29 Mayıs 2010 Cumartesi

Banvit Başkanı Özkan Kılıç'tan Sezon Değerlendirmesi

Bu yılın en başarılı takımlarından biri olan, hatta siz Salsabasket okuyucuları tarafından 'Yılın Takımı' ödülüne layık görülen Banvit Basketbol Kulübü'nün Başkanı Özkan Kılıç, yayınladığı basın açıklaması ile geride bıraktığımız 2009-2010 basketbol sezonunu değerlendirdi. Başkan Kılıç, Banvit staffı ve oyuncularından memnun olduğunu belirterek “Önümüzdeki yıl için kadromuzu korumak istiyoruz” dedi. Açıklamanın tam metnine şuradan ulaşabilirsiniz. Yakında Banvit'le ilgili detaylı bir yazı oluşturmak amacındayım. Becerebilirsek güzel olacak. Bakalım.

2009-2010 sezonu başlamadan önce 15 Ekim’de Genel Menajerimiz Turgay Çataloluk ve Başantrenörümüz Orhun Ene ile yaptığımız basın toplantısında, Ben bu sezon maçları izlerken rahat olacağıma inanıyorum demiştim. Aradan geçen 7 aylık süre sonrasında şimdi bu söylemimde haklı çıkmanın gururunu yaşıyorum. Bu nedenle de başta Turgay Çataloluk ve Orhun Ene’yi kutluyorum. Kurdukları takım yapısı ve düzeni ile oyun sisteminin ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Bütün sezon boyu harcanan emeğin, mesainin ve yapılan fedakarlıkların hakkını bulduğunu düşünüyorum.

Ayrıca oyuncularımızı da kutlamak isterim. Zorlu geçen sezonda başarılı bir performans ortaya koydular. Bunun sonucunda ne kadar kaliteli ve istikrarlı bir kadroya sahip olduğumuzu mücadele güçleriyle herkese gösterdiler.

Geçtiğimiz sezon Pilot takımımız Genç Banvitliler ve altyapı takımlarımızda istediğimiz sonuçları elde edemedik. Ancak bazı oyuncularımızın bireysel performanslarını da görmezden gelemeyiz. Önümüzdeki sezon A takım ve Pilot takım kadrolarımızda genç basketbolculara daha fazla yer vereceğiz.

Banvit olarak, takımımıza milyon dolarlık oyuncu alabilecek güce sahip bir Kulübüz. Ancak basketbol felsefemiz; kendi yetiştirdiğimiz genç oyuncuların yanına, inandığımız Türk ve yabancı oyuncuları da takviye ederek, iyi basketbol oynayan, iddialı ve sempatik bir takım oluşturmaktır. Bu anlayışta önümüzdeki sezon içinde çalışmalara Fenerbahçe Ülker ile oynadığımız Play-off yarı final serisinde elendiğimizin ertesi günü başladık.

İyi maçlar çıkarmamıza rağmen geçtiğimiz sezon Türkiye Kupası’nda finale ulaşamadık. Önümüzdeki sezon ise bu kulvarda başarılı olmak ve kupayı müzemize götürmek için elimizden geleni yapacağız

2010-2011 sezonunda Avrupa’nın 2. büyük kupası olan Eurocup’ta ülkemizi temsil edeceğiz. Bu organizasyonda Türkiye’nin, firmamızın, kulübümüzün ve şehrimizin adını en iyi şekilde temsil edebilmek için şimdiden yurtiçi ve yurtdışı temaslara başladık.

Saygılarımızla,
Banvit Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu

Henüz Yorum Yapılmamış