12 Mayıs 2010 Çarşamba

Fotomaç'tan Yılın Basketbol Haberi(!)

Maç esnasında görmüştüm haberi ilk olarak. Marko, Fotomaç'ın son dönemdeki diğer efsaneleri ile birleştirerek güzel bir kolaj yapmış. Gazeteyi almadığım için haberin gazetede olup olmadığını bilemiyorum fakat linki burada. Haber öncesinde konuya uzak olanlar için kısa bir bilgi de vereyim. WNBA'de forma giyen pek çok kadın basketbolcu, Amerika'da sezonun tamamlanmasının ardından ara dönemi Avrupa'da oynayarak değerlendiriyorlar. Avrupa'da sezonun noktalanmasından sonra da yeniden Amerika'ya dönüyorlar. Örneğin, bugün sonuçlanan final serisinde forma giyen tüm yabancı oyuncular 15 Mayıs'da başlayacak yeni sezon için Amerika yolculuğuna başlamak üzereler şu anda.

Son dönemde ismi Fenerbahçe ile sıkça anılan ve yüksek ihtimalle de önümüzdeki sezon sarı lacivertli formayı giyecek olan Taurasi'nin Fenerbahçe yerine Phoneix Mercury'i tercih ettiğini büyük bir ciddiyetle yazmış Fotomaç gazetesi. 2004 draftlarında 1. sıradan seçildiği günden beri Mercury forması giyen Taurasi için yazılmış bu satırlar. Üstelik Galatasaraylı(!) Penny Taylor'dan da kısa bir görüş alınmış ülkede oynanan basketbol ile alakalı olarak. Fakat cümlede ne anlatılmak istendiği de ayrı bir muamma. Kim, hangi kafayla, hangi gezegenden yazıyor bu haberleri kestiremiyorum ama kontrol mekanizması olmaksızın bir çalışma sistemine sahip oldukları kesin. Tamika Catchings & Katie Douglas ikilisi ile Ebony Hoffmann & Sutton Brown ikilisi de Türkiye'den ayrılıp, Fever'ı tercih etmişler. Türkiye'de kıyasıya mücadele eden bu ikililerin aynı takımı tercih etmeleri de gözden kaçmayacaktır. Bizim bildiğimiz efsane Fotomaç bu haberi asla atlamaz.

5 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Olsun çağlar bu bile büyük gelişmedir FUTBOL gazeteleri için arada basket haberide çıkıyor:))) Heleki bayan basketbol:)

' baha ' dedi ki...

neyin kafasını yaşıyorlar bunları yazarken ya

Ufuk dedi ki...

Taurasi acıklandı FB TV de.Fenerbahce Esofmanıyla röportajı bile var :)

Sarıkaya dedi ki...

Çocuklarımızı bu tür basın yayın organlarından uzak tutmamız lazım!:-(( İnanıyorlar çünkü..

anti_dejavu dedi ki...

ya futbol yetmedi basketbola da mı bulaştı bunlar :D yakında daha BOMBA haberler bekliyorum ben bayan basketboluyla ilgili :D ' küçükken futbol oynamayı çok seven ışıl alben önümüzdeki sezon hem futbol takımında hem bayan basketbol takımında oynayacakmış' Rijkaard ' O'nu aramıda görmek isteriz' :D:D:D:D:D ya bunlar ne içio arkadas :D