeri 2.ligdir. Kepezdede durum farklı değil sonuçta. Onlarda da borç fazla.
Bence ligler yönergesinde klüp mali kaynaklarını açıkça belirterek 1.lig için yeterli mi değil mi buna bakılması lazım. Nasıl bir ihalede teminat mektubu isteniyorsa klüplerede bu şart getirilmeli. Sonra oyuncusu olsun yöneticisi olsun zor durumda kalıyor. Sonuçta oyuncular geçimlerini bu yoldan sağlıyor. Orada olmak için değil gerçekten hakkını verebilecekseniz kalmalısınız.

basketçi dedi ki...

dün dodo sky türk de zehir zemberekdi
efendim menderes türel kazanamyınca hedeflerinden şaşmışlar
şimdiki yönetimin durumu ortadaymış
adamın kucağına dodo bombası bırakmışlar
geçmişten kalan 2milyon borç var
dahada menderes türel kalsaydı 5 milyonluk bütçeyle şampiyonluğa oynayacaktık diyor.
ayıp yahuu

Serdar dedi ki...

Basketci cok haklisin At sahibine gore kisner.
2 milyon dolarda dodo-ene butcesi...

Gökhan dedi ki...

@Serdar

Walla doğru söze ne hacet basketboldaki hortumcu ikili Şampiyon yapıcakmış güleyim bari:::)))