17 Mayıs 2010 Pazartesi

E. Pilsen - F.Bahçe Ülker (Final Serisi Maç Programı)

Finalin tarafları belli olmuştu, program da açıklandı. Buna göre 0-0 başlayıp 4 galibiyet alanın şampiyonluk kupasını kazanacağı büyük serinin ilk 6 maçlık düzeni şöyle:

1. Maç / 20 Mayıs Perşembe / 20:00 / Ayhan Şahenk S.S.
2. Maç / 22 Mayıs Cumartesi / 18:00 / Ayhan Şahenk S.S.
3. Maç / 25 Mayıs Salı /20:00 / Abdi İpekçi S.S.
4. Maç / 27 Mayıs Perşembe / 20:00 /Abdi İpekçi S.S.
5. Maç / 30 Mayıs Pazar / 18:00 / Ayhan Şahenk S.S.
6. Maç / 2 Haziran Çarşamba / 20:00 / Abdi İpekçi S.S.

Neden 7. maçın da gününü açıklamamışlar anlamadım, akıl mı edemediler acaba? Yoksa seri 7. maça uzamaz mı diyorlar kendilerince? İlginç. Ayrıca Abdi İpekçi'de hiç haftasonu maçı oynanmayacak olması sarı lacivertli taraftarların tepkisini çekebilir. Bence de en azından bir maçı hafta sonuna koyabilirlermiş Abdi İpekçi'deki. Maçların tamamı Spormax ve aynı zamanda eş zamanlı olarak SkyTürk'te. Güzel haber Digiturk üyesi olmayanlar için.

20 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...


Tabuları Yıkmak

oscar dedi ki...

7. macıda 12 eylul'e ertelemıs olmasınlar. ne bahtı kara gunmus buda. kımın onemlı ısı olsa 12 eylul'u secıyor.

Gurcay dedi ki...

Bir Efes Pilsen'li olarak Fenerbahçe kulübünü tebrik ediyorum. Futbolda son hafta maçlarını final olarak sayarsak en önemli 5 branşta final oynadılar bu sene.
İki takımın play-off performanslarını yan yana koyduğumuzda Efes Pilsen'in normalde FBÜ'yü süpürmesi gerekir diyor insan ama Fener Efes maçlarına bir başka hazırlanıyor. O yüzden bu seride herşey olabilir diyorum. Bence ilk maç çok önemli. İlk maçta sağlam bir galibiyet alıp morallenirsek arkasını daha rahat getirebiliriz.

murat ozen dedi ki...

Bir F.Bahçe li olarak E.Pilsen in rahat kazanacağını düşünüyorum.

Gürcay aslında çok güzel özetlemiş. 5 branşta da şampiyon olabilirdi F. Bahçe.

Ama bir kez daha gördük kü F. Bahçe F. K. olmaktan kurtulup F. Bahçe S. K olamadıktan sonra hiç tüm branşlarda kupa alınsa ne olur ki. Adam gibi mağlubiyeti kabullenemeyen zihniyetle..

Maç biter alkışlarsın takımını stattan ayrılmazsın göz yaşı dökersin, trübüne çağırırsın, bu sene olmadı ama seneye dersin..

O yüzden umarım E. Pilsen alır seriyi. Hatta süpürür. Sonra birileri sahaya dalar falan..Şampiyon takım kupa sevincini bile yaşayamaz...Sonra hakemler fenerasyon bik bik bik

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Ne mal bir program ya..

Sarıkaya dedi ki...

Fenerbahçe seriyi 4-0 alsın, hiç bir maçta olay çıkmasın, şampiyonluğun belirlendiği maçta binlerce kişi sahaya girmesin, tribünler yakılmasın, salon boşaltılmasın, çıkmayan olaylar sebebiyle 5 maç gibi üfürük bi' ceza verilmesin, Fenerbahçe yöneticisi Turgay Demirel de, "5 maç ceza az değil mi? Benzer olaylar sebebiyle Aris'e 1 yıl müsabakalardan men cezası verilmişti" sorusuna "Yok az değil! Fenerbahçe yönetiminden herhangi bir itiraz gelmedi!" türü bir yanıt vermek zorunda kalmasın..

