25 Mayıs 2010 Salı

Bootsy Thornton Sezonu Kapattı

Efes Pilsen'e final serisinin üçüncü maçı öncesinde kötü haber. NTVSpor'a telefonla bağlanan Ergin Ataman'ın söylediğine göre Bootsy Thornton sezonu kapatmış. Ergin Ataman'ın sistemi için önemli bir parça Thornton. Şimdi sezon içinde sadece 2 maçta kadroda olmayan Thornton'dan yoksun çıkacaklar serinin kalan maçlarına. Belki her şerden bir hayır doğar mantığı çalışır bu durum için, ancak statik mantıkta Efes çarklarının bu haberden olumsuz etkileneceği çok açık.

3 Yorum Yapılmış:

Gurcay dedi ki...

Thornton final serisinin ilk 2 maçında yanlış hatırlamıyorsam 11 ve 10 sayı atmıştı. Finaller için fena katkı sayılmaz. Ama asıl katkıyı savunmada veriyordu. Smith kadar dikkat çekmese de iyi bir savunmacı Thornton. Onun yokluğunda Shumpert 3, Nachbar 4 oynayacaktır. Shumpert'ın savunması çok zayıf adam. Kinsley, Preldzic coşabilirler.
Kısaca Efes için kötü haber. Ama Kasun gibi alternatifsiz değil en azından.

onur dedi ki...

2 numarada Sinan savunması ve patlayıcı gücü ile doldurabilir (bence) o boşluğu. Penetresi Bootsy kadar iyi olmasa bile dış atışı da gerektiğinde güvenilebilecek kadar iyidir ayrıca.

10ur dedi ki...

bende hep sinanın milli maçlardaki oyunlarını düşünüp ergin atamana sinir olmaktaydım hep bootsyi 35 dakika oynatıp sinana nerdeyse hiç süre vermemesi açısından..