26 Mayıs 2010 Çarşamba

Efesliler Koraç Heykelinde Toplanıyorlar

Yasa tasarısı, kulübün kapanma ihtimali, yapılan açıklamalar derken Efesli arkadaşlardan bir reaksiyon geldi, gelmesi de gerekliydi zaten. Bu Pazar (30 Mayıs) saat 12:00'de Bahçelievler'deki Koraç Kupası heykelinin önünde toplanıyor Efes Pilsen'in kapanma ihtimaline karşı gelen basketbolseverler. Ben duyurusunu yapayım, hatta eğer ki o gün planlanmış işimde bir aksilik olursa benim de orada olacağımı da ekleyeyim. Organizasyonla ilgili oluşturulan Facebook grubu da şurada. İlgilerinize, bilgilerinize.

11 Yorum Yapılmış:

Gurcay dedi ki...

Arkadaşlar,
Sadece Efes Pilsen taraftarlarını değil İstanbul'da kendisini basketbolsever olarak tanımlayan herkesi bu protesto organizasyonuna bekliyoruz.

Hatta gönül isterdi ki Fenerbahçe taraftarları Abdi İpekçi'deki final maçlarında yasa tasarısını ve Efes'in kapanmasını protesto eden bir pankart hazırlasalardı ama sanırım fazla hayalciyim.

Sarıkaya dedi ki...

Yurdum insanının basketbol ile imtihanı!.. Ben de gidicem ama, umarım çalışmadığımız yerlerden sormazlar!

Olympos dedi ki...

@ Gurcay

Öncelikle Efes'in kapanmasını istemiyorum ve yasayı saçma buluyorum onu söyleyeyim.

Ama şöyle bir durum var Efes taraftarları geçen seneki doping olayından sonra yapsalardı bi pankart bugün oraya gidecek olan Fenerbahçe'liler de olabilirdi.

Gurcay dedi ki...

@Olympos,

Ben de "Yasanın çıkmasına ve Efes Pilsen'in kapanmasına karşıyım." diye başlayıp "Ama..." diyerek devam eden yorumlardan sıkıldım.

Ne iğrenç bir camiaymışız biz... Ne kötü insanlarmışız. Başkanından taraftarına hiçbir iyiliği hak etmezmişiz. Kapansın da bitsin bu dava!

murat ozen dedi ki...

@Gurcay

Olympos'un söylediklerine haklılık payı var. Diğer yorumlarımda belirttiğim üzere E. Pilsen'i oldum olası sevmemişimdir. Belki de geçmişteki başarılarını takım yapısını birlikteliğini ve diğer faktörleri kıskandığımdandır.

Ama şu konuda kabul edilmeli ki E. Pilsen son 4-5 yılda kötü biçimde yönetiliyor. Ne eski takım ruhu ne de spor anlayışı kaldı. Doping olayı ise sadece olaın tuzu biberi.

Efes'in kapanmasının ülkedeki basketbol izleme, takip etme nedenlerini ortadan kaldıracağından hiç kuşkum yok. Ama Efes Pilsen o eski ruhunu kaybetti. Eskiden benim için E. Pilsen bir yanda diğerleri başka bir taraftaydı. Ama şimdi E. Pilsen yaptığı yanlışları savunuyor. Kazandıkları kupa törenine K. Gönlüm' de hiç çekinmeden katılabiliyor.

Neyse demek istediğim anlaşılmıştır umarım.

Sarıkaya dedi ki...

Basketbolsever misin, yoksa değil misin? Amasız, mamasız!..

Gerisi teferruat..

Olympos dedi ki...

Efes Pilsen'i sevmeyen bir basketbol severim !

Oldu mu ?

Sevmek zorunda mıyım ayrıca kime ne ?

İnşallah bir daha açılmamak üzere kapatırlar.

İnsanda sabır bırakmadınız be !

tarski dedi ki...

@sarikaya
yasaya karsiyim. cunku sacma sapan. efes olmasaydi da karsi olurdum. bu kadar basit. efes'in ismini degistirmeye mahkum edilmesine de karsiyim.

basketbolseverim, seviyorum iste o kadar. bunu da tartismanin manasi yok.

mesele su ki, efes yonetimi benim oldugumun yarisi kadar basketbolsever olsa her sey cok farkli olurdu:
efes'in aydin ors'u kovusundan itibaren takindigi -koridorda tuncay ozhilhan'in kendisine yaptigi terbiyesizlikle baslayan- tutum sporverlikle, centilmenlikle ne kadar uyusuyor? sen onayliyor musun? ataman sporsever mi sence? tanjevic'e karsi irkci aciklamalar yapmak centilmenlik mi?
gecen seneki doping olayinin ustunu ortmek sporseverlik mi? su anda facebook, bloglar, vs.'deki efes kapanmasin sitelerini, sanki taraftarin kendi insiyatifiymis gibi gosterip kim finanse ediyor acip sormak ister misin efes'in halkla iliskiler ve reklam bolumune? bu etik mi sence?

tum bu yazdiklarima ragmen efes kapanmasin evet, bu yasa da gecmesin!

Gurcay dedi ki...

Hmmm... Efes Pilsen'i sevmeyen bir basketbolsever olmanın yanı sıra iki eleştiriyle sabrı tükenip(?) "Öncelikle Efes'in kapanmasını istemiyorum..." 'dan "İnşallah bir daha açılmamak üzere kapatırlar." 'a geçiş yapma kapasitesinde bir insansın da anlaşılan. :)

Ne diyeyim... Allah sabır versin... :))

Olympos dedi ki...

@ Gurcay

Sabır tükenmesi değil o sinirle yazılmış birşey.Sanki her basketbolsever Efes Pilsen'i sevmek zorundaymış gibi yazılıyor ona yazdım ben o yazıyı.

Efes kapanmasın evet kapanmasın bizde sürekli kapışalım onlarla,dopingleriyle vs. vs.

Bu nasıl oldu ?

Not: Eğer hakkımda birşey yazacaksan direk isim ver kıvırtmanın alemi yok.

Gurcay dedi ki...

@Olympos

Yorumumun direkt sana yazıldığını tüm okuyanların anlayabileceğini düşündüğüm için isim verme gereği duymamıştım.

"Not" kısmında yazdıklarını anlamsız buldum. Başka da bir cevap yazmayacağım sana...