KskHyTr dedi ki...

Bence fazla üstüne gidiyorsunuz fb lilerin... büyük bir travma var ortada... futbolda dejavu yaşandı yine üstüne bide anonsçu mallığı oldu:) Vallahi evlat acısı gibi:) Düşmanımın başına mazallah...

Kapkan dedi ki...

Futboldaki bu hayal kırıklığından sonra burada sevinmek isteyecektir Fb. ancak Efes Pilsen akıllı oynarsa kendi sahasında taraftar desteğini sağlayabilirse neden olmasın Efes Pilsen şampiyon olabilir tekrar ama bu Efes Pilsen'i rahat bıraksınlar lütfen Fb ile oynuyor diye düşmanlık edilmesin bu güzide bize basketbol sevgisini aşılayan kulübe.

Cakivu dedi ki...

Fenerliyim ama bende efesi daha şanslı görüyorum. Gürçay bey çok güzel yazmışsın bravo. Fener futbol ve erkek basket hariç bence çok dengeli kadrolar kurdu. Futboldaki tramva sadece fenere özel bişey yani son maçta şampiyonluk verme olayı:) alıştık artık dicem de sporda var böyle şeyler...

Efesin kapanmasına hem fenerli hem basketbol sever olarak karşıyız ama sarıkaya beyin tersten yazmaya çalıştığı, çarpık, kinayeli, vizyon dolu mesajını görmek gerçekten traji komik, fanatiklik ve sağduyu diyoruz ya yapacak bişey yok, ne dense boş...

tekrar ediyorum efessiz basketbol olmaz ülkemizde son dönemde adı kendine yakışmayan organizasyonlara bulaşsada efes pilsen denince aklıma önce basketbol ekolü sonra da güzel birası gelir... iki takımada başarılar ibre bana göre efesten yana

sensiblex dedi ki...

Yok, öyle olmasın sayın sarıkaya, efes pilsen seriyi alsın, hiç bir maçta kimsenin rakibine karşı perde arkasından takım halinde işler çevirmesine dair şüpheler uyanacak icraatlar yaşanmasın. Böyle icraatların yaşanmadığını, çok temiz ve adaletli bir başarı olduğunu iddia edip savunmak zorunda kalacak kemik taraftar kitlesi haricindeki, final serisi boyunca efesli olacak milyonlarca sempatizan insanı da sevindirsin.

Rakip taraftarın kendi evini deplasmana çevirmemesi için kontenjan önlem ve bilet fiyatlarını abartarak satışında yaşatılan ali cengiz oyunlarıyla başlatılan gerginlik yaşanmasın. Bunun yanısıra kendileri ülkeye basketbolu sevdiren marka oldukları iddiasıyla, çeşitli organizasyonlarla otobüslerle taşıdıkları her renkten basketbolsever seyircilerine salon arkalarında gizlice bedavadan bilet verilme gibi uğraşlara gerek olmasın.

En iyisi rakip taraftar salonlara hiç gitmesin, üstüste gelen maçlarda yaşanan hatalarla gerilen insanların zıvanadan çıkıp holiganca çirkin görüntülerle deşarj olmasına nedenler oluşmasın. Ülkenin her sene istikrarlı başarılarıyla Avrupa kupalarında gururu olan büyük yatırımlar yapan markası sayesinde daha içten duygularla basketbolu takip eden, bu çok elit ve basketbolu sadece kendileri bilen, salonlardaki ve sanal ortamdaki kitleye rahatsızlık verilmesin.

Maçlarda bazı gergin koç ve oyuncuların bilinçli olarak ortamın tansiyonunu yükselten hal ve tavırları yaşanmasın. Resmi kurumlarca doping maddesi sayılan etkileşimci maddelerin kullanılmasına, ülkeye sokulmasına, bu konularla ilgili bitki çayından vb. gülünç bahanelerin üretilmesine, ilaç dozaj mg ve ilaç etki yarılanma süreleri ile ilgili hesaplarla tartışmalar oluşmasına, aynı takımdan kaç kişinin daha doping yapmış olabileceği gibi ihtimallerin ortaya dökülerek suni gündemler yaratılmasına ihtiyaç duyulmasın.

