21 Mayıs 2010 Cuma

Haluk Yıldırım'dan Şeref Yalçın'a Resmi Cevap

Beşiktaş Cola Turka kaptanı Haluk Yıldırım, 19 Mayıs tarihli Fanatik gazetesinde çıkan Şeref Yalçın imzalı komik demeçlere sinirlenmiş ve haklı olarak bir basın bildirisi yayınlamış. Bir takım kaptanının, yöneticisi hakkında bu şekilde bir bildiri yayınlayacak raddeye gelmesinde suç kimindir alenen ortada. Amatörce yönetilen Beşiktaş Basketbol Şubesi'nin en az kaptanı kadar 'profesyonel' idarecilere ihtiyacı vardır. Açık ve net. Bildirinin tamamını şuradan okuyabilirsiniz. Kocaman bir helal olsun sana kaptan. Yüreğine sağlık.

Basketbol şube sorumlumuz Şeref Yalçın’ın 19.05.2010 tarihinde Fanatik gazetesinde yer alan açıklamasına istinaden, Beşiktaş Camiasını ve Basketbol kamuoyunu bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapma mecburiyeti hissettim.

Her şeyden önce ilk söylenmesi gereken Beşiktaş basketbol takımının başarılı bir sezon geçirdiğidir. Tüm olumsuzluklara rağmen, Mire Chatman ve Lony Baxter gibi bu takımın en pahalı iki yabancı oyuncusunun yokluğunda, ligi ilk 4 takım içersinde bitirmeyi başarmış, play-off’larda kendisinden en az 2 - 3 kat daha büyük bütçeli Türk Telekom’u eleyerek yarı finallere kalmıştır. Efes Pilsen serisinde, seyircisinin de ayakta alkışladığı mücadelesini sonuna kadar sürdürmüş, Beşiktaş camiasına yakışır bir şekilde sezona veda etmiştir.

Son iki sezon içersinde, geciken ödemeler yüzünden takımdan ayrılmayı tercih eden, veya ara transferlerini gerçekleştiremesinler diye son anda maddi problemleri çözülen, yabancı sporcuların aksine, BJK basketbol takımının Türk sporcuları bütün özverileriyle mücadelerini sürdürmüş ve tüm spor kamuoyunun takdirini kazanmıştır.

260 kez milli olmuş bir Türk sporcusu olarak, “Türk sporcuların para konuşmaktan ve bunu dışarıya sızdırmaktan motive olamadığını” iddia eden bir açıklamanın, Türk sporcularının emeğine yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

Beşiktaş Kaptanı olarak benim ve takım arkadaşlarımın, basketbol kariyerimiz boyunca, maddi sıkıntılara rağmen göstermiş olduğumuz performansın, ahlaklı sporcu kişiliğimizin, kulüp yöneticileri ile ilişkilerimizin, Türk basketbolunu daha üst seviyelere taşımak için gösterdiğimiz özverinin detaylarının bilindiğine ve takip edildiğine inanıyor, şube sorumlumuzun yapmış olduğu açıklamanın gerçek yorumunu Beşiktaş camiası ve spor kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Saygılarımla
Haluk Yıldırım
Beşiktaş Cola Turka Takım Kaptanı

4 Yorum Yapılmış:

Bülent Kıyışkan dedi ki...

Helal olsun kaptana. Hem doğruları söylemiş, hem de hiç kimseyi töhmet altında bırakmamış (demeç sahibi hariç). Çok güzel bir yanıt ve de çok doğru...

bahar dedi ki...

kocaman bir helal olsunu sonuna kadar haketmiş e artık malum kişide adına yakışır bir davranışta bulunsun artık derim.gerçekler yeterince net görünüyor zaten,bu takım gerçek taraftarın takdirini kazanmış durumda.para konuşmaktan ve bunu sızdırmaktan motive olamamış hiç bir oyuncu yok bu takmda bu gayet net ortada.hiç olmazsa bundan sonrası için silkelenip kendine gelsin şu yönetim buna Engin'i hiç bir takıma kaptırmayarak başlasın mesela.öyle 'Engin iyi beşiktaşlıdır,burası onun evi 'demekle olmaz tabi bu işler.en iyi Türk point guard sende ne bekliyosun anlamıyorumki sözleşme uzatmak için

basketçi dedi ki...

haluk efendidir beyefendidir ama onun adanalı damarına basmamak lazım
asvalt rızaların diyarından çıkıp gelmiş mert bir adamın onurlu açıklamalarının üzerine bakalım onur yoksunları ne yapacaklar
bu sene oynatmadıkları delgadonun parasına bu ligde şampiyon dahi olabilirler ama kafasının içinde beyin yerine futbol topu olan amatör zihniyet basketbol sponsorluğundan gelen parayı bile futbola yatırmaktan tereddüt duymamaktadır.

Sarıkaya dedi ki...

Evet! Profesyonel idarecilere ihtiyaç var!:-((