24 Mayıs 2010 Pazartesi

Brad Newley Rytas'a (mı?)

Alacakları konusunda sezonun ikinci yarısında tavan yapan sıkıntıların ardından Milano yolundan son anda döndürülen Brad Newley, sezonun son dönemecindeki karakterli oyunu ile dikkatleri çekmişti. Avustralyalı'nın Türkiye'de geçirdiği başarılı sezonun ardından Avrupa'dan taliplilerinin olacağı kesin gibiydi zaten. Bugün ilk olarak Superbasket kaynaklı olarak düşen ve daha sonra pek çok yabancı sitede yer alan habere göre, Rytas ile söz kesmek üzere Brad Newley. 3-3 devam eden ve yedinci maça taşınan seride Rytas ile Zalgiris Kaunas arasında kıyasıya bir şampiyonluk yarışı yaşanıyor Litvanya'da. Rytas serinin son maçını kazanarak şampiyon olması durumunda, garanti kontratı olan Zalgiris ile birlikte Litvanya'nın Euroleague'deki ikinci temsilcisi olacak. Bu olasılığın gerçekleşmesi Brad Newley'in kararında doğrudan etkili olacaktır sanıyorum.

2 Yorum Yapılmış:

emireri dedi ki...

beşiktaş yk'sından yine aynı taktik doldur boşalt.. federasyon bize artık ceza vermeli, iki yıl transfer yasağı falan koymalı, yada küme düşürmeli, sonra bakalım basketbol bütçesi ile futbol bütçesini ayrı ayrı tutuyorlar mı görelim..
dünya kadar sponsor geliri olan şubenin, bu kadar mağdur edilmeye ne hakkı var?? sponsor gelirleriyle bile kafaya oynayabileceğiniz bir takım kurulabileceğini ergin ataman yönetimindeyken gördük. yazıklar olsun yd ve yk'sı..

Ömer dedi ki...

Ayni gun icinde ikinci kotu haber be Salsa, canimiza kastin mi var nedir :(

Isin esprisi bir yana, cok uzulurum Newley giderse. Diger yandan da fazlasiyla hak veririm.

Son bir umit; Saldir Zalgris diyelim.