Türkiye çapında basketbol altyapı okullarında 15000 genç olduğu iddialarından dolayı sorumluluk hissiyatıyla bunlara gelecek adına kötü örnekler olunmasın. Doping kontrolüne giren iki oyuncu da birden yasaklı maddeye rastlanıp ülke gündemi ve saygıdeğer bağımsız basketbol medyası haksız şekilde meşgul edilmesin, kimse ağzını açıp eleştiremeden konunun üstü kapatılmaya uğraşılarak çok önemli Dünya Şampiyonası öncesi motivasyonlar bozulmasın.

Hangi meçhul sebeplerle doping kullandığı anlaşılamayan, bu durumlara kendileri de şaşıran iyi aile çocuğu efendi kişilerin; adının lekelenmesine ve basketbolseverlerin onlara olan sınır tanımaz sevgileriyle maskelerini takmalarına, kulüplerin de yüksek etik değerleriyle sahiplenme çabalarına alet olunmasın. Dünya Şampiyonası tarihleri düşünülerek cezaların süresinin ayarlanması, verilen komik para cezasının çok adaletli tahkim mekanizmasından reddi gibi spor disiplin kurumlarının avukatlarının değerli vakitlerini öldürecek işlerle uğraşmasına gerek olmasın.

Final serisinin en kritik anlarında hakemin birinin hala da böyle anlarda bu yorumlamayla uygulandığı görülmeyen bir faul çalıp bütün serinin kaderine etki etmesine sebep çıkmasın. Bütün bu genel manzaradan sonra gereksiz yere birileri çıkıp, kendi kendilerine ironik sataşmalarını hala tek yanlı sergileyince, başkaları bu şahıslara gülmek zorunda kalmasın.

Yani herkese kolay gelsin, güzel bir seri olsun demesi bu kadar basit olsun

Kapkan dedi ki...

@sensiblex
sen şuna 4-0 olsun fbÜlker'in olsun desene. neden çabalıyorsun. tarafsız olmaya çalışmanın faydası yok.

ukic dedi ki...

neden ilk iki maç ayhan şahenkte fener daha fazla fark atmadı mı efese?

dejavu dedi ki...

@ukic;

Efes Pilsen normal sezonu lider tamamladı, 27 galibiyet ile. F.Bahçe Ülker ise 23 galibiyetle ikinci oldu. Dolayısıyla final serisinde ev sahibi avantajı Efes Pilsen'de.

BaHa dedi ki...

Fenerbahçe ilk 2 maçtan galibiyet çıkaramazsa; 4-1 Efes seriyi tamamlar.
Ciddi bir koç eksikliği hissediliyor Fenerbahçede...
Böyle bir final serisini biraz zor kaldıracağa benziyor. Bir sürpriz Tanjeviç gelir mi aceba?

serpil dedi ki...

efes favori ve büyük bir ihtimalle şampiyon olur..

Sarıkaya dedi ki...

@ sensiblex : Lafı fazla uzatmadan "yenilen taraf yenilgiyi hazmedebilsin" desek.. Çok mu zor?

Doping konusunda defalarca söyledim, yine yeniden yeniliyorum, Kerem Gönlüm'ün cezası 1 yıl değil, 2 yıl olmalıydı.

sensiblex dedi ki...

@Kapkan
Tarafsızlığım veya bu yönde birşeyler yazma gayem sözkonusu değil, benim tarafım açık ve net bellidir.

@Sarıkaya
Sezon boyu her blog altı yorumlarınızda kendi içinizdeki karanlık noktaları, çarpık anlayışları gözardı edip; diğer tarafa ironilerle laf sokmaya, çamur atmaya uğraşmak çok mu haddinizedir?

