24 Mayıs 2010 Pazartesi

Efes Pilsen'den 61-16 Açıklaması

Final serisinin ikinci maçından önce skorbordda yapılan denemelerin sonuncusu 61-16 şeklinde olmuş ve bir süre de bu şekilde kalmış. Futboldaki travmayı hatırlattığından ötürü de tepki çekmiş. Bugün gazetelerden öğrendim ben de. Başarısızlığı hazmedebilmek, başarısızlık sonrası gelebilecek ufak takılmalara ya da iğnelemeleri hazmedebilmek önemlidir diye düşünürüm hep. Sen kalkıp o konuma düşüyorsan, geçilecek makaraları da kaldıracaksın. Hala 61 ve 16'nın yanyana gelmesini hazmedemeyen F.Bahçeliler varsa bu onların sorunudur ancak Efes Pilsen'in kalkıp da bu konuda resmi bir açıklama yayınlamasına ne demeli? Çok güldüm akşam akşam, ne gerek var ki böyle bir şeye? Buyrun açıklamanın tam metni şurada. Bir de şu cümleye özellikle güldüm: '22.05.2010 tarihinde Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker takımları arasında oynanan Play-off müsabakası öncesinde skorbordda basketbol ile ilgisi olmayan bazı rakamların yer aldığını bugün basın yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz'.

12 Yorum Yapılmış:

murat ozen dedi ki...

basketbolla ilgisi olan rakamlar nasıl oluyor ki?

onuralpkandemir dedi ki...

Anıl bey haklısınız , bu makaralar , dalga geçmeler sporun en eğlenceli kısımlarından biridir ama taraftarlar yaptığı zaman. Bunu bazı görevliler yapıyorsa birileride çıkıp görevlilerin taraflı olduğunu , güvenilmez olduğunu ortaya atabiliyor . Elbette ikisi aynı şey değil ama birileri şüphelendikçe ortam geriliyor , bu sefer çok kötü , utanç verici şeyler yaşanıyor.
Efes yönetiminin elbette bir ilgisi yoktur bununla , olsa çok ayıp olurdu , umarım ekstra bir gerginliğe sebep olmaz.

Rumeras dedi ki...

@onuralpkandemir;
Var sayalım ki Efesli yetkililer yaptı bunu , o zaman adama demezler mi Kadıköy'de çalınan 'Mor Menekşe' ne iş ? :)

Özet olarak bu işler karşılıklıdır ve sporu güzel kılar..

ozkanarya dedi ki...

@ Rumeras

Galatasaray'ı Kadıköy'de yenen biziz, yani Fenerbahçe. Ama bizi şampiyonluktan eden Efes Pilsen değil.
Bu farkı anlamak lazım önce.

onuralpkandemir dedi ki...

@Rumeras Fikrimi söyledim : taraftar yapsın , yönetimler bu işlere kalkışmasın. Fenerbahçe yönetimi sahadaki rakibine sataşmıştır , yapar ama Efes yapmaz sanmam. " Ama sizde yapıyorsunuz " diye çıkmasın birgün birileri de. Benim söylediğime senin verdiğin cevap , benim Salsaya " ama onlar doping de yapıyorlar" demem gibi birşey olmuş.

Kapkan dedi ki...

bu 61-16 muhbabbeti ne anlama geliyor ben anlamadım salsa biraz bahseder bilir misiniz

Cengizhan dedi ki...

Hala Fenerbahçelilerin kızdığı konuları anlayamıyorsunuz. Bunu Bursaspor,Galatasaray falan yapsa tamam da, Efes Pilsen yapıyor.
İğneleme olmaz bu, bu ayıptır. Efes Pilsen'e toz kondurmuyor kimse de bu kadarıda fazla. Bizde Kadıköy skorboard'una cathine mi yazalım?

Gurcay dedi ki...

Olayın Efes Pilsen kulübü ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Anti-Fenerli bir görevli aklınca dalga geçmiş. Scoreboarddan sorumlu olan görevlinin kim olduğu bellidir. Efes Pilsen'in yapacağı bu adama gerekli disiplin cezasının verilmesi olur.
"Mor Menekşe" örneği de güzel olmuş bu arada. Gerçi Fenerli bir arkadaş "biz yaptık oldu" gibi konuşmuş ama öyle olmuyor işte. :)

Semih Ural dedi ki...

Fenerbahçe kendi stadında, salonunda her istediğini yapar caizdir. Ama kimse Fenerbahçe aleyhine yapamaz bişey :)

Forumlarda Efeslileri asıcaz kesicez Zeytinburnunda muhabbetleri dönmeye başlamış ki bu daha da korkunç.

Sarıkaya dedi ki...

Yönetimin bu işe alet olduğunu zannetmiyorum. Bu lafım toz kondurmamak adına falan değil. Hayır yani, kulüp yöneticlerine şaka yollu "Yeşil Bursa, Yeşil Tuborgçuların arandığı kapak oldu!" diye bi' pankart hazırladık dediğimde aldığım yanıt, "Aman, aman gereksiz yere tahrik etmeyelim!" şeklinde olmuştu da. Uzun lafın kısası, Efesli yöneticiler, taraftar daha sonra sahaya fırlatsın diye litrelik pet şişeleri salona taşımaz.

Netice-i kelam, 61-16'yı ilk gördüğümde daha önce oynanmış bi' altyapı maçının sonucu zannetmiştim. Yapanın zeka özürlü olduğu kesin!:-((

solo dedi ki...

"biz yaptık oldu" anlamını nasıl çıkarmışsınız tebrikler, aradaki nüans farkını kaçırmışsınız, mor menekşe-gs-fb ekseninde atan fb karşılayaqn gs ama fb-bursa-şampiyonluk ekseninde efes'in ne alakası var? sarıkaya'ya katılıyorum, efes yönetimi böyle işlerle uğraşmaz bence.

Cakivu dedi ki...

olaya çok kızmadım bir fener taraftarı olarak ama bursanın şampiyon olmasının efesle alakası olmadığını önce efesliler sonra diğer takımı tutanların anlaması lazım ha derseniz anti-fener her spor branşında fenerin rakibini tutar ona bişey diyemem. sarıkaya bey o yazdırdığınız pankartın seviyesine de hayran kaldım hayır klüplerin rekabeti bitti artık şirketlere geçtik fenerin futbol şampiyon olamaması veya voleybolda hem bayanlar da hem erkekler de şampiyon olmasının şu an oynanan final serisiyle bir alakası yoktur. Yoktur di mi? Bana mı öyle geliyor. Biraz uzanayım ben tekrar düşüneyim...