20 Mayıs 2010 Perşembe

Ceyhun Yıldızoğlu Galatasaray'da

Zafer Kalaycıoğlu'nun göreve gelme sürecinin başından itibaren yükselmeye başlayan eleştiriler final serisinde ezeli rakibine süpürülmesi ile birlikte seviye atlamıştı. Başlangıçta sadece belli bir kesimin tepki gösterdiği Zafer Kalaycıoğlu bugün gelinen noktada şubede istenmeyen adam konumundaydı adeta. Fenerbahçe'nin Ratgeber transferi sonrası bir hamle yapması gerekiyordu Galatasaray'ın. Yurtdışından aklıma gelen ilk isim Isma Canto'ydu. İsimden ziyade niyet önemliydi aslında burada. Kritik soru Avrupa'nın önemli bütçelerinden biri sözkonusu iken takımı ileriye taşıyabilecek bu hamlenin yapılıp yapılmayacağı idi. Bu noktada yerli teknik adam olarak ise Ceyhun Yıldızoğlu'ndan başkasını düşünmek pek mümkün değildi zaten. Tercih de Ceyhun Yıldızoğlu'ndan yana kullanılmış. Halen A milli takımı da çalıştıran koç ile üç senelik bir anlaşma imzalanmış. Hem Galatasaray için hem de Türk kadın basketbolu adına üzerine konuşulması, kafa patlatılması gereken bir hamle. Bu seviyedeki bütçelerde ilk kez görev alacak Ceyhun Yıldızoğlu'na başarı dileklerimizi ileterek, hayırlı olsun diyelim biz de Salsabasket ailesi olarak.

12 Yorum Yapılmış:

KEREM dedi ki...

Bu konuda ne kadar tepkili olduğumu bilen bilir. Ciddi bir tepki verilmediği için, ZK kollandığı için ZK yönetiminde hiçbir maça gitmeyerek göstermiştim tepkimi. Daha sesli tepkiler verilseydi de verirdim. Herşeyi geçtim Cem Hoca'mız görevdeyken kuyusunu kazan bir adama destek olamazdım.

Şimdi Ceyhun Hoca geldi. Acayip mutlu oldum. Tempolu bir oyun izleyeceğiz, sistemi olan bir hocayla çalışacağız ve belki de Yasemen gibi Bahar gibi genç oyuncularımızı kullanabileceğiz. Bunun ardından Ceyhun Hoca'nın etkin olduğunu düşündüm genç oyuncular database'iyle de yerli kadromuzu güçlendireceğiz. GÜveniyorum sonuna kadar hocaya.

serpil dedi ki...

çok güzel bir hamle.. tebrikler galatasaray.. seneye güzel bir lig bekliyor bizi tabi fb ve gs bayan basketbol takımları için.. keşke her takım böyle yatırımlar yapabilse..

saLsa dedi ki...

Çok üzülüyorum şu Zafer Kalaycıoğlu'nun düştüğü duruma. :)

10ur dedi ki...

@salsa
kötüye bir şey olmaz
dont worry be happy :)))

basketçi dedi ki...

en az 10 yıl gecikmiş bir transfer
ceyhun yıldızoğlu bu ülkenin en iyi koçudur.

alper dedi ki...

e zafercim noldu şimdi? ortada mı kaldı :)

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

ZK için "iyi" diyen ve benle iddialaşan bir arkadaş vardı. Ona selam olsun..

C.Yıldızoğlu EN İYİ KOÇTUR Türkiye'de bayan basketbolu için ;)

eau rogue dedi ki...

Ceyhun Yıldızoğlu daha geçen ay verilmiş sözlerim var kulübümü bırakıp gitmek karakterime uymaz diyordu. Ne oldu da fikri değişti acaba?

http://www.salsabasket.net/2010/04/yldzoglundan-fenerbahce-acklamas.html

KEREM dedi ki...

Biri sezon ortasında hatta Play-Off zamanı diğeri ise sezon bitmişken. Değişen bu olsa gerek ;)

eau rogue dedi ki...

Tabi canım kesin o yüzdendir. Sezon başında 2 senelik sözleşmeye imza atan Mersin'de hedeflerim var diyen de aynı adamdı. Belirteyim.

KEREM dedi ki...

Mersin'de başarılı bir sezon geçirdi. Hedefinden mi saptı şimdi yada takımını bırakıp da gitti?

Şimdi de nerden biliyorsun anlaşıp ayrılmadıklarını? Bilgi sahibi misin bu konuda karalıyorsun.

Son olarak da Ceyhun Hoca'nın sizi kabul etmemesi içine oturmuş sanırım. Benden sana tavsiye böyle çocukça şeyler peşinde koşma da takımının yeni koçuyla ilgilen. Başarılı bir koç almışsınız hala bazı şeylerin acısıyla yorumlar yapıyorsunuz.

Karalamak kolay tabi.

KEREM dedi ki...

Mersin Ceyhun Hoca için teşekkür mesajı yayınlamış. Anlatmak istediğim buydu.