Fenerbahçe 103 yıllık bir spor kulübüdür. 100-200 kişilik bir seyirci kitlesiyle değil, bunun çok daha misli taraftarca birçok branşta desteklenirken; doğal olarak bu çokluk içinde yenilgiyi hazmedebilecek olgunlukta olanlar olduğu gibi, bunu ilk anda sağduyudan uzaklaşıp sinirsel tepkilere döken ama zamanın akışıyla durulan kalabalıkları da içeren kocaman bir camiadır.

Yeri gelir bu güçle en sıkıntılı zamanda ayağa kalkmasını, kendisine densizlik yapanlara cevap vermesini de becerir. Yeri gelir düzgün karakterli bir rakip takım ve seyircilerince hakkıyla mağlup edildiğinde onları tebrik etmesini de bilir.

Tekrar iyi bir final serisi olması dileklerimle..

sensiblex dedi ki...

@Kapkan
Tarafsızlığım veya bu yönde birşeyler yazma gayem sözkonusu değil, benim tarafım açık ve net bellidir.

@Sarıkaya
Sezon boyu her blog altı yorumlarınızda kendi içinizdeki karanlık noktaları, çarpık anlayışları gözardı edip; diğer tarafa ironilerle laf sokmaya, çamur atmaya uğraşmak çok mu haddinizedir?

Fenerbahçe 103 yıllık bir spor kulübüdür. 100-200 kişilik bir seyirci kitlesiyle değil, bunun çok daha misli taraftarca birçok branşta desteklenirken; doğal olarak bu çokluk içinde yenilgiyi hazmedebilecek olgunlukta olanlar olduğu gibi, bunu ilk anda sağduyudan uzaklaşıp sinirsel tepkilere döken ama zamanın akışıyla durulan kalabalıkları da içeren kocaman bir camiadır.

Yeri gelir bu güçle en sıkıntılı zamanda ayağa kalkmasını, kendisine densizlik yapanlara cevap vermesini de becerir. Yeri gelir düzgün karakterli bir rakip takım ve seyircilerince hakkıyla mağlup edildiğinde onları tebrik etmesini de bilir.

Tekrar iyi ve gerginlikten uzak bir final serisi olması dileklerimle..

dfn05 dedi ki...

@sensiblex

koyu galatasaraylı bir sporsever olarak sizin pazar günü düştüğünüz duruma üzüldüm bizim başımıza gelse üzülecegim kadar çünkü her ne kadar farklı kulüplere gönül versekte hepimiz aynı şeyleri hissediyoruz kendi renklerimize .. hele benim gibi maça giden bayanların aglayısını izleyince kendimi yerlerine koydum ( ben de galatasaray için defalarca agladım ) ve bizim katkımız olmayan konulardan ötürü sizinle eglenen renkdaslarımın abarttıgını düşündüm ancak sizin bu tavırlarınız baskanınıza özentiniz dünyayı ben yarattım haliniz ( kuluplerimiz arasında ekonomik farklar olabilir ama bizim aramızda ekonomik farklar yok bunu unutmamak lazım ) sadece itici ..

ayrıca basketbolda da gs taraftarlarının efes pilseni serilerde destekleme sebebi türk oyuncuların büyük kısmının gs taraftarı ya da gs alt yapısında çıkmış oyuncular olmasıyla oluşan birlik ( takdir edersiniz ki 'fakir' bi kulüp haline geldik ve her branşta sizle yarışmamız imkansız.. en azından şimdilik )

umarım final serisi 4-3 biter finalin adına yakışır ( kim kazanırsa kazansın beni ilgilendirmez hatta benim için ülker kazanırsa daha bile hoş olur favori olmayanın kazanması hep güzeldir :D )

Sarıkaya dedi ki...

@ sensiblex : biz bur'da can derdindeyiz, haddimizi aşmak gibi bir derdimiz yok. Bu final serisinde İpekçi'de çoluğumuzla çocuğumuzla, eşimizle kızımızla maç seyredebilecek miyiz? Bütün derdimiz bu. Evden çıkarken hanıma "Akşam maça gideceğiz, çocukları hazırla" dedim. "Akşamki maç, Fenerbahçe maçı değil mi? Allah akıl fikir versin" dedi.