20 Mayıs 2010 Perşembe

Cevher ve Engin'in Trabzon'a Transferinde Son Durum

Transfer döneminin hızlı takımı Medical Park Trabzonspor'un Beşiktaş Cola Turka'dan Cevher Özer ve Engin Atsür ile olan ilgisi malum. Hatta bazı yerlerde Cevher ile kesin anlaşma sağlandığı da yazıldı. Ancak olayın aslı şöyle: Cevher ve hatta yanılmıyorsam tüm Beşiktaş Cola Turka'lı basketbolcular paralarını alamadıkları gerekçesiyle kulübe ihtarname çektirdiler noter aracılığıyla. Siyah beyazlı kulüp dün Cevher'e alacaklarına karşılık gelen parayı yatırmasaydı eğer, Cevher'in 1 yıl daha süresi olan sözleşmesi feshedilecekti TBF tarafından ve Cevher Trabzon ile anlaşacaktı. Ancak dediğim gibi para yatırıldı ve şu anda Cevher Beşiktaş Cola Turka'da kaldı gibi duruyor. Olur da sözleşmesini eline almayı başarırsa Trabzon da o zaman yeniden gündemine alacaktır başarılı oyuncuyu.

Engin Atsür'ün durumunda ise umutlar tazeliğini koruyor. Engin'in sözleşmesi 1 yıllıktı ve bitti, şu anda yoğun bir biçimde ikna çalışmaları var kendisini. Bugün gün içinde bazı gelişmeler olabilirmiş bu transferde, apartta kalalım o nedenle.

Son olarak da yine bazı yayın organlarında Aydın Örs'ün Trabzonspor koçu olacağı ile ilgili bilgiler geçmekte. Burada net bir şey söyleyebilirim ki yeni sezonda Medical Park Trabzonspor'u son 2 yılda olduğu gibi yine Aleaddin Yakan çalıştıracak. Doğan Hakyemez'in Aydın Örs ile olan yakınlığı ve onla Antalya'da da birlikte çalışma isteği içinde olması bu dedikoduları tetikliyor sanırsam. Ancak Aydın Örs'ü koçtan ziyade tüm şubenin başına geçirir Doğan Hakyemez, eğer böyle bir şey yaparsa. Zira en büyük hayali o diye biliyorum. Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

Cevher'in Trabzonspor'a gitmesi şubemize çok zarar vermez. Nasılsa şampiyonluğa oynayan bir takım değiliz. Bir şekilde yeri dolar, dolmazsa da çeyrek finalde eleniriz çok çoğu yarı final yerine gelecek sezon. Ancak kendisi Faurk Beşok'tan sonra bu şubeyle özdeşleşen yeğane isim. Ben onun yerinde kalsam Beşiktaş'ta oynamaya devam ederdim. Bir şekilde paralarını alıyorlar çok geç ve güç de olsa...

Engin'in kalmasını da çok isterim ancak Kerem Tunçeri örneğindeki gibi takımımızdaki 1 yıllık parlamanın ardından muhtemelen başka bir forma altında göreceğiz kendisini.

Newley ve Fedor hakkında gelişmeler var mı peki? Bir arkadaş dünkü bir yazıya yorum olarak ikisiyle de anlaşıldığını yazmıştı da...

BaHa dedi ki...

Doğan HAskyemezin Antalyada ardında bıraktığı enkazın bir benzerini umarım Trabzonspor basketbol takımı yaşamaz. Sonuçta elişndeki tip proje gibi birşey. Şehirde tek olacan minumum 3-4 milyon dolar bütçen olacak karşılığında 2.ligdeysen bire çıkacan birdeysen 10bin kişilik spor salonu yapılacak vs. vs :) Şimdi Alaaddin YAkanın başına Aydın Örsü getirmenşn ne anlamı var madem böyle birşey olacak dodoya ne gerek var?
Kepez vari bir açılım olmaz umarım daha şimdiden yok efendim Evren bükerin aldığı para 850 değil 800 onun içinde abisinin prim ve alacakları var demek abesle iştigaldir...

emireri dedi ki...

spor salonu bitme aşamasında zaten orada sorun yok ve salonu devletimiz yapıyor, 2011 yazında avrupa gençlik festivali trabzonda olacak onun için tam gaz inşaat sürüyor.

bir diğer konu bu sefer arkasında trabzonspor var, taraftarıyla camiasıyla bütünleşmiş bir kulüp, ben daha çok ikinci bir tofaş etkisi bekliyorum, ayrıca efes kapanırsa, çok daha iyi yerlere gelecek bir takım kurulacaktır.

trabzonda öğrenci olan bir beşiktaşlıyım ve enginin kesinlikle takımımda kalmasını istiyorum ve cevherinde. cevher bu kuüpte emekçi olma yolunda emin adımlarla gidiyor. büyük bir camiayla özdeşleşmek onun elinde, ben olsam 3 kuruş fazla kazanmak uğruna renk değiştirmezdim.


ve son olarak demirören, basketbol şubesi için aldıklarını bu şubeye yatırsan hiçbir sorun kalmayacak zaten.. tüm branşların bütçelerini birbirinden ayrı değerlendir artık.. biraz daha kurumsallık lütfen...