19 Mayıs 2010 Çarşamba

Beşiktaş Cola Turka Euroleague Ön Elemesi Oynayabilir

Yaşanan onca parasal sıkıntıya ve büyük idari bozukluklara rağmen normal sezonu 4. sırada tamamlayan, Play-Off'ta yarı final oynama başarısı gösteren Beşiktaş Cola Turka'ya bir müjdeli haber de Euroleague'den gelebilir. Euroleague'de bu yıl ilk kez denenen ve memnun kalınan ön eleme turuna 8 takım katılmış ve bu 8 takımdan 2'si Euroleague'e katılma hakkı kazanmıştı. Yeni sezonda bu sayının 16 olması düşünülüyor ve şayet olursa Türkiye'den 3. bir takımın da bu tura katılma durumu olabilirmiş. Paris'teki Euroleague toplantısında bununla ilgili olumlu mesajlar alınmış. Şimdilik sadece bir ihtimal olarak önümüzde duran bu senaryonun gerçekleşme olasılığı çok da az değil açıkçası. Gerçi Beşiktaş Cola Turka'nın o ön eleme turlarını geçmesi çok kolay değil ancak şayet ihtimal gerçeğe döner de eleme turu oynanırsa keyifli bir deneyim olacaktır hiç şüphesiz.

Bu sırada neden Banvit değil de Beşiktaş Cola Turka diyenler çıkabilir. Ki haklılardır da. Ama şunu söylemek gerekiyor ki Banvit bazı kriterlere uymadığından ötürü Euroleague adına baştan elimine ediliyor. Bu kriterlerden en önemlisi de, hava alanına maksimum 1 saat uzaklıkta olmak. Salsabasket özel haberidir.

6 Yorum Yapılmış:

Barış dedi ki...

Birilerinin bu şubenin farkına varması için Euroleague önemli bir fırsat olur.Bu fırsat iki yıl önce Uleb'de ilk sekize kalırken gelmişti bir de şimdi geliyor.

Newley ve Likholitov ile anlaşılmış sanırım gelecek sezon için.Ama Engin ve Cevher'i de kaybetmek üzereyiz.Cevher neyse de Engin büyük bir kayıp bizim için olur eğer giderse.Umarım bu kez doğru düzgün bir takım kurulur ve daha da önemlisi sezon sonuna kadar bu takım korunur.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Euroleague'in öyle bir şartı olduğunu bilmiyordum. Sağol abi.

Banvit'in salonu çok iyi atmosfer yaratıyor. EL'de iyi olabilirdi.

Gurcay dedi ki...

Banvit'in yıllardır ULEB organizasyonlarına neden katıl(a)madığını da böylece öğrenmiş olduk. Eğer EL'ye gitme şanları varsa bence Avrupa maçlarını Bursa'da oynamayı kabul etsinler. En azından 1 seneliğine böyle bir deneme yapmaya değer EL için...

basketçi dedi ki...

bandırmaya acilen havaalanı talep ediyorum o zaman

murat ozen dedi ki...

Umarım oynamazlar. Çünkü hak etmiyorlar Euroleague'de olmayı. Mücadele falan fıstık iyi güzel de önce oyunculara paralarını ödesinler.

Neyse ki Türk Telekom'u düşünmemiş ULEB. Bence Banvit'in bile ne işi var orada.

Boş tribünlere oynayan F.Bahçe Ülker'in bile olmaması gerekiyor.

Ne kadar yanlış yönetilirse yönetilsin, ne kadar sevmesem de orada olayı hakeden tek takım E. Pilsen.

Sarıkaya dedi ki...

Futbol takımlarımızın basketbol şubeleri adam gibi yönetilebilse, bu tür durumlar aslında büyük fırsattır hem takımlarımız hem de sponsorları için. Yani baskebolumuz kazanacaktır da, nedense kimse istememektedir!:-((